Menu
Hlavní stránka / Příběhy / Dopisy od těch, kterým jsme pomohli

Pomohli jsme - dopisy od klientů

Chlubit se nechceme, ale poděkování, která do nadace přicházejí, vyjadřují radost z pomoci a často i úlevu, kterou Konto Bariéry přineslo finančním darem. A o tu se s vámi chceme podělit.

foto-s-protezou.jpg
Poděkování od Petra F.

Vážená nadace, milí dárci, chtěl bych všem moc poděkovat za zveřejnění mého příběhu a založení sbírky, která mě umožnila získat bionickou protézu. Velké díky všem dárcům. Díky nim můžu jezdit na snowboardu a dělat i jiné aktivity.

Děkuji, Petr


 

20180211_155915.jpg
Poděkování od Lucie H.

Dobrý den, mockrát vám děkuji za Váš příspěvek, díky němuž jsem si mohla pořídit el. vozík.
S pozdravem    Lucie 
Poděkování od maminky Romana F. Roman a jeho nový vozík

Dobrý den, touto cestou bych chtěla moc poděkovat za svého syna Romana  za to, že jste nám poskytli finanční dar v částce 16 391,- Kč na doplatek u vozíku Avantgarde od společnosti Otto Bock. Velice si toho vážíme.

Mockrát děkujeme s pozdravem,
maminka Romana.


Poděkování od maminky Pavla P.

Vážení,
 moc Vás zdravíme z Ostravy. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za Vaši pomoc a podporu, která nám výrazně pomůže ve zvládání naši každodennosti. Vzhledem k těžkému zdravotnímu stavu Pavlíka a vzhledem k jeho velikosti a hmotnosti, potřebuji ke každodenní péči asistenční službu. Máme velmi hodnou asistentku, která to s Pajkou už moc umí, doprovází ho do školy, kde mu pomáhá jako pedagogický asistent, doprovází ho na rehabilitaci a na pravidelné dlouhé procházky. Nejvíc asistenta potřebuji k hygieně, to znamená ke koupání, holení, kdy se Pavlík hodně brání a je zapotřebí i velká síla.V době kdy mám zajištěného Pavlíka, tak se můžu věnovat svému mladšímu synovi Dominikovi, který je bohužel taky postižený, má DMO pravostrannou hemiparézu a je epileptik, v běžném životě  máme velké problémy s chůzí a úchopem pravé ruky a s koncentrací,  takže se s ním musím pravidelně učit.  Žijeme náročný život, který můžeme zvládnout jen díky pomocí ostatních, proto Vám upřimně  děkuji za Vaši vstřícnost, které si velice vážíme. 

Přeji Vám všem klidné prožití adventního času, požehnané Vánoce a úspěšný nový rok.

Renáta P.

Poděkování od Verunky F. a její rodiny

Chceme Vám všem z nadace mockrát poděkovat za všechno, co pro nás děláte a jak nám pomáháte :-). Verunka má handbike a je tak spokojená. Má volnost a konečně se dostane i tam, kde to na vozíčku nejde a hlavně bez cizí pomoci. Je to úžasné a můžeme si vyrazit, skoro po dvou letech, zase celá rodina na kolech. Máme z toho velkou radost. Posíláme Vám fotky z výletu :-).
 
Všechny Vás moc zdravíme!

IMG_20170826_162258_resized_20170829_110829841.jpgIMG_20170826_162536_resized_20170829_110730307.jpg

   
   

Poděkování od maminky Marečka F.


Jak jste si mohli všimnout, příběh Marečka F na Kontu Bariéry se ocitl v rubrice “Komu jsme pomohli”, což znamená, že se vybralo neuvěřitelných 103 757 korun a my budeme mít do 14 dnů  pro Marečka rehabilitační přístroj Motren Bed. Zásluhou Vás všech, kteří jste byli ochotni pomoci.

V první řadě musím poděkovat partě mladých lidí, kteří dostali nápad akci pro Marečka zorganizovat. Vůbec netuším, jak se něco podobného zařizuje, kde se začíná, kde končí, ale tuším, že je to spousta mravenčí práce, za kterou Vám, přátelé, ještě jednou děkuji. Jste parta skvělých lidí, se srdcem na správném místě.

Obrovské poděkování patří Vám, kteří jste si udělali čas a na koncert přišli nebo o něm řekli svým známým. Doufám, že se Vám program líbil, bylo to pro dobrou věc. Velmi děkuji všem známým i neznámým, kteří jste poslali jakoukoli částku na účet. Mohli jste si za  své peníze koupit něco pěkného, dobrého, ale Vy jste je darovali Marečkovi.

