Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Bez faulu - Basketbalisté pomáhají Dominikovi


Startuje období, kdy fauly, minuté střely a dokonce technické chyby budou mít v zápasech NBL svou nesmírnou hodnotu. Za rohem je další ročník společné charity českého basketbalu, České televize a Konta Bariéry, jež nese nezvyklý název „Bez faulu“. 

Její výtěžek tentokrát pomůže na nákladné rehabilitace dvanáctiletému Dominiku, který by se chtěl stát basketbalistou, ale momentálně bojuje s těžkou nemocí – ischemií míchy.

dominik.jpg

„Je super, že máme v Česku takovéhle charitativní akce, protože každý si zaslouží šanci na splnění svého snu a já jsem rád, že k tomu může přispět i náš tým. Takže ve vybraném zápase nás nebudou tolik mrzet neproměněné střely a zbytečné fauly, když to bude na tuhle dobrou věc,“ naznačil křídelník BC GEOSAN Kolín Filip Novotný, jak vše bude už potřetí probíhat.

Jak to funguje?


A zapojit se tradičně budou moct i diváci a fanoušci! Začlete DMS:

DMS BEZFAULU 30
DMS BEZFAULU 60
DMS BEZFAULU 90

Na číslo: 87 777
Ceny textových zpráv jsou 30, 60 či 90 korun.
Každý klub Kooperativa NBL si v blížící se nadstavbové části zvolí jeden domácí zápas, kde za každou minutou střelu svého týmu zaplatí do společného banku 100 korun, 200 korun složí za každý faul mužstva a rovnou tisícovku za technickou chybu.

To ale nebude všechno. Bonus přidá i generální partner soutěže, pojišťovna Kooperativa, jež věnuje 100 korun za každou smeč a 500 korun za každý „alley-oop“ (smeč po zachycení přihrávky během výskoku), které budou k vidění v zápasech v celém sledovaném období charity, jež startuje už ve středu v Nymburce pohárovým Hyundai FINAL 8 Českého poháru mužů.

Jeho generální partner, automobilka Hyundai, pak přidá Dominikovi 1 korunu za každé zhlédnutí videa s „Hyundai Drive of the Game“ (nejlepší nájezd každého utkání) na sociálních sítích Facebook a Instagram CZ.BASKETBALL během celého FINAL 8.

 

Úspěšný projekt

Při loňském druhém ročníku charity se podařilo ze všech zdrojů shromáždit téměř 167 tisíc korun.

„Faul nebo minutá střela jsou brané jako špatné věci, ale teď mají úplně jinou hodnotu, protože mohou aspoň trochu pomoct Dominikovi při cestě za snem stát se basketbalistou. Proto - trochu netradičně - doufám v co nejvíc minutých střel i faulů v jednotlivých vybraných zápasech. Pokud jde o náš tým, tak my budeme asi hodně štědří, protože skoro každý zápas aspoň jeden dva hráči dohrávají se čtyřmi fauly, což Dominik určitě ocení,“ povytáhlo obočí křídlo Jakub Slavík z Opavy, odkud to je stejně jako z dalšího ligového města Ostravy do Dominikova bydliště jen něco přes dvacet kilometrů. 

„Charita Bez faulu je určitě dobrým nápadem a jsem rád, že jako hráči můžeme být její součástí a podílet se na pomoci lidem, kteří ji potřebují,“ doplnil přední křídelník DEKSTONE Tuři Svitavy Matěj Svoboda, který si zvolil originální formu vlastního příspěvku: 

„Jelikož se vždycky snažím své střely proměňovat, ve vybraném utkání za sebe věnuju stokorunou za každou svou danou střelu.“

Jdu na to