Menu
                            
            Milí přátelé,
tahle věta se mi nikdy neomrzí – opět děkuji Vám – skvělým dárcům Konta Bariéry. A to za důvěru, kterou nás více než dvě desetiletí provázíte a každý měsíc s železnou pravidelností posíláte příspěvky. Díky tomu, že Vás a peněz, které pošlete, neubývá, můžeme každý měsíc z Konta Bariéry podpořit desítky lidí s handicapem a rozdělit mezi ně vždy přibližně milion korun. Ceny pomůcek, které lidé s postižením potřebují, jsou často velmi vysoké. Stejně jako částky, které musí doplácet za nezbytné příslušenství. Rada Konta Bariéry na to reagovala zvýšením příspěvku, který poskytujeme. Více peněz tak žadatelé získají na mechanické vozíky – aktivní, odlehčené, takové, s nimiž se snadněji dostanou do školy, do práce nebo na úřad. Rodičům dětí s handicapem zase vyšší částkou pomůžeme koupit speciální zdravotní kočárky. A vyšším příspěvkem podpoříme i nákup sluchadel, pomůcky, se kterou neslyšící člověk může fungovat tak, že jeho handicap ani nepoznáte.
To vše díky Vám. Díky, že pomáháte s námi. 
 

Božena Jirků Ředitelka Konta Bariérykvěten 15

Pomozte nám najít nejlepšího seniora

Vyhlašujeme nový ročník Ceny Senior roku. Již potřetí hledáme seniory, kteří i přes svůj vyšší věk neztrácejí zájem o dění kolem sebe a k aktivnímu životu motivují i své okolí. Nominace na Cenu Senior roku 2015 přijímáme od 15. května 2015 ve dvou kategoriích – „Senior/ka roku“ a „Nejlepší klub“. 

květen 11

Konto Bariéry zvýšilo příspěvky na vozíky, sluchadla a kočárky

Konto Bariéry zvýšilo příspěvky, kterými pomáhá lidem s handicapem financovat mechanické vozíky, zdravotní kočárky a sluchadla. Reagovalo tak na rostoucí ceny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a jejich příslušenství. Průměrně měsíčně mezi lidi s handicapem rozdělí více než milion korun.  

květen 7

Pečení pro Julianku a Jiříčka vyneslo přes 20 tisíc

Julianka potřebuje zdravotní kočárek, Jiříček naslouchadla. Přispěli jste jim zakoupením pečiva a cukroví za dobrovolnou cenu v pražské pasáži Myslbek. Příště se s Pečením pro děti těšíme v sobotu 6. června. 

duben 29

Vzpomínky z Národní kroniky putovaly do Národního muzea

Národní kronika Nadace Charty 77 oslaví v květnu tři roky od svého vzniku. Národnímu muzeu při té příležitosti předala přes čtyři stovky příspěvků – od drobných vzpomínek, po celé kroniky -, které do ní nashromáždili pamětníci z Česka i zahraničí. Národní muzeum je uloží pro budoucí generace.

Naše projekty

X

Pomáháme zlepšovat životy lidí, kterým osud do cesty postavil bariéry.

Mezi zdravými a handicapovanými ale překážky být nemusí, ukážeme vám to.

Abychom byli v pomáhání úspěšnější, potřebujeme lépe znát ty, kdo nás podporují.
A o své práci jim dát vědět. Moc nám údaji o sobě pomůžete. Budou jen pro nás.
Děkujeme.Zavřít okno a pokračovat na web

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více