Menu

Příběh s dobrým koncem: Iva K.

Paní Ivě se peníze na neurostimulátor - walkaid - sešly i díky článku na serveru Novinky. Děkujeme! 

"Chtěla bych moc poděkovat Kontu Bariéry za zprostředkování sbírky na neurostimulátor Walkaide.
Velice si vážím vaší práce i všech dárců, kteří byli ochotni přispět na mé konto a díky nimž jsem si mohla neurostimulátor Walkaide zakoupit. S ním se mi značně zlepšily možnosti pohybu a tím i kvalita mého života.
Jsem moc ráda, že jsou mezi námi báječní lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kterým se nedostalo štěstí být zdraví .
Ještě jednou vám  ze srdce děkuji a přeji vaší nadaci jen to nejlepší a vám všem hodně entuzialismu a sil do další záslužné práce. Jste úžasní.
S pozdravem a přáním krásných dní"   
Iva K.


Toto je původní příběh, se kterým se paní Iva obrátila na dárce: 

Paní Iva trpí roztroušenou sklerózou devatenáct let. Celou dobu s nemocí zdárně bojovala, dokonce vyučovala i tělocvik. Zdravotní stav se však před pěti lety výrazně zhoršil, dnes je odkázána na invalidní vozík a francouzské hole. K lepšímu pohybu by jí pomohl speciální přístroj, který však stojí 130 tisíc korun. Příběh paní IVy zveřejnil i portál Novinky.cz
Paní Iva, maminka tří dětí, žila před nemocí velmi aktivní život, hodně sportovala, učila na základní škole. První zdravotní problémy zaznamenala po posledním porodu ve čtyřiatřiceti letech. Začala mít pocit, že špatně chodí, měla problémy se stabilitou. Po magnetické rezonanci, lumbální punkci a dalších vyšetřeních, jí lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu.
„Těch prvních deset let od stanovení diagnózy se nemoc neprojevovala v tak rozsáhlé míře. Byla jsem hodně unavená, ale dalo se to zvládat. Starala jsem se o děti, domácnost dokonce jsem učila tělocvik na základní škole. Od stanovení diagnózy pravidelně chodím na rehabilitace, hypoterapie, pro další pacienty vedu cvičení v bazénu,“ přibližuje paní Iva.
Život jí však mimo roztroušené sklerózy přichystal i další nástrahy a rány. Manžel v té době onemocněl vážnou nevyléčitelnou nemocí, paní Iva se o něj dlouho starala, nakonec však chorobě podlehl. Na děti, které ještě chodily do školy, tak zůstala sama. Při běžné magnetické rezonanci, kterou podstupuje v rámci léčby roztroušené sklerózy, jí navíc zjistili nádor na mozku. Operace byla úspěšná, po stresu, který představovala, a také po zátěži, kterou byla péče o nemocného manžela, se však zdravotní stav paní Ivy celkově zhoršoval, především po pohybové stránce. Pacientka musela začít využívat invalidní vozík a k překonání kratších vzdáleností francouzské hole.
Naděje jí svitla ve chvíli, kdy měla možnost vyzkoušet speciální neurostimulátor, tzv. walkaid. Funguje na principu funkční elektrické stimulace při aktivní chůzi. Dokáže zrychlit a zestabilnit chůzi, zlepšit svalovou sílu a prokrvení.
„Vlastně mě to postavilo z vozíku na nohy a dalo možnost chodit i po schodech, kdy můžu dokonce střídat obě nohy, což dříve nešlo. Je to malá krabička, která člověku moc pomůže,“ říká dojatě pacientka, která by vlastní přístroj velmi uvítala, nemá však na něj finanční prostředky. Speciální pomocník přijde na 130 tisíc korun a nehradí jej zdravotní pojišťovny.
„Přístroj pomáhá pacientům, kteří mají z různých neurologických příčin poruchu zvedání špičky nohy. V krabičce je úhloměr, který reaguje na ohnutí v koleni. Nejlépe pomáhá pro chůzi v terénu, nebo na schodech, kdy právě zvedáním špičky pacient překoná terénní překážky. Má to smysl nejen pro chůzi samotou, ale brání i přetěžování kyčelních kloubů, velmi ulevuje páteři. Pacienti si totiž často při chůzi pomáhají, že vytáčejí celý bok,“ vysvětluje fyzioterapeutka RS centra Neurologické kliniky Karlova náměstí Klára Novotná.
Paní Klausová měla přístroj na dva měsíce zapůjčený. Autorizované firmě se však platí nájem, který je ve výši 1000 korun za týden. „Zapůjčení na měsíc mě tak stálo čtyři tisíce, a když má člověk důchod 10,5 tisíce, tak je to těžké,“ doplňuje Iva.
Ohromně by tedy pomohlo mít přístroj vlastní a používat jej denně. 


IMG_0203

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun