Menu

Archiv článků

Kristína Madajová je opravdový dobrodruh. Na vozíku procestovala Jižní Ameriku, trabantem projela Austrálii a jihovýchodní Asii. Letos v létě se zúčastnila Mistrovství ČR v autostopu, jehož výtěžek – přes 32 tisíc korun – pomůže baskeťákům na vozíku. Kristína během čtrnácti dnů stopem ujela přes 5000 kilometrů. Její tým skočil sice až na šestém místě. Pro Kristínu ovšem není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. „Ty nejkrásnější zážitky jsem vždy měla a budu mít s milými lidmi, které jsem na svých cestách střetla,“ říká Kristína v rozhovoru pro Konto Bariéry.
Společnost Ford Motor Company ve spolupráci s PVA EXPO Praha předala Kontu Bariéry do ročního užívání osobní automobil Ford Kuga. Slavnostní předání proběhlo v pátek 5. srpna 2016 ve FordStore AMB Praha.  
K lékaři, do lékárny ale i do divadla, na koncert nebo na rande. Taxík Maxík pomáhá v Liberci a v Prachaticích seniorům a hendikepovaným k soběstačnosti. Ulehčuje jim život v situacích, které jsou pro ně z důvodu věku či zdravotního stavu obtížné.  
Jaké je to prostorově? Ozve se od zvukařského pultu energický ženský hlas. Ptá se choreografka a tanečnice v jedné osobě Martina Henrichová. Za chvíli, spolu se svým týmem, vytvoří v osvětleném sále působivou taneční kreaci. Dnes jí už nepřipadá ani zvláštní, že sama nestojí, ale sedí.
Peter Chalupiansky měl v hlavě neotřelý nápad, spojit studijní pobyt v Jižní Koreji s pomocí těm, kteří to potřebují. Projekt “Kde je Peťa?” se vydařil. Peter během čtyř měsíců odeslal z Koreje přes 600 pohlednic za 186 tisíc korun. Peníze pomohly deseti dětem s handicapem.
Praha /7.7.2016/ - Během červnového zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 72 žádostí o příspěvek a rozdělila mezi ně více než jeden a půl milionu korun. Pravidelné zasedání Rady Konta Bariéry se uskutečnilo 29. června 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektů Konto Bariéry, Dej si kabát do šatny a z Fondu AVAST.
Konto Bariéry ukončilo druhý ročník charitativního běhu Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. Do projektu se v roce 2016 zapojilo 59 skupin z celého Česka. Přidaly se mateřské, základní a střední škol, ale i firem či party kamarádů. Celkový výtěžek překonal všechna očekávání. Vybral se fantastický jeden milion pro děti s handicapem.
Vítězem kategorie Zaměstnavatel bez bariér se stala nezisková organizace „Pojďte dál“. Do letošního již jedenáctého ročníku se přihlásilo celkem 23 komerčních společností, sociálních firem a neziskových organizací. Kategorie Zaměstnavatel bez bariér existuje pod hlavičkou prestižní soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku. Slavnostní předání cen se uskuteční v úterý 14. května od 18:00 na Novoměstské radnici v Praze.
Kampaň řetězce Globus pro Konto Bariéry má první výsledky. V rekordně krátkém čase jednoho měsíce se podařilo vybrat přes polovinu z potřebných 13 milionů korun. Za vybrané peníze Konto Bariéry nakoupíme dvacet dodávek organizacím, které usnadňují život handicapovaným.

Během květnového zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 51 žádostí o příspěvek a rozdělila mezi ně přes jeden milion korun. Pravidelné zasedání Rady Konta Bariéry se uskutečnilo 25. dubna 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektu Konto Bariéry a z Fondu AVAST.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 846)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více