Menu

Archiv článků

K lékaři, do lékárny ale i do divadla, na koncert nebo na rande. Taxík Maxík pomáhá v Liberci a v Prachaticích seniorům a hendikepovaným k soběstačnosti. Ulehčuje jim život v situacích, které jsou pro ně z důvodu věku či zdravotního stavu obtížné.  
Jaké je to prostorově? Ozve se od zvukařského pultu energický ženský hlas. Ptá se choreografka a tanečnice v jedné osobě Martina Henrichová. Za chvíli, spolu se svým týmem, vytvoří v osvětleném sále působivou taneční kreaci. Dnes jí už nepřipadá ani zvláštní, že sama nestojí, ale sedí.
Peter Chalupiansky měl v hlavě neotřelý nápad, spojit studijní pobyt v Jižní Koreji s pomocí těm, kteří to potřebují. Projekt “Kde je Peťa?” se vydařil. Peter během čtyř měsíců odeslal z Koreje přes 600 pohlednic za 186 tisíc korun. Peníze pomohly deseti dětem s handicapem.
Praha /7.7.2016/ - Během červnového zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 72 žádostí o příspěvek a rozdělila mezi ně více než jeden a půl milionu korun. Pravidelné zasedání Rady Konta Bariéry se uskutečnilo 29. června 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektů Konto Bariéry, Dej si kabát do šatny a z Fondu AVAST.
Konto Bariéry ukončilo druhý ročník charitativního běhu Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. Do projektu se v roce 2016 zapojilo 59 skupin z celého Česka. Přidaly se mateřské, základní a střední škol, ale i firem či party kamarádů. Celkový výtěžek překonal všechna očekávání. Vybral se fantastický jeden milion pro děti s handicapem.
Vítězem kategorie Zaměstnavatel bez bariér se stala nezisková organizace „Pojďte dál“. Do letošního již jedenáctého ročníku se přihlásilo celkem 23 komerčních společností, sociálních firem a neziskových organizací. Kategorie Zaměstnavatel bez bariér existuje pod hlavičkou prestižní soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku. Slavnostní předání cen se uskuteční v úterý 14. května od 18:00 na Novoměstské radnici v Praze.
Kampaň řetězce Globus pro Konto Bariéry má první výsledky. V rekordně krátkém čase jednoho měsíce se podařilo vybrat přes polovinu z potřebných 13 milionů korun. Za vybrané peníze Konto Bariéry nakoupíme dvacet dodávek organizacím, které usnadňují život handicapovaným.

Během květnového zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 51 žádostí o příspěvek a rozdělila mezi ně přes jeden milion korun. Pravidelné zasedání Rady Konta Bariéry se uskutečnilo 25. dubna 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektu Konto Bariéry a z Fondu AVAST.

Magistrát hlavního města Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou ukončil druhý ročník šňůry charitativních běhů Run and Help, neboli „Běhání, které pomáhá“. Akce proběhla  31. května ve 12:30 na Mariánském náměstí v Praze. Projekt Run and Help zaštiťuje Konto Bariéry.
Předání cen proběhlo ve čtvrtek 26.5. 2016 v Rezidenci primátorky. Cenu Toma Stopparda za rok 2015 obdržel Petr Holman. Laureátem letošního ročníku Ceny Františka Kriegla je autonomní sociální centrum Klinika.
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 844)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více