Taky chci zvlášť poděkovat mojí vitální mamince, která tráví spoustu času u Marečka v nemocnici a v den koncertu si obula lodičky a spolu s kamarádkou vyrazila, aniž mi o tom řekla. Jsi skvělá mami, děkuji! Srdečné poděkování patří mé kamarádce. Tak  ještě jednou Jiřinko, kromě osobní podpory děkuji za veškerou administrativní pomoc a komunikaci s Kontem bariéry. Moc jsi mi to ulehčila. Víš, že večer, když přijdu z nemocnice, už nemám na takové věci chuť ani čas.

Vážím si také účasti paní učitelek ze ZŠ Kladská. Nejen, že přišly, ale stále přinášejí nové nápady, jak pomoci. Jste opravdu výbornými vzory pro naše děti. Děkuji Vám.
 
Nakonec jsem si nechala poděkování Kontu Bariéry. My jsme jednali s paní Růžičkovou, ale ocenění si zaslouží určitě všichni. Protože to, co dělají, není práce, ale poslání. Odměnou je jim vědomí, že někomu pomohli, z toho se radují, to je naplňuje a za to jim děkuji.

Že se podařilo vybrat tak vysokou částku mě samozřejmě potěšilo, ale ještě více to, že máme skvělou rodinu, přátele, kolegy … že na tu těžkou situaci nejsme sami.

Přeji Vám hodně a hodně zdraví a ještě jednou za celou naši rodinu ze srdce děkuji.

Martina H.
Vážená nadace,  skvělí dárcové,


chtěli bychom moc poděkovat Nadaci Konto Bariéry za možnost zveřejnění příběhu naší rodiny a všem hodným dárcům za ochotu nezištně pomoci. V našem případě děkujeme za finanční podporu na neurorehabilitační pobyt pro našeho syna Honzu.

Díky Vám všem Honza absolvoval v dubnu 2016 třetí klimkovickou terapii.  Rehabilitace byla náročná, opět ale významně přispěla ke zlepšení Honzovy hybnosti a stability. 

Honza je nadšený, co nového zase zvládnul. Vědomí toho, že může intenzivním cvičením dosáhnout  na svůj sen jednou chodit bez berlí, mu dává velké naděje do budoucna. Sice je to běh na dlouhou trať, Honza je ale veliký bojovník. Ještě jednou děkujeme Nadaci Konto Bariery a všem dárcům za finanční pomoc.

S úctou
Jana G a Honza D. 

Celé znění dopisu si můžete přečíst zde


Vážení,
chtěla srdečně poděkovat všem, kdo ve sbírce na výtah finančně pomohli, všem dárcům, kteří přispěli většími, i menšími obnosy, ale i vedení  Nadace Konta Bariéry, paní ředitelce i všem pracovníkům, kteří nám jakkoli pomáhali. Nebyly to totiž jenom peníze, které poskytly. Byla to pomoc, která nám pomohla ve velmi obtížné chvíli, a které se člověku jen tak nedostává. O to víc si jí oba velmi vážíme.
Srdečně všem děkujeme! Bez vaší pomoci bychom dodnes nejspíš strádali a báli se budoucnosti, která pro nás v té chvíli byla jedna velká ne příliš příjemná otázka. Co s námi oběma bude?

Naštěstí dnes již známe odpověď, která náš život činí mnohem jednodušším a příjemnějším.
Marta B. Vážená paní výkonná ředitelko Boženo Jirků,

zdravíme Vás a děkujeme za tatínka Oldřicha Š., který od Vás obdržel 5.4.2016 dopis o schválené dotaci k invalidní plošině.
Tatínek je Vám hluboce vděčný.
Bez plošiny by již byl věčným zajatcem bytu v 10. patře paneláku.

S úctou
Kamila Š. 
Tímto bych  Vám velice ráda poděkovala, za poskytnutý finanční příspěvek, na pořízení cyklovozíku Kozlík pro naši dceru Michalku.
Tato pomůcka nám opravdu hodně pomohla a usnadnila péči o dceru. Konečně můžeme vyrazit do přírody pěšky i na kole.
Cítíme se jako normální rodina a Míša je v kočárku opravdu spokojená.
Zato Vám patří velké poděkování, protože bez Vás bychom nemohli uskutečnit své sny.
Děkujeme a přejeme celé nadaci mnoho pracovních úspěchů.

Rodina Š. 

Vážení členové nadace Konta Bariéry,
chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za finanční příspěvek na invalidní vozík pro syna Kryštofa. 
Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme, že jste.

Děkujeme
Markéta a Vítězlav S. 

Dobrý den,
mockrát děkujeme všem z Nadace Konto Bariéry, která nám přispěla finančním darem na zdvižnou plošinu pro našeho syna Tomáška. Díky přispění Vaší nadace se nám podařilo tuto pomůcku zrealizovat a Tomášek se už může bez problémů dostat do patra, kde má svůj pokojíček a sociální zařízení.
Díky této zdvižné plošině je těžký život Tomáška zase o něco lehčí.
Děkujeme, rodiče Tomáška Z.   


