Menu
Hlavní stránka / O nás / Kdo u nás pracuje

Kdo u nás pracuje

Božena Jirků
bozena.jirku@bariery.cz untitled.bmp
Do roku 1991 jsem pracovala jako redaktorka v Československé televizi. Moje pořady byly Nad dopisy diváků, Vysílá studio Jezerka, Pojďte s námi nakupovat a nakonec „slavné“ Sondy. Právě při natáčení Jezerky v roce 1991 jsem se potkala se zakladatelem Nadace Charty 77 Františkem Janouchem. Jak já sama říkám, byla jsem prostě ve správný čas na správném místě. František Janouch mi nabídl místo v malém týmu nadace, kterou právě přesouval ze Stockholmu do Prahy. Je to začátek mého nového, moc krásného života. Měla jsem šanci organizovat první velkou sbírku na Konto MÍŠA, která významně přispěla ke vzniku a k formování neziskového sektoru v České republice. Podílela jsem se na všech dalších projektech nadace. Mezi ty nejvýznamnější patří Konto Bariéry, Ostrovy života, Počítače proti bariérám. Od roku 2002 jsem výkonnou ředitelkou Nadace Charty 77 a práci v nadaci mám pořád moc ráda. Podařilo se mi vytvořit stabilní báječný tým, který práce baví, a na našich výsledcích je to myslím vidět.


Babková Dagmar 
dagmar.babkova@bariery.cz
Z vlastní zkušenosti vím, co obnáší každodenní dlouhodobá péče o těžce zdravotně postižené dítě. Proto jsem se po ukončení péče o osobu blízkou rozhodla nevrátit se do bankovní sféry, kde jsem pracovala po ukončení VŠE v Praze, a nastoupila jsem v roce 2006 do nadace. Po půl roce, kdy jsem se seznamovala s činností nadace v účetním oddělení, jsem se stala asistentkou stěžejního projektu nadace Konta Bariéry. Jsem moc ráda za tuto smysluplnou práci a za to, že díky zaměření Konta Bariéry mohu alespoň částečně pomáhat zmírňovat potřeby handicapovaných.


Bagín Lukáš
lukas.bagin@bariery.cz  

 

Beroun Jan
Počítače proti bariérám
jan.beroun@bariery.cz


Bornová Indira

indira.bornova@bariery.cz
Na starosti mám organizačně vše co se týká udělování cen: Cena Toma Stopparda, Cena Jaroslava Seiferta a Cena Františka Kriegla. Nejradostnější, i když nejnáročnější, je příprava aukčních salonů výtvarníků. Na starosti mám také zajištění nadačních charitativních představení a každoročně i koordinaci vzniku výroční zprávy nadace. A třešničkou na dortu mé krásné práce v nadaci je zajištění předání vozu z Fondu Globus.

Hazuza Petr 
Počítače proti bariérám
V Kontu Bariéry pracuji od roku 2011 na projektu Počítače proti bariérám.
A proč pracuji právě v Bariérách? Sám jsem totiž zažil situaci, kdy jsem po úrazu míchy zůstal doma, kde byl mým hlavním spojením se světem právě počítač. Proto vím, že tato práce má smysl, a spolu s Bariérami vám rád pomohu překonat alespoň jednu bariéru ve vašem životě.
petr.hazuza@bariery.cz


Chudobová Petra 
petra.chudobova@bariery.cz 
účetní

Jakubcová Kristina 
Komunikace a PR
kristina.jakubcova@bariery.cz
V nadaci pracuji od podzimu roku 2006. Kamarád - zaměstnanec nadace - mě přemluvil, že psaní článků pro nadační webové stránky bude ideální praxí k mému studiu žurnalistiky. Po jeho úspěšném zakončení jsem v nadaci zůstala, kvůli smysluplné práci i úžasné partě lidí, která ji tady vykonává.

 


Kuncová Dagmar

dagmar.kuncova@bariery.cz
Projekt Senzační Senioři

V nadaci mám na starosti projekt, který je určen aktivním seniorům. Vymýšlím a připravuji pro ně vzdělávací semináře, sportovní aktivity, workshopy. Nedílnou součástí mé práce je také shánět sponzory a granty na jejich realizaci. Velkou odměnou pro mě jsou spokojení senioři, kteří se do všeho „vrhají“ s neuvěřitelným elánem a nadšením. Jsem ráda, že mohu pracovat právě s touto skupinou naší společnosti, s mnohými senzačními seniory mám velmi hezké vztahy. Doufám, že se i prostřednictvím projektu SenSen daří zahánět samotu, která je pro mnoho starších lidí strašákem a vede k řadě dalších problémů, včetně těch zdravotních.  Seniorům se také snažíme vracet sebevědomí a pocit potřebnosti, i přes vyšší věk má tato skupina společnosti stále co nabídnout. Důkazem je toho i  Cena Senior roku, kterou každoročně vrcholí má práce v projektu SenSen a při níž si jednotlivci a kluby přebírají ocenění v kategorii Senior roku a Nejlepší klub roku za své výjimečné počiny a práci pro své okolí.


