Menu

Archiv článků

Parlamentní shromáždění Evropské Rady (PACE) ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77 zveřejnily výzvu k zasílání nominací na Cenu Václava Havla za obranu lidských práv za rok 2017. Letošní cena, již pátá v pořadí, bude udělena ve Štrasburku 9. října a po slavnostním předání bude následovat konference k poctě laureáta, která se uskuteční v Praze.

Rekordní počet vánočních dárků do papírů, které navrhly české celebrity v čele s Lucií Vondráčkovou, zabalili před Vánoci v Nákupní Galerii Myslbek. Od 1. do 24. prosince zde probíhala dobročinná akce, jejímž výsledkem bylo 8472 zabalených dárků. Výtěžek, 81 107 korun, je určený pro Konto Bariéry, které projekt spolupořádalo.
Konto Bariéry se již tradičně zapojilo do vánoční sbírky iDnes a Nadace Agrofert. Sbírali jsme peníze pro sedmiletého Nicolase a pro paní Janu, která se stará o 17letou těžce postiženou dceru Juditu. Do sbírky se zapojilo téměř tisíc čtenářů, kteří poslali celkem 737 215 korun!
Během prosincového zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 68 žádostí o příspěvek a rozdělila mezi ně 1 441 018 korun. Pravidelné zasedání Rady Konta Bariéry se uskutečnilo 14. prosince 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektů Konto Bariéry, fondu České pošty a fondu Stipendium Bariéry.
Počítač, který obdržela Dita H., je vybavený speciálním programem Newton Dictate, který převádí řeč do textu, ulehčuje práci a je i cennou pomůckou pro lidi s postižením nebo seniory.  Navíc společnost z každého zakoupeného balení verze Business přispívá symbolickými 77 korunami na Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry. 
Konto BARIÉRY letos spolupracuje s Nadací ČEZ na projektu Plníme přání, myslíme na druhé. Do charitativní sbírky se zapojilo celkem 714 zaměstnanců Skupiny ČEZ napříč celou republikou. Celková hodnota daru pro Konto Bariéry je 1 104 475 korun. 
Adventní čas pomalu vrcholí a to je vhodná příležitost podat pomocnou ruku těm, kteří to nejvíc potřebují. Takovou myšlenku mají i kluby Kooperativa NBL, které se ve druhé polovině prosince zapojí do tradiční basketbalové sbírky Každý koš pomáhá. Letos navíc s velmi příjemnou novinkou. Spojily se totiž síly hry pod bezednými koši a Konta Bariéry.
Vánoční DOBRO+TY proběhnou ve velkém styly. Evu Čížkovskou, patronku projektu, přijdou ve čtvrtek 15. prosince v 16:00 podpořit její kolegové ze seriálu TV Prima „Ohnivé kuře“. Do role pekařů a pekařek se vžije Iva Hoang, Kristýna Leichtová, Regina Řandová, Libuše Švormová, Richard Tesařík, Zdeňek Vencl.
Nadace Konto Bariéry díky klientům lékáren Dr.Max letos pořídila další tři velkoprostorové vozy, které budou v příštím roce sloužit seniorům a handicapovaným. Zbrusu nové Taxíky Maxíky si 12. prosince v pražských Sovových mlýnech slavnostně převzali zástupci tří měst, Ústí nad Orlicí, Prahy 5 a Kutné Hory. Služby Taxík Maxík jsou poskytovány cestujícím za výhodné ceny a ulehčují jim tak život v situacích, které by kvůli věku nebo zdravotnímu omezení těžko zvládali.
Konto Bariéry uspělo hned ve dvou kategoriích Cen Fóra dárců. Třetí místo v kategorii sbírkový projekt získala sbírka Globus. Na třetím místě v kategorii Crowdfundingová akce se umístil projekt Kde je Peťa?.
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 877)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více