 
Dobrý den,
v loňském roce jsem vás požádal o příspěvek na invalidní skútr-tříkolku a vaše organizace mně přispěla na její koupi. Moc bych Vám chtěl podekovat aspoň touto cestou. Jsem moc rád, že jsem si ji mohl s vaším přispěním zakoupit a mohu jezdit, kde se jen dá. Je stále v provozu a je pro mě k nezaplacení vzhledem k tomu, že nemohu používat nohy. Jezdím s ním na sportovní utkání, do přírody na nákupy, mohu s ním nastoupit do vlaku i do některých autobusů i do MHD.
Ještě jednou děkuji!
Petr L.

 
Dobrý den,
zasílám Vám fotku z první procházky.

Přeji krásný den
Míša B.  
Vážená paní Jirků,
chtěli bychom Vám i Vaší nadaci poděkovat za příspěvek na pořízení vozíku Otto Bock pro naši dceru Annu Kateřinu.
I díky Vám má Andulka vozík s kvalitním sezením. Na fotografii je Andulka ve své třídě na škole v Litoměřicích, kde je integrovaná v běžné třídě.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
rodiče


 Dobrý den,
chci touto cestou poděkovat Kontu bariéry za finanční podporu k pořízení nového počítače.
Do nového roku všem pohodu a pevné zdraví. 
Honza V.  


 

Vážená nadace, děkujeme Vám za příspěvek na mechanický vozík Easy Max Life pro naši dceru Elišku.
Vaše rozhodnutí o příspěvku jsme dostali téměř symbolicky v den Eliščiných narozenin 26. 3. 2015. Nějakou dobu ještě trvala výroba a kompletace vozíku, ale od května se v něm už Eliška vozí.
Nový vozík jsme za tu dobu už stačili pořádně vyzkoušet a jsme opravdu velmi spokojeni. Velmi dobře se s ním manipuluje a zatáčí, je lehký a dostatečně stabilní. Tyto jeho kvality oceníme všichni, kteří se o Elišku staráme, hlavně rodiče a asistentky ve škole a stacionáři.
Nejpodstatnější ale je, že se v něm Elišce dobře sedí. Díky sedacímu systému sedí dcera rovně, nezatěžuje se jí páteř a nevytáčí nohy v kyčlích. Na základě výrazu tváře a pohybů usuzuji, že i ona sama je ve vozíku spokojená.
Ještě jednou Vám tedy děkujeme za Váš příspěvek.
Hana L. Dobrý den, všem v Nadaci Konto Bariéry,  
chtěla bych vám poděkovat za poskytnutý finanční dar. Požádala jsem o pomoc při
získání finančních prostředků na zakoupení zdravotní pomůcky - vozíčku pro mého zdravotně
postiženého synka. Vaše nadace mi vyhověla a dar nám byl poskytnut. Velice vám děkuji,
že jste pomohli významnou částkou, takže s pomocí vašeho daru a za pomoci dalších 2 nadačních darů byla soustředěna potřebná částka a vozíček Cheetah jsme již zakoupili.
Můj synek ještě samostatně nechodí, a tak s vozíčkem můžeme lépe absolvovat docházku do stacionáře a do školního zařízení.
Z celého srdce vám děkuji i za mého synka Františka. 
Nadaci Konta Bariéry přeji mnoho úspěchů, aby se dařilo, aby bylo možno i nadále pomáhat nám s postiženým dítětem.

Soňa L. 


Dobrý den,
chtěli jsme Vám moc poděkovat za nadační příspěvek na cvičení pro našeho syna Šimonka, hrozně moc nám to pomohlo při plánování dalších účinných terapií.

Ještě jednou moooc děkujeme! 

rodiče


Dobrý den,
moc bychom Vám chtěli poděkovat za váš finanční dar, který pomohl při koupi invalidního vozíku pro mou dceru Elišku.
Eliška je z vozíku nadšena, dal jí možnost sama se rozhodnout, kde chce být, a ne jen čekat na mou pomoc.
Za to vám moc děkujeme.
Eliška s maminkou
Přeji krásný den,

píši Vám, jak jsem slíbil, že až dostanu nový mechanický vozík, se kterým jste mi pomohli, že Vám pošlu první foto, které udělám, až si ho dovezu. Dnes se tomu tak stalo a mám tak díky Vám nádherný vánoční dárek. Za který moc děkuji celé nadaci a Všem hodným lidem, kteří přispívají na dobré věci. 
S pozdravem David K. z Mostu

Štastné a Veselé Vánoce se spousty dárečků a krásný pohodový nový rok 2016 hlavně hodně zdraví a štěstí přeji celé nadaci tak i Všem lidem.


Dobrý den,
rádi bychom touto cestou poděkovali za projevovanou podporu našeho syna Libora, který trpí vzácným onemocněním - chronická intestinální pseudoobstrukce a v příloze zasíláme fotky Libora s bratrem Romanem u vozidla.
Rovněž přikládáme PF2016 a věříme, že se Vám bude st ále více a více dařit pomáhat těm, kteří to potřebují.
Moc si Vaší pomoci vážíme.

