Menu

Příběh s dobrým koncem: Martina Ho.

Dobrý den,
chtěla bych Vám představit  moji dceru Martinu, které  je 20 let. Do necelých třech měsíců jsme si mysleli, že máme krásnou zdravou holčičku, než jsme byli odesláni naší paní doktorkou na neurologii z důvodu držení levé ručky v pěst. A tím to všechno začalo. Na neurologii nám zjistili DMO - levostranná hemiparesa a řekli, že bude ve vývoji opožděná a doporučili intenzivní rehabilitaci Vojtovou metodou.
Začal velký zlom našeho života, co dál dělat , aby se stav zlepšoval apod. Vůbec  jsme si tehdy neuvědomovali,  co všechno nás bude čekat a co musíme všechno teď zvládnout. Jak nám  asi bylo, nemusím  popisovat… Navštívili jsme rehabilitaci, kde nám sestřička ukázala cviky , které máme co nejčastěji cvičit.  Když jsem poprvé viděla ty cviky, byla jsem opravdu rozčarovaná. Martinka nepříčetně plakala a to nás čekalo 4x-5x denně.  Začalo se s rehabilitací, ježděním na kontroly a po dalších lékařích jako ortopedie a psychologie. Po nějakém čase jsme byly  motivovány výsledky z poctivého cvičení, a tak se cvičilo dál a dál. V necelém roce jsme jeli na první rehabilitační pobyt do Českých Budějovic, do ARPIDY.  Martince bylo tehdy  pouhých 10 měsíců. Další pobyt jsme opakovali ještě téhož roku. Už tady jsme viděli,  že nebude Martinka po psychické ani pohybové stránce jako zdravé dítě.  Od dvou let jsme jezdili do Léčebny pohybových poruch Boskovice. Toho času se otáčela, seděla a vozili jsme ji na kočárku. V 9 letech jsme přestali jezdit do Boskovic, jelikož tam už větší děti nebrali a doporučili nás do Janských Lázní.  V tuto dobu Martinka začala chápat, že má taky nohy a začala chvilku s oporou stát. Toho času měla za sebou  dvě operace nohou,  po kterých vždy následovalo  6 týdnů sádry. Tak to dlouho zůstalo a nic nového se  nedělo.  Pro nás to byl  v  tu dobu největší pokrok. Když jí bylo 10 a půl, byla na další operaci. Po operaci následovalo opět 6 týdnů sádry.Ten rok jsme jeli na  pobyt do  Janských Lázní, začala jsem Martinku stavět na chodbě u zábradlí. Martinka se držela jednou rukou zábradlí a druhou stranu pod paží jsem jí podpírala a začal další velký zlom. Začaly její první kroky. Přijeli jsme domů a já natěšená  jí  jela koupit tříbodovou hůl, kterou si docela oblíbila.  Začaly jsme chodit s holí. Nebyla to taková legrace. Trpělivost někdy docházela. Ona nejdříve nové věci nechce dělat, než zjistí, k čemu jí budou sloužit, a pak je sama ráda, že to umí. Šlo to hodně pomalu, ale my byli rádi vůbec za to.
Poslední  čtyři roky jezdíme do Sanatoria Klimkovice, kde mají skvělou rehabilitaci a navíc  nový léčebný program KLIM—THERAPY. Základem KLIM- THERAPY  je unikátní rehabilitační metoda, založená na využití speciálního stabilizačního oblečku a jeho zapojení do intenzivního tříhodinového cvičení. Stabilizační oblek výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém a ulehčuje nácvik motoriky jako je sezení , stoj, chůze apod. Terapie je velmi účinná, ale problém je, že není hrazena pojišťovnou a  její cena je opravdu vysoká. Navíc se musí opakovat, aby byl účinek co nejlepší.Terapii jsme absolvovali jednou, ale finanční  možnosti nám nedovolují její opakování. K lázeňskému návrhu jsme dopláceli přes 5o tisíc korun. Samozřejmě vidíme velké zlepšení chůze, koordinace pohybu a celkové zlepšení jak po fyzické,  tak i mentální stránce. Další pobyt na 4 týdny  vyjde na  90 tisíc korun včetně ubytování a stravy,  pobyt na 2 týdny REHA KLIM Junior  bez oblečku vyjde za 2 týdny na 30 tisíc. Věříme opět v další zlepšení  a zkvalitnění jejího života. Dnes je na tom Martinka tak, že ujde s pomocí  druhé osoby cca 200 m, pár schodů taky zvládne  a dobře  plave, na což jsme velice pyšní, jelikož se od malička plavání věnujeme.  Na delší trasy samozřejmě používáme invalidní vozík.
Tímto bychom chtěli oslovit širokou veřejnost  o jakoukoliv  finanční pomoc, abychom mohli absolvovat  další terapii v Sanatoriu Klimkovice .
Děkujeme  mnohokrát za každý příspěvek.

                                                                                   Pavla H.

Martinka1
Martinka na lavicce
Martinka s mamkou
Mrtinka Klim

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun