Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Charitativní dražba obrazů. Výtěžek pomůže Terezce


Umění opět pomáhá. Charitativní dražba obrazu Borise Jirků vynesla 81 tisíc korun. Na pořízení tohoto přístroje potřebuje Terezka ještě dalších 50 tisíc. Proto dražíme dál. Svůj obraz tentokrát věnoval František Blažíček. 

Zapojte se do dražby obrazu Františka Blažíčka
 

blazicek.pngMasivní rybolov v Peru, Olej na sololitu, 90x90 cm. Signováno vpravo dole Blažíček 2002. Rámováno. ě

Terezčin příběh

Unikátní obraz „Canet“ od Borise Jirků se v internetové aukci vydražil za 62 tisíc korun. Aukční síň Obrazy v aukci se navíc vzdává aukční provize. Terezka tak na nový neurostimulátor získá celkem 81 250 korun.

boris-jirku-(1).jpg

Informace o proběhlé dražbě

Je to již deset let, kdy se Terezce přihodilo něco, co by nikdo nečekal. Naprosto zdravé miminko zasáhla mozková příhoda. Terezce v té době byly pouhé tři měsíce. Následoval maraton vyšetření, která nakonec odhalila levostrannou hemiparézu. 

Její maminka se ale rozhodla, že udělá vše, co bude v jejích silách, aby se Terezčin stav co nejvíce zlepšil. To se nakonec i podařilo. První krůčky udělala Terezka v roce a půl - za cenu dřinu a potu při nekonečném cvičení a při ergoterapii a rehabilitacích. Ty musí navštěvuvat dodnes, stále má totiž problémy s chůzí a jemnou motorikou levé ruky.

Terezka se výborně cítí ve společnosti svých kamarádů, kteří se jí snaží se vším pomáhat. Terezka je navíc trochu soutěživá a chce se svým vrstevníkům co nejvíce vyrovnat a sama zvládat co nejvíce věcí. Ale jak roste, začala se jí zhoršovat chůze, nezvedne špičku levé nohy. Velmi by jí proto pomohlo pořízení nového neurostimulátoru, který nadzvedává špičku nohy. Díky němu by pro ni byla chůze snazší. 

terezka-3-(1).jpg

Fotogalerie