S pozdravem Aleš a Iva S. 
Děkujeme všem dárcům kteří nám zaslali finanční pomoc na zakoupení automobilu pro našeho syna Jaroslava.
S pozdravem rodina B.
 
Milí dárci, dobří lidé,
ráda bych touto cestou poděkovala všem kteří se podíleli na sbírce pro mou dceru.
Všem organizátorům a hlavně dárcům! !
Bez Vás by Naty nebyla tam kde dnes je!!!!! Nesmírně si toho vážím a děkuji Vám -lidem s dobrým srdcem♡!!!
Lenka Ř. 


 Upřímně a s velkým vděkem ke všem dárcům děkujeme za vaše příspěvky, které nám pomohly uskutečnit jeden velký sen. Když jsme při zkoušce poprvé Danielka posadili do elektrického vozíčku, byl jako nový člověk. Byl to úžasný pocit vidět ho, jak mohl sám řídit to, co chce dělat, a být tam, kde chce být. Brzy už bude mít svůj vlastní vozíček. Umožní mu to být mnohem víc samostatný a nezávislý a také mu přinese víc radost ze života.
Bez vás by se nám to ale nepodařilo. Děkujeme! 
Dobrý den,

tímto bych ráda poděkovala celé nadaci zároveň Vám, paní ředitelko, za podporu a  za příspěvek na elektrický vozík, který již dnes používám.
Jsem velmi spokojená a Vám jsem moc vděčná.
Katka Š.


Ještě jednou mockrát děkuji a  s pozdravem Katka Šůlová

Dobrý den.
Moc bych chtěla poděkovat nadaci za finanční dar pro koupi naslouchadel pro mou dcerku Nelinku, která tak může slyšet zvuky, které dosud neslyšela. Udělali jste z Nelinky moc šťastné děvčátko a já jsem vám za to vděčná.
Jste úžasní jak ne jenom nám, ale i ostatním pomaháte.

S úctou Štěpánka S.  
Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za úžasnou spolupráci. V příloze posílám fotografii paní Zdenky. Její radost při převzetí skútru a prvních jízdách byla obrovská. Obratem si i po několika letech "zašla" sama na kávu ke kamarádce. Nemusela nikoho žádat a cesta autobusem je vždy velmi vyčerpávající. Myslím, že leckoho pak chuť na kávu přejde. I letní zranění je na dobré cestě a ona mohla opět začít chodit do práce. Moc se těšila a teď po třech týdnech si dovoluji napsat, že skútr zatím "šlape" výborně. 
Ještě jednou velký dík, přeji plno bohatých přejících sponzorů a vše dobré
S pozdravem
Ivana M. 

 
Z domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem poděkovali za příspěvek na vozíky touto krásnou fotkou. 
Vážená paní Jirků,
jménem naší dcery Zoiky bychom Vám chtěli poděkovat za schválení nadačního příspěvku na repasovanýc elektrický vozíček od firmy Petričko.
Přikládáme fotku, jak se Zoice vozík líbí a sama ho dokáže krásně ovládat. 
Děkujeme všem, kdo nás podpořili a pomohli Zoice koupit elektrický vozík, který bude využívat každý den ke svému rozvoji a samostatnosti. 
Rodina Zoiky 

 Vážení a milí dobří lidé,
kteří jste přispěli finanční částkou na Adélčinu rehabilitaci. Byla jsem velmi mile překvapena, že se podařila částka dosbírat tak v krátkém čase.
Mnohokrát Vám všem ze srdce se svou dcerkou Adélkou děkujeme za finanční podporu, která Adélce pomůže více rehabilitovat.
Adélka  s  maminkou.


František S. Dobrý den vážená nadace,
touto cestou bych vám chtěla poděkovat za poskytnutí finančního daru ve výši 25 000,- Kč na rekonstrukci bezbariérové koupelny pro našeho syna Romana. Tato koupelna nám usnadňuje život při práci s naším synem.
Děkuji Romana F.  

 Dobrý den,
chodítko máme doma a Nikča v něm doslova běhá. Nějak zatím nepřišla na to, že by mohla chodit pomalu, vždy vyrazí v obrovském tempu, a pak stojí na místě a nabírá energii k dalšímu "běhu". Je šťastná z pohybu, což jsme dosud u ní nepoznali, její nadšení se nedá ani popsat. Každému chce ukazovat jak umí "chodit".
Jsem moc ráda, že nám chodítko stojí v obýváku|!
Moc Vám všem děkuji za Vaši obrovskou pomoc.
Jana H. 

