Menu

Konto Bariéry již tradičně poděkovalo části věrných dárců, příznivců a pomocníků, díky nimž můžeme pomáhat těm, kdo to opravdu potřebují. Za dvacet pět let existence Konta Bariéry, se jich kolem této kontinuální sbírky sešlo opravdu hodně. Patří mezi ně i přes čtyřicet tisíc pravidelných dárců.   
Ambasadorem letošního, již třetího ročníku charitativních běhů Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá je moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda. Run and Help bude probíhat v dubnu a květnu. 
Diváci Dejvického divadla v roce 2016 přispěli Kontu Bariéry celkem 90 590 korun. Výtěžek byl rozdělen mezi několik dobročinných projektů Konta Bariéry. 
I v roce 2016 zajišťoval Spolek přátel Konta Bariéry projekt Konzultační poradny Konta Bariéry a ČVUT, v těsné spolupráci s Kontem Bariéry a odborníky z ČVUT, to vše za skvělé podpory Ministerstva pro místní rozvoj. 
Smeče, dárcovské SMS i každý jeden bod, který padl ve vybraných zápasech, pomáhaly i v letošním, už jedenáctém pokračování sportovní charitativní akce Každý koš pomáhá, v níž tradičně spojily síly nejvyšší domácí soutěž basketbalistů Kooperativa NBL, dále Česká televize a letos premiérové také Nadace Charty 77/Konto Bariéry. Jejich úsilí, spolu s fanoušky a příspěvkem generálního partnera ligy vygenerovalo celkem 182 419 korun pro Konto Bariéry.
Rada Konta Bariéry rozhodla o vyhlášení výběrového řízení na rozdělení prostředků z výnosu benefičního televizního pořadu Konta Bariéry a prodeje nosů. Přihlášku o příspěvek se všemi náležitostmi můžete posílat do 28. února 2017, rozhodující je datum na poštovním razítku. O výsledcích výběrového řízení rozhodne Rada na svém dubnovém zasedání.

Parlamentní shromáždění Evropské Rady (PACE) ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77 zveřejnily výzvu k zasílání nominací na Cenu Václava Havla za obranu lidských práv za rok 2017. Letošní cena, již pátá v pořadí, bude udělena ve Štrasburku 9. října a po slavnostním předání bude následovat konference k poctě laureáta, která se uskuteční v Praze.

Rekordní počet vánočních dárků do papírů, které navrhly české celebrity v čele s Lucií Vondráčkovou, zabalili před Vánoci v Nákupní Galerii Myslbek. Od 1. do 24. prosince zde probíhala dobročinná akce, jejímž výsledkem bylo 8472 zabalených dárků. Výtěžek, 81 107 korun, je určený pro Konto Bariéry, které projekt spolupořádalo.
Konto Bariéry se již tradičně zapojilo do vánoční sbírky iDnes a Nadace Agrofert. Sbírali jsme peníze pro sedmiletého Nicolase a pro paní Janu, která se stará o 17letou těžce postiženou dceru Juditu. Do sbírky se zapojilo téměř tisíc čtenářů, kteří poslali celkem 737 215 korun!

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více