Menu
Hlavní stránka / Projekty / Sport bez bariér

Jak může sport prospět lidem s postižením?
V principu stejným způsobem jako prospívá "zdravým" lidem. Sport je skvělá aktivita, která rozvíjí tělo, duši i mysl. Pro lidi s handicapem je však sport ještě výbornou rehabilitací i příležitostí, kde získat nové přátele a kamarády.
Sport bez bariér je projekt Konta Bariéry, jehož cílem je finanční podpora sportovních aktivit lidí s postižením. Adresáty podpory mohou být organizace i jednotlivci všech generací. Projekt je zaměřen na oblasti ohrožené nefinancováním ze státních zdrojů. Je-li Vám podpora sportování handicapovaných blízká, Sport bez bariér Vám nabízí možnost adresné a účinné pomoci. Přispějte na tento praktický dobročinný projekt.
 
Dlouhodobě
Trvalým příkazem (např. 50 Kč měsíčně) ve Vašem mzdovém oddělení nebo trvalým příkazem ve Vaší bance. Číslo účtu: 17 111 444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558.
Můžete přispět i službou SIPO.

Jednorázově
Prostřednictvím přímého bankovnictví (Raiffeisenbank), vyplněním platebního příkazu v jakékoliv bance nebo poštovní poukázky typu C. Číslo účtu: 17 111 444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558.
Dárcovská SMS (DMS)
 • Pošlete DMS ve tvaru ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 korun, příjemce Vaší pomoci obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Forum dárců.
   
  O podpoře jednotlivých žadatelů rozhoduje rada projektu. Poslední zasedání se uskutečnilo 27. dubna 2016. Mezi 16 žádostí bylo rozděleno přes 420 tisíc korun. Příspěvky budou použity například na pořízení ručního cyklistického kola (handbike), sportovního vozíku či pořádání sportovních akcí pro lidi s handicapem.

  Sport bez bariér podpořil i třetí ročník Mezinárodního turnaje Bučovice Blind Football Cup. Za organizátory děkoval pan Lukáš Másilko: 

  Dobrý den, 
  mezinárodní turnaj Bučovice Blind Football Cup a jeho třetí ročník je úspěšně za námi. Chtěli bychom Nadaci Charty 77 mnohokrát poděkovat za podporu této akce, kterou hráči, trenéři a diváci hodnotili jako velmi povedenou.
  Podařilo se nám dát dohromady ucelený soubor informací o turnaji, který naleznete na stránkách k turnaji www.teiresias.muni.cz/bbfc . 
  Věříme, že vás fotografie, dokument, zpětná vazba a další informace přesvědčí, že šlo o výjimečnou událost ve světě sportu pro nevidomé.

  Přeji vám příjemné prožití letních prázdnin, srdečně zdraví
  Lukáš Másilko


  Podporu získal i handicapovaný atlet Martin Kukla. Přispěli jsme na startovné pro mistrovství světa juniorů v Holandsku v červenci 2015. Podařilo se mu vybojovat stříbrnou medaili v hodu oštěpem.
  Gratulujeme! 
   
Sportovci s postižením se věnují mnoha odvětvím. Královnou je nepřekvapivě atletika, oblíbené je plavání, alpské lyžování, tenis či stolní tenis, lukostřelba... Ale i sporty, kde byste možná člověka s handicapem nečekali. Např. sledge hokej, florbal, basketbal nebo dokonce ragby vozíčkářů.
Atletika si prvenství zaslouží nejen počtem zapojených aktivních sportovců a fungujících sportovních klubů s celorepublikovou působností a pravidelnou celoroční činností, ale především svojí vysokou medailovou úspěšností na evropských a světových šampionátech a na paralympijských hrách. Atletika patří mezi sporty otevřené všem zájemcům bez ohledu na typ a rozsah postižení. Atleti jsou rozděleni do jednotlivých klasifikačních tříd podle typu postižení a soutěží v disciplínách technických (vrhy a hody), skokanských, běžeckých / jízdařských a ve vícebojích.
Cyklistika handicapovaných má dlouhou historii. Je určená pro všechny typy zdravotního postižení. Podle handicapu sportovci závodí na klasických kolech neboli bicyklech, dále na tricyklech, handbicích a tandemech. 
Bicykly jsou určeny pro sportovce s amputacemi a spastiky s lehčím typem postižením, bez výraznějšího problému s rovnováhou, Tricykly jsou určené pro spastiky s těžkým pohybovým postižením a špatnou rovnováhou v rámci diagnózy dětská mozková obrna. Na handbicích jezdí většinou paraplegici, tedy lidé po úrazech, při kterých došlo k těžkému postižení páteře a míchy.      
 
Podporujeme i Energy Team Handbike. Za podporu a fandění nám poslali toto video. 
 
Rada projektu
Božena Jirků (ředitelka Konta Bariéry); 
Dana Štěrbová (přednáší psychologii na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci, zabývá se mimo jiné pohybovými a volnočasovými aktivitami osob se zdravotním postižením, členka Rady Konta Bariéry); 
Běla Hejná (členka Rady Konta Bariéry, členka Správní rady České nadace sportovní reprezentace); 
Martin Kovář (ombudsman banky a ředitel péče o klienta Poštovní spořitelny); 
Pavel Kolář (přednosta rehabilitační kliniky nemocnice v Motole)

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více