 
"Ohlédnutí za sezónou"
Tým Slowpitch Choceň uspořádal na konec sezóny turnaj.  A všichni návštěvníci mohli přispět částkou v libovolné výši. 
Výtěžek věnovali Michalovi a jeho věrnému parťákovi- asistenčnímu psovi Wantymu. Peníze poslouží na kvalitní krmivo pro Wantyho a na nové pláště na Michalův vozík.
Další fotky na Facebooku Slowpitch Choceň


 


 

Vážená Nadace Charty 77, vážená paní Šritrová, 
Vaše finanční pomoc se dočkala fyzické podoby, za což Vám, s Rozárkou, slovy těžko charakterizující, hluboký dík!

Hezký říjnový čas a všeho dobrého v životě přeje, i za Rozárku,
Ester B.
Dobrý den, Touto zprávou bych Vám chtěl ze srdce poděkovat za Vaší finanční podporu a s radostí Vám oznamuji že jsem úspěšně absolboval maturitní zkoušku. Bez Vaší pomoci bych jistě nedosáhl na tuto možnost. Věřím že díky této možnosti se mi otevřeli dveře do lepší budoucnosti jak pracovní tak i osobní. Mnohokrát děkuji. Přeji Vám mnoho takových spokojených studentů i nadále.
S pozdravem Libor H.

stipendista Konta Bariéry


Dobrý den,
rád bych touto cestou poděkoval všem kteří nám pomohli. Opět po několika letech jezdíme všichni společně jako rodina jedním autem, protože se tam vlezeme a současně nám auto umožňuje téměř každodenní operativní přepravu Petra.
Velké díky patří Stanislavovi Matušů, z firmy BFI, který nám o možnosti použít sponzorský podúčet řekl, a tím otevřel cestu i pro ostatní. Také nám to zjednodušil, protože nadace se pak už starala o smlouvy a veškeré papírování.
Zajišťování sponzorů, oslovením našich známých a obchodních partnerů, bylo také pro nás cenná a překvapivá zkušenost,
tam kde jsme očekávali podporu, tak se s námi ani nebavili a tam kde jsme je tiše doufali tak přicházelo velké překvapení. 
Nemalý dík patří také všem, kteří nám s organizací koupě auta pomohli: panu Klimešovi (Citroen), paní Mičulková a Sikorová (ÚP), panu Píbalovi (JP servis-úprava auta). 
Ještě jednou díky. Ať se daří nadaci a všem jejím pracovníkům a držíme pěsti, ať to vyjde i ostatním čekatelům/žadatelům.

Tatínek Petra K.  

Dobrý den,
chtěla bych Vaší nadaci moc poděkovat za finanční příspěvek na pořízení elektrického vozíku pro dceru Adélu. Díky vašemu příspěvku už zažila Adélka krásné prázdniny, kdy nemusela být závislá na pomoc druhé osoby. Mohla si vozík ovládat sama na procházkách, výletech i zahradě a mohla si tak hrát se svými kamarády. Moc jí to psychicky pomohlo a nám rodičům fyzicky ulevilo.
Ještě jednou moc děkujeme za opakovanou pomoc a velmi si vážíme úsilí a práce, kterou pro handicapované občany děláte.
Rodiče a Adélka                                                                                                                   


 

Vážená paní ředitelko,
chtěli bychom celé Vaší nadaci i všem dárcům ještě jednou poděkovat za poskytnutí daru na zakoupení sportovního vozíku Benecykl. Vozík již aktivně využíváme a během léta jsme s ním podnikli spoustu nádherných výletů, převážně na kole.
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši opakovanou pomoc,
Jirka Jiříček s rodinou.

Dobrý den,
Ještě jednou moc děkujeme za příspěvek od vaší nadace.
Příspěvkem jste nám pomohli uskutečnit bezbariérovou úpravu našeho domu pro naši dcerku Elišku.
V příloze posílám foto Elišky a hotové schodišťové plošiny :-)
Děkujeme a přejeme hezký den,

rodiče Elišky


 Dobrý den,
rádi bychom poděkovali Vaší nadaci za finanční dar, který jste poskytli mému synovi Štěpánkovi na nákup chodítka. Štěpánkovi to umožnilo samostatný pohyb bez mámy a cítí se moc spokojeně a vesele si vandruje po cyklostezce a užívá si volnosti a přitom zpevňuje svaly nohou a trupu, tak věříme, že časem bude moci i po obou nohou zase bez pomoci.
Mnohokrát celé nadaci děkujeme a  všem lidem, kterým není lhostejný osud jiných a bojují za druhé, proto bych ráda přispívala měsíčně nadaci alespoň menší finanční částkou, abychom taky přispěli v boji o životy jiných nejen mého syna.
Váš dar mě i mé okolí vlastně otevřel oči, protože každý z nás tvrdí a kdo pomůže mě, ale dnes vím, že si máme pomáhat všichni navzájem a tím tvoříme jednotu, která mění životy. 
Moc obdivuji Vaši práci těch všech lidí, co v nadaci mění činy ve skutečnost.
Přejeme celé nadaci mnoho úspěchů a dobrých lidí.
Děkujeme.
rodina ŠtěpánkaChtěla bych moc poděkovat za obrovskou pomoc dcerce, doufám, že Nikolku chodítko posune blíže k samostatnému pohybu a vykouzlí jí úsměv na tváři. Nikča když měla chodítko půjčené v Klimkovicích tak zářila jak sluníčko, moc bych si přála jí vidět už jen s úsměvem na tváři. Bolesti a utrpení, která její nemoc sebou nese už si užila až až.
Už se těším až uvidím Nikolku s rozzářenýma očima jak kráčí a směje se na celý svět.
Chtěla bych poděkovat i Kontu Bariéry za jejich opakovanou pomoc a podporu. Pokaždé, když jsme se na Konto Bariéry obrátili s prosbou o pomoc, byla nám vždy nabídnuta jejich ochranná křídla.
Všem moc děkujeme rodiče Nikolky

