ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Basketbalová charita pomůže vozíčkářce Janě


S novou sezonou Kooperativa NBL startuje další ročník basketbalové charity Bez faulu. Letos společně s ligovými kluby, pojišťovnou Kooperativa a Českou televizí pomůže Konto Bariéry handicapované Janě Hanové, která potřebuje nový odlehčený vozík.


bez-faulu.jpgOsmatřicetiletá Jana původem z Havířova byla zvyklá na aktivní způsob života naplněný sportem. Jednoho rána se ale probudila s bolestí v zádech a nemohla se postavit na nohy. Po dlouhých peripetiích si vyslechla diagnózu akutního výhřezu ploténky a po nevydařené operaci páteře je už 14 roků upoutána na vozík.

Navzdory nepřízni osudu Jana absolvovala dva magisterské obory, pracuje ve velké pražské firmě, ráda cestuje a nevzdala se ani sportu. Bývalá závodní plavkyně a nyní i potápěčka se poslední čtyři roky věnuje také basketbalu na vozíku: „Chtěla jsem zkusit něco nového a naprosto mě to uchvátilo, i když jsem si zpočátku myslela, že koš bude níž, než ho mají tihle dvoumetroví hráči. Ale je stejně vysoko. Nejdřív jsem na koš ani nedohodila, ale tréninky dělají mistra a postupně se vše zlepšovalo. Jsem už dokonce i předsedkyní klubu Pražských jezdců, hraju Pražský pohár a velmi mě to baví.“

Sbírka hráčů, partnerů i fanoušků

Už pátý ročník projektu Bez faulu pomůže Janě s pořízením nového odlehčeného vozíku. Do sbírky se zapojí hráči a kluby nejvyšší mužské soutěže Kooperativa NBL, Asociace ligových klubů, CZ BASKETBALL, Česká televize a také generální partner nejvyšší mužské soutěže Kooperativa. Zapojit se tradičně mohou i basketbaloví fanoušci, a to zasláním dárcovské SMS.

Basketbalová charita Bez faulu - pošlete i Vy DMS ve tvaru:

DMS BEZFAULU 30
DMS BEZFAULU 60
DMS BEZFAULU 90 
posílejte na číslo 87777.

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.  Více na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.

Princip charity je následující - tým v jednom vybraném utkání NBL Janě přispěje za každou minutou střelu stokorunou, za každý spáchaný faul dvousetkorunou a za technickou chybu dokonce tisícovkou. Ruku k dílu tradičně významně připojí i generální partner ligy pojišťovna Kooperativa, která ve sledovaném období přispívá 100 korun za každou smeč a 500 korun za alley-oop dunk, tedy za smeč po zachycení přihrávky během letu ke koši. Nově bude letos zapojen i hlavní partner NBL Louda Auto, který v rámci vybraných utkání pomůže pěti korunami za každý ujetý kilometr, který urazí hostující celek na cestě na zápas i zpět.

„Spolupráce s českým basketbalem je pro Konto Bariéry pokaždé radost. Letos společně se špičkovými hráči, kluby a sponzory pomůžeme handicapované Janě, která má k tomuhle krásnému sportu blízko, sama hraje basketbal na vozíku, a tak věřím, že to bude pro všechny účastníky projektu Bez faulu hezká motivace,” uvedla ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

A marketingový ředitel CZ BASKETBALL Martin Peterka na adresu originálního projektu doplnil: „Charita tradičně patří mezi hlavní události sezony NBL. Letos jsme ji poprvé zařadili do předvánočního období, tak jsem sám zvědavý, jak se to promítne na finální částce. Je skvělé, že kluby samy chtějí v této aktivitě pokračovat a to, že jejich snahu podporují dva největší partneři ligy, jen ukazuje, v jakém prostředí se basketbal v Česku dělá.”


Fotogalerie

Jdu na to