Menu
Hlavní stránka / O nás / Lidé v nadaci
Božena Jirků
untitled.bmpVýkonná ředitelka Nadace Charty 77, ředitelka Konta Bariéry

Do roku 1991 jsem pracovala jako redaktorka v Československé televizi. Moje pořady byly Nad dopisy diváků, Vysílá studio Jezerka, Pojďte s námi nakupovat a nakonec „slavné“ Sondy. Právě při natáčení Jezerky v roce 1991 jsem se potkala se zakladatelem Nadace Charty 77 Františkem Janouchem. Jak já sama říkám, byla jsem prostě ve správný čas na správném místě. František Janouch mi nabídl místo v malém týmu nadace, kterou právě přesouval ze Stockholmu do Prahy. Je to začátek mého nového, moc krásného života. Měla jsem šanci organizovat první velkou sbírku na Konto MÍŠA, která významně přispěla ke vzniku a k formování neziskového sektoru v České republice. Podílela jsem se na všech dalších projektech nadace. Mezi ty nejvýznamnější patří Konto Bariéry, Ostrovy života, Počítače proti bariérám. Od roku 2002 jsem výkonnou ředitelkou Nadace Charty 77 a práci v nadaci mám pořád moc ráda. Podařilo se mi vytvořit stabilní báječný tým, který práce baví, a na našich výsledcích je to myslím vidět.

Babková Dagmar 
Konto Bariéry

Z vlastní zkušenosti vím, co obnáší každodenní dlouhodobá péče o těžce zdravotně postižené dítě. Proto jsem se po ukončení péče o osobu blízkou rozhodla nevrátit se do bankovní sféry, kde jsem pracovala po ukončení VŠE v Praze, a nastoupila jsem v roce 2006 do nadace. Po půl roce, kdy jsem se seznamovala s činností nadace v účetním oddělení, jsem se stala asistentkou stěžejního projektu nadace Konta Bariéry. Jsem moc ráda za tuto smysluplnou práci a za to, že díky zaměření Konta Bariéry mohu alespoň částečně pomáhat zmírňovat potřeby lidí s postižením.

Beroun Jan
Počítače proti bariérám


V nadaci pracuji již více než 5 let v rámci projektu Počítače proti bariérám. V současné době mám na starosti chod projektu, vyřizování žádostí a samotný výdej techniky. V projektu poskytujeme počítačovou techniku jednotlivým žadatelům a dalším organizacím a moc mě těší, když vidím, že i starší repasovaná technika může dále plnohodnotně sloužit dalším lidem, kteří si ji třeba nemohou dovolit. 


Bornová Indira
Aukční salon výtvarníků
 
Na starosti mám organizačně vše co se týká udělování cen: Cena Toma Stopparda, Cena Jaroslava Seiferta a Cena Františka Kriegla. Nejradostnější, i když nejnáročnější, je příprava aukčních salonů výtvarníků. Na starosti mám také zajištění nadačních charitativních představení a každoročně i koordinaci vzniku výroční zprávy nadace. A třešničkou na dortu mé krásné práce v nadaci je zajištění předání vozu z Fondu Globus.

Hazuza Petr 
Počítače proti bariérám


V Kontu Bariéry pracuji od roku 2011 na projektu Počítače proti bariérám. A proč pracuji právě v Bariérách? Sám jsem totiž zažil situaci, kdy jsem po úrazu míchy zůstal doma, kde byl mým hlavním spojením se světem právě počítač. Proto vím, že tato práce má smysl, a spolu s Bariérami vám rád pomohu překonat alespoň jednu bariéru ve vašem životě.


Chudobová Petra 
Účetní

V Kontu Bariéry pracuji od roku 2013. Začínala jsem jako asistentka účetní, postupem času jsem převzala větší díl povinností účetní. Práce v nadaci je pestrá a rozmanitá, obohacená o dobrý pocit, že pomůžeme lidem, kteří to potřebují.
Loužecká Blanka
Účetní 


Marková Agáta
Asistentka, stipendium Neuro-Euro


Já jsem strašně ráda, že můžu zde v Nadaci pracovat, a to nejen proto, že mám krásný výhled na kostel svatého Havla a že mám na to, kupovat svým psům sušené vepřové nožičky.


Potomová Martina 
Sport bez bariér, Nový start, firemní fondy

V Nadácii pracujem od srpna 2010 pre projekty Sport bez bariérNový Start, firemné fondy. Teší ma, že možem pomáhať ľuďom, ktorí to vo svojej zložitej životnej situácií potrebujú. Aj ľudia s handikepom možu nájsť nový zmysel a cestu životom.Růžičková Julie
Marketing a komunikace
 
Těšit se do práce a nepochybovat o jejím smyslu a obsahu považuji za luxus a já si jej díky Nadaci užívám každý den. Šestnáct let jsem sbírala zkušenosti v oblasti marketingu a obchodu v korporátní sféře, zažila zdary i nezdary, ale i pochybnosti, zda to, co obhajuji a hlásám, je pravda. Marketing umí být i klamavý. Ale v Kontu Bariéry si stojím za každým projektem a kampaní, protože naše trika jsou opravdu šik, naše červené nosy jsou slušivé a pomáhat s humorem je fajn.
 

Růžičková Ivana
Sponzorské podúčty, firemní fondy

 


Sodomková Kateřina 
SenSen a Národní kronika


Šritrová Martina
Konto BariéryŠtefaniková Sandra
Komunikace a PR

V nadaci pracuji od roku 2016. 

 


Švagrová Gabriela
Tajemnice ředitelky, Stipendium Bariéry

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více