 


 

Vážení členové nadace,
přijměte prosím naše poděkování za Váš štědrý finanční dar, který jste nám věnovali, a tak jste našemu synovi umožnili podstoupit léčbu v Renoně Šúrovce.
Kryštof se už během rehabilitace pěkně vzpřímil, zvýšila se ohebnost kloubů a nabral trochu svalové hmoty. S porovnáním s klasickými lázněmi, by tento pokrok neudělal ani za 4 týdny.
Byli jsme moc spokojení i s přístupem a prací personálu. Kryštof je velmi společenský a i přes velkou fyzickou námahu si pobyt s jeho "ženským týmem" celkově užil.
Vašeho daru moc vážíme a ještě jednou velké DÍKY  i za syna Kryštofa
S přáním všeho dobrého
Markéta a Vítězslav S. 
Nevíme, jak bychom Vám poděkovali za Váš finanční příspěvek. Tak alespoň to činíme touto cestou. Hodně nám to pomohlo vyřešit pohyb syna po domě. A popřípadě i na nákupy, když jede s námi. Určitě je to další krok k jeho osamostatnění při jeho každodenních činostech. Ještě jednou moc, moc, moc děkujeme!!!!!!!!!!!!
rodiče TondyVážená paní ředitelko,

s opravdu velkou radostí a vděčností Vám píšu těchto pár řádků, v jejichž  obsahu  Vám chci vzdát  velkou pochvalu a hlubokou poklonu, za veškerou péči a starostlivost o nás, zdravotně postižené lidi. Hodně moc se omlouvám, že jsem Vám nebyl schopen napsat daleko dřív. Třeba, že by to šlo, ujmout se takového úkolu, ale nechtěl jsem nic dělat bez klidu v okolí a větší soustředěnosti na celou tuto práci.
Hodně moc jste mi svou pomocí, kterou byl Váš finanční dar v celkové hodnotě 8314 Korun českých, udělali radost. Těší mne, že se zase opět mohu kontaktovat  pomocí  počítače s širým okolím, číst a objednávat si nové zvukové knihy. V budoucnu mám plány, upravit a  vyrobit  si pro svou potřebu, lepší  orientace na svém pracovišti, telefonní seznam zdejší NsP. Situace se zde mění mnohdy ze dne na den, člověk musí být stále v obraze, a jak to už většinou bývá, že co si člověk pro svou bezproblémovou práci neudělá sám, od druhých většinou nemůže čekat.
Díky ZOOMTEXTU, odečítači s hlasovým výstupem, se mi s počítačem perfektně pracuje, díky mé zrakové indispozici, se snažím mozek namáhat, aby si víc pamatoval, jak spoléhal na oči, ale někdy to přece jenom nejde. Náš nový PC-člen rodiny umí hodně věciček a má mnoho dobrých vychytávek, ukrytých, ve svých útrobách,  kterých se budeme snažit využívat, a učit se novým dovednostem.
Tak ještě jednou vřelé díky a hodně zdraví a štěstí ve Vaší další činnosti.
S přátelským pozdravem a přáním všeho nejlepšího se loučí
Miroslav Ž. 

Vážená nadace Konto Bariéry,

tímto dopisem bych Vám ráda poděkovala za poskytnutý finanční příspěvek ve výši6 000 Kč na zakoupení speciální tříkolky LOPED 113 pro naši dceru Elišku. V listopadu bude Elišce dvanáct let. Z juniorské tříkolky už vyrostla, takže jsme museli pořídit tříkolku dospěláckou. A i díky Vám jsme mohli tříkolku koupit během krátké doby a umožnit tak Elišce samostatnost a volnost, kterou si při jízdě na tříkolce užívá.
Ještě jednou Vám ze srdce děkuji za Váš finanční dar a přeji Vaší nadaci jen to nejlepší a ať se Vám daří i dál pomáhat všem, kteří to moc potřebují.

S přáním všeho dobrého

Marcela (maminka Elišky)
Dobrý den,
s radostí Vám mohu oznámit, že bezbariérvový automobil už byl předán do našeho střediska v Chotěboři, kde už je plně v provozu – především ve službě osobní asistence. Pro zajímavost Vám zasílám fotografie z předávání a odkaz na zprávu na našem webu (http://bit.ly/1eZUSIq).

