Před Vánoci roku 2011 si Hana a Tomáš přivezli z kojeneckého ústavu dvě holčičky, dvojčata Anežku a Julii, o které se jejich biologická matka nedokázala postarat. Anežka o svůj život musela bojovat a záhy jí lékaři diagnostikovali spastickou diplegickou mozkovou obrnu a těžkou psychomotorickou retardaci. Dnes ji moc trápí skolióza, musí nosit korzet, její chůze je nejistá a delší vzdálenosti zvládne jen na vozíku. Nemluví, umí jenom jednotlivá slova. Jejich významu ale rozumí a chápe, co se po ní chce. Teď je zrovna v pubertě a má období vzdoru. „Anežka Julču sledovala s otevřenou pusou a měla skvělou inspiraci, jen vzdoruje po svém, silou,“ říká s úsměvem tatínek. Dopis s Anežčiným příběhem jsme poslali do vašich poštovních schránek.
Anežka potřebuje intenzivní rehabilitace. Cvičení doma je ale složité, už má velkou sílu a umí si postavit hlavu. Při cvičení navíc potřebuje kreativní přístup, jinak s ní nikdo nehne. Ten jí mohou poskytnout jen profesionální fyzioterapeuti, jenže cvičení a ergoterapie jsou nákladnou záležitostí. Jedna hodina stojí 1500 korun a aby cvičení mělo smysl, musí být pravidelné. A tak nás rodiče požádali o pomoc.
Jaká je Anežka? Julie to ví nejlépe
A jaká Anežka je? Podle rodičů úžasná, veselá, je to dítě do nepohody a má svůj smysl pro humor. Je společenská a umí si získat lidi kolem sebe. A je taky velmi empatická a citlivá. Ale víte co, sestřička Julie udělala neobvyklou věc a napsala nám o Anežce milý dopis. Kdo totiž může říct o Anežce víc než její dvojče?

Adoptivní rodiče Hana a Tomáš dali Anežce a Julii domov plný lásky, porozumění i smíchu. Pojďme společně proměnit jejich obavy v naději. Přesně tak, jak se na vánoční svátky sluší!

Děkujeme, že Anežce pomůžete!
Fotogalerie