Loužecká Blanka
blanka.louzecka@bariery.cz
Účetní

Marková Agáta
Asistentka, stipendium Neuro-Euro

Já jsem strašně ráda, že můžu zde v Nadaci pracovat a to nejen proto, že mám krásný výhled na Kostel svatého Havla a že mám na to, kupovat svým psům sušené vepřové nožičky.
agata.markova@bariery.cz


Marková Lucie
Sponzorské podúčty, firemní fondy
lucie.markova@bariery.cz 

Šest let jsem pracovala jako vedoucí odborného sociálního poradenství a koordinátorka projektu odstraňujícího architektonické bariéry pro brněnskou neziskovou organizaci pro vozíčkáře. Zároveň jsem lektorovala kurzy pro pracovníky v sociálních službách, psala odborné články k životu s handicapem z oblasti legislativy  a dosud jsem členem Expertní skupiny pro osoby s poškozením míchy, jejíž cílem je pozitivně ovlivňovat legislativu ve prospěch těchto osob. Od roku 2015 působím v Nadaci Charty 77, mám na starosti službu „sponzorské podúčty“, sekci „sponzorů“ včetně mimořádných darů a také administraci projektu „VPOHYBU“ pro Nadaci Vodafone. Zároveň i nyní poskytuji pro klienty naší Nadace odborné poradenství v oblasti příspěvků a výhod pro osoby s handicapem, můžete mě vidět i na stránkách časopisu Můžeš, kam píšu tzv. legislativní okénko.  


Mahlerová Julie
julie.mahlerova@bariery.cz 

Po studii komunikace a masových médií na University of New York in Prague jsem se rozhodla zaměřit svoji pozornost a uplatnit své předchozí zkušenosti na neziskový sektor. Spíše než práce v komerčním světě mě naplňuje práce v Nadaci Charty 77, protože mám pocit, že moje práce má smysl. V současné době přebírám projekt „Národní kronika“ a spolupracuji s Marketingem a PR. Hlavní záměr projektu je vytvořit největší archiv malých i velkých dějin. Jsem v kontaktu se studenty i pamětníky a aktivity s nimi mě moc baví. Nejen to, že je moje pracovní náplň pestrá, ale prostředí i je příjemné a kolektiv vstřícný.“


Potomová Martina 
martina.potomova@bariery.cz
V Nadácii pracujem od srpna 2010 pre projekty Sport bez bariérNový Start, firemné fondy. Teší ma, že možem pomáhať ľuďom, ktorí to vo svojej zložitej životnej situácií potrebujú. Aj ľudia s handikepom možu nájsť nový zmysel a cestu životom.Růžičková Julie
Marketing a komunikace
julie.ruzickova@bariery.cz 

Těšit se do práce a nepochybovat o jejím smyslu a obsahu považuji za luxus a já si jej díky Nadaci užívám každý den. Šestnáct let jsem sbírala zkušenosti v oblasti marketingu a obchodu v korporátní sféře, zažila zdary i nezdary, ale i pochybnosti, zda to, co obhajuji a hlásám, je pravda. Marketing umí být i klamavý. Ale v Kontu Bariéry si stojím za každým projektem a kampaní, protože naše trika jsou opravdu šik, naše červené nosy jsou slušivé a pomáhat s humorem je fajn.


Streblova Zdenka
Stipendium bariéry, Burza práce
zdenka.streblova@bariery.cz


Šritrová Martina
Konto Bariéry
martina.sritrova@bariery.cz


Zalmay Patrik 
patrik.zalmay@bariery.cz 
V Kontu Bariéry pracuji od ledna 2005. Na starosti mám část projektu Počítače proti bariérám, konkrétně softwarové vybavení. Díky práci v neziskovce jsem došel k poznání, že  společnými silami můžeme změnit svět k lepšímu, najít smysl ve vzájemném porozumění a pomoci. Anglické přísloví praví: "Přítel je ten, který přichází, když celý svět odešel." My se snažíme být dobrými přáteli.

 
 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více