Ještě jednou Vám mnohokrát děkujeme za podporu naší činnosti a za Vaši vstřícnost.
Přeji Vám krásné léto,
Lucie Marková
Milá nadace, milí dárci,

rádi bychom Vám mnohokrát poděkovali, že jste pomohli při dofinancování zvláštní pomůcky - zádržný systém pro dvouletého syna Nicolase, který trpí DMO, pravostranná hemiparéza, obstrukčním hydrocefalem, má zaveden VP shunt, Dandy walker variantu. 
Nicolas tuto speciální pomůcku aktuálně potřeboval a využívá, což je prospěšné pro jeho pravostranné postižení.

Vážíme si všech, kteří se nebojí pomáhat.
Děkujeme
Ivana U.  

Dobrý den,
chtěla bych jménem Jiříka a celé naší rodiny moc poděkovat vaší nadaci za finanční pomoc s pořízením naslouchátek pro našeho syna.
S pozdravem a přáním hezkého dne maminka Jirky
Dobrý den.
Chtěla bych Vám a celé Nadaci Charty 77 moc poděkovat za poskytnutí 
peněžitého daru na nákup elektrického skútru HS-589 DELUXE pro mého bratra Jiřího. Zásluhou Vaší finanční podpory se stal 10. června 2015 jeho majitelem. Skútr vyhovuje především snadno nastavitelnou rychlostí, otočnou sedačkou pro nástup a výstup i košíkem pro potřebné věci a má výbornou stabilitu a je velice vhodný do terénu. Díky tomuto skútru můžeme s Jirkou vyrazit i dále do přírody, kterou tak miluje. Velice pookřál a je šťastný, že může něco udělat úplně sám, bez pomoci druhého a má z toho velikou radost.
Upřímné poděkování i za mne. Neboť i já jsem po infarktu a nezvládnu všechno pouze s mechanickým invalidním vozíkem. Jsem Vám vděčna mnoho za to, že se věnujete handicapovaným lidem a můžete pomáhat.
S velkou úctou Eva a Jirka. 
 

Dobrý den,

Chtěla bych Vám moc poděkovat za poskytnutí peněžního daru na nákup speciálního kočárku Kozlík pro naši dceru Vendulku. Vážíme si práce, kterou pro postižené děti děláte. Díky nákupu tohoto vozítka můžeme s Vendulkou vyrazit do přírody.
Posílám fotku z výšlapu na rozhlednu Brdo (Chřiby). Se zdravotním kočárkem bychom se tam nedostali.
Na druhé fotografii je tým běžců, kteří s Vendulkou běželi 28. března Pražský 1/2 maraton.
                                                                                                             Pavlína Č. 


 Vážení a milí dárci, rodino, přátelé, kamarádi a Nadace Charty 77/Konto Bariéry,

dovolte, abychom Vám srdečně poděkovali za Vaše rozhodnutí finančně podpořit  koupi auta bez bariér pro našeho syna Jirku.
V jeho komplikovaném životě s hendikepem jste mu pomohli ulehčit dennodenní boj s překážkami .

Mnohokrát děkujeme za perfektní spolupráci. 
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Jiřík, Iva , Jirka a Matyáš Š. Vážená paní ředitelko a týme Konta Bariéry,
děkujeme za podporu, kterou jste nám projevili v rámci našeho projektu Nákupu kompenzačních pomůcek.  Moc si jí vážíme. Za přislíbenou částku jsme nakoupili dva nové mechanické vozíky a vysoké chodítko, které slouží klientům, kteří využívají služeb naší odlehčovací péče, a také klientům, kteří si pomůcky půjčují do domácího prostředí, kde o ně pečuje rodina.
Díky Vám můžeme s více klienty a jezdit na výlety a procházky. 

Děkujeme za přízeň
S pozdravem a přáním krásného dne
Mgr. Veronika Olejníková
Dotek, o.p.s. Vizovice

Dobrý den,
chtěla bych Kontu Bariéry moc poděkovat za finanční dar na nákup nového mechanického vozíku. Velice si toho vážím. Na vozíku se mi moc dobře sedí a skvěle se ovládá.
Bude mým každodenním společníkem na několik dalších let. Přikládám i fotku.
Ještě jednou děkujii za několikátou podporu.
Hezký den
Bára A. 

 

Dobrý den, paní Babková a všichni pracovníci nadace,
ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat za podporu při nákupu tříkolky pro našeho syna Lukáše.
Již ji máme doma. Čekáme na hezké počasí a vyrazíme do terénu. Tříkolka je velmi kvalitní a věříme, že Luky na ní ujede spoustu kilometrů bez nehod. 
Ať se Vám Vaše záslužná práce daří.
S přáním hezkého dne Petra H.

