Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Aukce pro postižené tornádem

Když tornádo 24. června v několika minutách změnilo život stovkám lidí, zvedlo zároveň mohutnou vlnu solidarity. Její součástí je také galerie současného umění Kontrast sídlící v Kyjově, v sousedství zničených obcí. Ve spolupráci s aukčním portálem LivebidKontem Bariéry uspořádala benefiční aukci.
Její výtěžek bude věnován lidem z postižených obcí.

Umělci svá díla poskytli zcela bez nároku na honorář. Aukční galerie se vzdala všech poplatků, aby co největší finanční podpora směřovala přímo tam, kde je nejvíce potřeba.

Aukce se konala 15. července a bylo v ní nabídnuto 52 uměleckých děl. Z nich bylo úspěšně vydraženo 39 za senzačních 352 500 korun, které pomohou lidem postižených tornádem. Na podrobné výsledky se můžete podívat ZDE.

kaufman.jpg10.jpg

MICL - Špačci
2018, 40x50 cm, litografie, signováno

                                                                                                                              Kaufman Mirek – Proměnlivý horizont
                                                                                                                          2019, 57x47cm, akryl a olej na plátně, signováno

hohmova-(1).jpg

Höhmová Zdena – Na zemi,
2021, 70x100cm, akryl na kartonu, signováno