Menu

Archiv článků

Již po sedmé Konto Bariéry ocenilo nejlepší banku v kategorii „Banka bez bariér“. I letos se cena předávala v rámci ocenění domácích finančních institucí – „Fincentrum Banka roku 2015“. Hodnotitelé kategorie stejně jako v předchozích ročnících byli lidé s handicapem, vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. 
Vernisáž 16. listopadu slavnostně zahájila třináctý Aukční salon výtvarníků. Celkem 448 uměleckých děl českých a slovenských výtvarníků si mohou návštěvníci prohlédnout do 2. prosince v Karolinu Univerzity Karlovy v Praze.
Praha – Na svém listopadovém zasedání Rada Konta Bariéry podpořila 76 žádostí o příspěvek a rozdělila tak mezi lidi se zdravotním postižením 2 110 793 korun. Pravidelné zasedání Rady se uskutečnilo 9. listopadu 2016. Rozdělovaly se finanční prostředky z projektů Konto Bariéry, Fondu Avast, Fondu Globus a Fondu Stipendium Bariéry.
Více než 200 kusů zimních pneumatik dostanou od společnosti Handkook Tire lidé se zdravotním postižením a organizace, které se o ně starají. Projekt je organizován ve spolupráci s Kontem Bariéry.
Letošního již 13. aukčního salonu výtvarníků se účastní 388 autorů, kteří Kontu Bariéry darovali 448 uměleckých děl. Všechna umělecká díla budou vystavena v Křížové chodbě Karolina od 16. listopadu do 2. prosince. Slavnostní zahájení výstavy proběhne 16. listopadu v 17:00.  Aukce se bude konat v neděli 4. prosince. Výnos z charitativní aukce současného českého umění opět poslouží na financování stipendií pro studenty středních a vysokých škol s těžkým postižením. 
/Praha, 20. 10. 2016/ Konto Bariéry má novou hymnu. Skladbu s názvem „Pomáhej pomocí nosu složil Ondřej Ládek alias Xindl X. Text napsal Tomáš Roreček.
Mezinárodní Cenu Václava Havla za obranu lidských práv získala členka jezídské komunity z Iráku Nadja Muradová. Cenu udílí každoročně parlamentní shromáždění Rady Evropy (RE) ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77. Muradová přežila masakr své rodiny a sexuální zotročení džihádisty takzvaného Islámského státu. O útoku proti jezídům Nadja promluvila loni v prosinci v Radě bezpečnosti OSN.
/Praha 1. 10. 2016/ – Nadace Charty 77-Senzační senioři ocenila již počtvrté nejlepší seniory a seniorské kluby z celé republiky. Seniorkou roku 2016 se stala Libuše Žamberská, klubem roku Klub seniorů Rožnov pod Radhoštěm. Do Zlaté síně SenSenu byl uveden český sochař Olbram Zoubek.
/Praha, 28.09.2016/    Desítky tisíc jednotlivců a firem, kteří podporují Konto Bariéry po celý rok, přispěli i v rámci charitativního pořadu Pomáhej s humorem. Částka se tak vyšplhala na neuvěřitelných 30 853 401 korun. V pořadu Pomáhej s humorem, který Česká televize vysílala 28. 9., vystoupila řada osobností, například Lucie Bílá, Radek Banga, Jiří Lábus, Pavel Liška, Barbora Poláková, Jitka Schneidrová, Miroslav Žbirka a mnozí další. Pořad je vyvrcholením stejnojmenného projektu Konta Bariéry.
Půl roku. Tak dlouho Konto Bariéry a Česká televize připravují pořad "Pomáhej (s) humorem", který se bude vysílat již zítra, ve středu 28.9. od 21.20 na ČT1. Na co se můžete těšit? Hvězdně obsazené scénky, originální vystoupení a silné příběhy. V pořadu vystoupí o Radek Banga a Gipsy.cz. Nezapomeňte se dívat.
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 864)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více