Menu

„Golf bez bariér“ v režii Konta BARIÉRY

Sponzoři turnaje


sp_fortuna_a-(1).jpg sp_tipsport_a-(1).jpg gpa.jpg
ferona-(1).JPG sp_vzp_a-(1).jpg RB_logo_bile-poz--(1).jpg  logo.png

 

Konto BARIÉRY opět přivítalo zahraniční golfové hvězdy

Konto BARIÉRY letos opět ve spolupráci s Českou golfovou asociací handicapovaných a dalšími partnery spolupořádá mezinárodní golfový turnaj handicapovaných, který probíhá 17. - 19. června v golfovém Resortu Darovanský dvůr. Evropská golfová asociace hendikepovaných zařadila tento turnaj do prestižní Evropské Tour - Order of Merit. Česká republika tak přivítá nejlepší evropské hendigolfisty z více než 13 evropských států. Záštitu nad turnajem převzal hejtman plzeňského kraje Milan Chovanec. Výtěžek akce podpoří projekt Sport bez bariér i golfové aktivity sportovců s handicapem.


„Tento turnaj je výjimečný tím, že jde o sportovní událost, kde se sejdou týmy složené z hráčů golfu na vozíku a hráčů bez postižení. Málo sportů dává možnost přímého soupeření zdravých a handicapovaných sportovců. Naši sponzoři, kterým dáváme možnost přispět zakoupením flightu na projekt Sport bez bariér, byli v loňském roce možností hrát s našimi i zahraničními handicapovanými golfisty unešení. Letos se na tuto událost opět těší“, vysvětluje smysl turnaje Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.
Zatímco nedělní hru absolvovali spolu s hráči s postižením i hosté turnaje z řad sponzorů, v pondělí a v úterý již jde o ryze sportovní soutěž započítávanou do mezinárodní šňůry turnajů.
„Tato akce je pořádána na podporu golfu tělesně a zdravotně postižených a jeho rozvoj v České republice. Společnou snahou nás všech je představit golf v očích široké veřejnosti jako opravdový sport ‚bez bariér‘ a dílčím cílem je oslovení dalších handicapovaných sportovců v ČR,“ doplňuje Miroslav Lidinský, prezident České golfové asociace hendikepovaných.

Třídenní turnaj je, stejně jako vloni, otevřený i pro širokou veřejnost. Diváci si užijí společný turnaj hendikepovaných golfistů, profesionálních hráčů, partnerů a VIP osobností v doprovodu dalších soutěží, akademie pro začínající hendikepované i zdravé golfisty i tréninků pro nejmenší. Budou si moci otestovat a profesionálně nechat upravit hole či otestovat automobily pro hendikepované.
V pondělí a úterý pak proběhne samotný turnaj pro hendikepované golfisty zařazených dle kategorií Evropské golfové asociace.


Konto Bariéry přepsalo historii golfu

Konto BARIÉRY ve spolupráci s Českou golfovou asociací handicapovaných a dalšími partnery uspořádalo 21. a 22. května 2011 v golfovém resortu Darovanský dvůr historicky první mezinárodní golfový turnaj handicapovaných. Turnaje se zúčastnili jak profesionální handicapovaní hráči ze zahraničí a ČR, tak zdraví golfoví nadšenci včetně známých osobností. Výtěžek ze startovného použilo Konto BARIÉRY na nákup speciálně upraveného vozíku Paragolfer, který na místě předala ředitelka Konta BARIÉRY, Božena Jirků, zástupci Rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Významnou událostí byl také křest putovního poháru „Boříme bariéry“ a předání šeku na 500 000 korun.


Spolupořadatelem turnaje byla Česká golfová asociace hendikepovaných
 
CZDGA_Logo_CZ_kratke-(1).jpg


 

golf_hendikap_darovan1_bas_054-(1).JPGNa turnaji Golf bez bariér se sešly týmy složené z hráčů golfu na vozíku a hráčů bez postižení. Českou republiku zastupoval například Miroslav Lidinský, první český handicapovaný golfový vicemistr Evropy a vítěz Evropského poháru Order of Merit. Celkem se turnaje zúčastnilo na sto hráčů z osmi zemí světa. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo první ročník mezinárodního golfového turnaje handicapovaných uspořádat. Mnoho lidí si neuvědomuje, že golf je nejen sport, ale také skvělé rehabilitační cvičení, při kterém lidé po úraze zapojují celé své tělo. Proto jsme se rozhodli speciální vozík Paragolfer věnovat Kladrubskému rehabilitačnímu centru,“ vysvětluje smysl turnaje Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.
Kromě výtěžku ze startovného poputuje na projekt Sport bez bariér také částka 500 000 korun, kterou Kontu BARIÉRY v podobě šeku předala společnost Fortuna. Symbolickým vyvrcholením sobotního odpoledne se stal křest putovního poháru „Boříme bariéry“, vyrobený společností Rückl Crystal – Sklárna Nižbor, který převzal vítěz mezinárodního golfového mistrovství handicapovaných. Tím se stal nevidomý Kurt Lirussi z Rakouska. Zde si můžete přečíst jeho neuvěřitelný příběh.
Z VIP hostů přivítal Darovanský dvůr na svém greenu Marka Ebena a Ondřeje Hejmu, kteří zde sehráli i role moderátorů. Svoje golfové umění s nimi přišli změřit Jiří Bartoška, televizní moderátorka Markéta Fialová, herec Miroslav Vladyka, sportovec Jiří Ježek nebo prezident České golfové federace Ing. Jan Jenčovský. Marek Eben svůj zážitek shrnul následovně - „Pro mě to bylo velmi překvapující odpoledne, protože tím, že golf sám hraju, a zároveň golf_hendikap_darovan2_bas_004-(1).JPGmám manželku vozíčkářku, tak znám obě sféry docela dobře, takže jsem si nedokázal představit, že by se to dalo propojit. Že by mohli vymyslet takový druh vozíku, který by mohl vjet na greeny, aniž by je poškodil, nebo který by mohl vjet do bunkeru (písečná překážka). A je opravdu okouzlující vidět, že všechno je možné a je to jen otázka toho, když se tomu dokáže někdo věnovat, vymyslet ten stroj aby fungoval, a pak také musí být průkopníci, kteří to budou zkoušet.“
Záštitu nad mistrovstvím převzal předseda vlády České republiky Petr Nečas.
Další foto (www.golf.cz )

Video - Ivan Paggio.


Partneři turnaje
 

sp_darova_a-(1).jpg sp_ottobock_a-(1).jpg sp_ruckl_a-(1).jpg sp_jamie_a-(1).jpg
sp_pga_a-(2).jpg smart-step_logo_08-(1).jpg sl_prazdroj_a-(1).jpg  sl_chase_a.jpg


Mediální partneři

golf2-cz-(1).gif logo-100-procent-CMYK.jpg Bez-nazvu-(2).bmp
PEI29d3af_radiozurnal_1_rgb-(1).jpg sp_sepoty_a-(1).jpg  


Takto zvali na první ročník turnaje Miroslav Lidinský, Ondřej Hejma a Marek Eben
Program turnaje

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více