 

Hezký den, posílám pár fotografií z naší domácí školy.
S pozdravem Gabriela P.


 
Dobrý den tímto chceme moc a moc poděkovat Nadaci Charty 77 | Konto Bariéry na doplatek 6397Kč na elektrický vozík.Tomášek je moc spokojený ještě jednou z celého srdce děkujme a posíláme fota Tomáška.
Rodina Tomáška Dobrý den,

chtěla bych vám alespoň touto cestou upřímně poděkovat za finanční dar na nový vozík od firmy Otto Bock, který již několik týdnů užívám a jsem s ním opravdu velice spokojená – je lehoučký a tak snadno se ovládá...Bez vaší pomoci bych byla nadále odkázána na již vyřazený starý vozík. Ještě jednou velice děkuji. 
S pozdravem a s úctou
Ilona H. 


 


Dobrý den,

rádi bychom vaší nadaci touto cestou z celého srdce poděkovali za finanční pomoc na zakoupení speciálního cyklovozíku pro naši dcerku Marušku. Díky tomu můžeme jezdit častěji s Maruškou do hor, na výlety a moc se těšíme na léto, kdy vozík využijeme i na kolo. Maruška je vždy moc nadšena a pro nás není nic krásnějšího než vidět jak je spokojená a usměvavá.

Ještě jednou velké díky.

Mějte se krásně.
S pozdravem
Marcela a Zbyněk K. 


Dobrý den,
posílám fotku spolu s poděkováním za poskytnutí finančního příspěvku na nový Motren. Přístroj mám krátce, zcela mi vyhovuje a pomáhá při  domácí rehabilitaci.
Díky vašemu příspěvku věřím, že se brzo můj zdravotní stav zlepší, velmi si vážím vaší práce a pomoci.                                                                                                                               
Děkuji Roman H. s rodinou

 

Untitled-(1).pngDobrý den, 
chtěl bych tímto velice poděkovat Nadaci Charty 77  za finanční dar na nákup nového invalidního mechanického vozíku Progeo Joker Energy od firmy DMA, který jsem si mohl díky vám pořídit a zlepšit tak kvalitu svého života.
Jsem rád, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každoddeně prát se svým handicapem. 
Patří vám mé upřímné díky za poskytuntou podporu. 
Přeji vám hodně zdraví a úspěchu v osobním i profesním životě. 
Ještě jednou moc díky!
Milan K. 


 

PODĚKOVÁNÍ Kontu Bariéry a neurorehabilitační klinice AXON:
Naše Kristýnka měla velkou možnost absolvovat 4-týdenní terapii na této klinice. Neurorehabilitační klinika AXON je vysoce specializovanou soukromou klinikou zaměřenou především na dětské pacienty. Hlavní terapeutickou metodu kliniky představuje terapie Kosmík, která tvoří jedinečný koncept spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku.
Jelikož Kristýnka měla již 2x možnost absolvovat tuto terapii v lázních Klimkovice a po prvním pobytu byly znát již první výsledky po deseti dnech léčby, proto jsme byli moc rádi, že se tato terapie povedla zařídit i v Praze, kde je to pro nás bližší a výhodnější. Na klinice AXON, kde dle mého názoru je cvičení a terapie intenzivnější než v Klimkovicích a účinky tak byly rychlejší a dříve viditelnější.
Od 2. února nastupujeme na další 4-týdenní terapii a to hlavně díky Nadace Charty 77 - Konto Bariéry a sponzorům a neznámým přispěvatelům. Moc se těšíme na další zlepšení zdravotního stavu Kristýnky.
Vážení a milí,
chtěla bych Vám moc a moc poděkovat za finanční pomoc, za Vaše příspěvky, na 

speciální rehabilitační program KLIM-THERAPY, pro naše dvojčata Elišku a Oldíka. Již minulý rok jsem s dětmi tuto speciální rehabilitaci absolvovala a viděla jsem, jaké úžasné pokroky obě děti udělaly, posílily trup, zlepšila se jejich motorika a celková koordinace těla. A protože jim toto cvičení tak pomohlo a  je potřeba pro zachování účinku této dlouhodobé léčby, kromě domácí rehabilitace,  toto speciální cvičení stále opakovat, spojila jsem se s nadací Konto Bariéry a umístila náš příběh na jejich webové stránky v sekci Příběhy lidí, kterým můžete pomoci. A díky Vám všem, kteří jste na náš podúčet u nadace přispěli, můžeme s dětmi na tuto léčebnou rehabilitaci po roce opět nastoupit.
Ještě jednou z celého srdce děkuji Vám i nadaci Konto Bariéry a přeji Vám v novém roce jen to nejlepší, spousty štěstí, zdraví a hlavně lásky.
S přáním všeho dobrého
Marcela Č. (maminka dvojčat)               


 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  •  
  • IBAN: CZ0355000000000017111444
  • BIC: RZBCCZPP (pro mezinárodní platby)
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun