Menu
Hlavní stránka / Projekty / Sport bez bariér

Jak může sport prospět lidem s postižením?
V principu stejným způsobem jako prospívá "zdravým" lidem. Sport je skvělá aktivita, která rozvíjí tělo, duši i mysl. Pro lidi s handicapem je však sport ještě výbornou rehabilitací i příležitostí, kde získat nové přátele a kamarády.
Sport bez bariér je projekt Konta Bariéry, jehož cílem je finanční podpora sportovních aktivit lidí s postižením. Adresáty podpory mohou být organizace i jednotlivci všech generací. Projekt je zaměřen na oblasti ohrožené nefinancováním ze státních zdrojů. Je-li Vám podpora sportování handicapovaných blízká, Sport bez bariér Vám nabízí možnost adresné a účinné pomoci. Přispějte na tento praktický dobročinný projekt.
 
Dlouhodobě
Trvalým příkazem (např. 50 Kč měsíčně) ve Vašem mzdovém oddělení nebo trvalým příkazem ve Vaší bance. Číslo účtu: 17 111 444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558.
Můžete přispět i službou SIPO.

Jednorázově
Prostřednictvím přímého bankovnictví (Raiffeisenbank), vyplněním platebního příkazu v jakékoliv bance nebo poštovní poukázky typu C. Číslo účtu: 17 111 444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558.
Dárcovská SMS (DMS)
 • Pošlete DMS ve tvaru ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 korun, příjemce Vaší pomoci obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Forum dárců.

  O podpoře jednotlivých žadatelů rozhoduje rada projektu. Zatím poslední zasedání se uskutečnilo v únoru 2016.
  Příští zasedání rady se uskuteční koncem 27. dubna 2016. 

  Sport bez bariér podpořil i třetí ročník Mezinárodního turnaje Bučovice Blind Football Cup. Za organizátory děkoval pan Lukáš Másilko: 

  Dobrý den, 
  mezinárodní turnaj Bučovice Blind Football Cup a jeho třetí ročník je úspěšně za námi. Chtěli bychom Nadaci Charty 77 mnohokrát poděkovat za podporu této akce, kterou hráči, trenéři a diváci hodnotili jako velmi povedenou.
  Podařilo se nám dát dohromady ucelený soubor informací o turnaji, který naleznete na stránkách k turnaji www.teiresias.muni.cz/bbfc . 
  Věříme, že vás fotografie, dokument, zpětná vazba a další informace přesvědčí, že šlo o výjimečnou událost ve světě sportu pro nevidomé.

  Přeji vám příjemné prožití letních prázdnin, srdečně zdraví
  Lukáš Másilko


  Podporu získal i handicapovaný atlet Martin Kukla. Přispěli jsme na startovné pro mistrovství světa juniorů v Holandsku v červenci 2015. Podařilo se mu vybojovat stříbrnou medaili v hodu oštěpem.
  Gratulujeme! 
   
Sportovci s postižením se věnují mnoha odvětvím. Královnou je nepřekvapivě atletika, oblíbené je plavání, alpské lyžování, tenis či stolní tenis, lukostřelba... Ale i sporty, kde byste možná člověka s handicapem nečekali. Např. sledge hokej, florbal, basketbal nebo dokonce ragby vozíčkářů.
Atletika si prvenství zaslouží nejen počtem zapojených aktivních sportovců a fungujících sportovních klubů s celorepublikovou působností a pravidelnou celoroční činností, ale především svojí vysokou medailovou úspěšností na evropských a světových šampionátech a na paralympijských hrách. Atletika patří mezi sporty otevřené všem zájemcům bez ohledu na typ a rozsah postižení. Atleti jsou rozděleni do jednotlivých klasifikačních tříd podle typu postižení a soutěží v disciplínách technických (vrhy a hody), skokanských, běžeckých / jízdařských a ve vícebojích.
Cyklistika handicapovaných má dlouhou historii. Je určená pro všechny typy zdravotního postižení. Podle handicapu sportovci závodí na klasických kolech neboli bicyklech, dále na tricyklech, handbicích a tandemech. 
Bicykly jsou určeny pro sportovce s amputacemi a spastiky s lehčím typem postižením, bez výraznějšího problému s rovnováhou, Tricykly jsou určené pro spastiky s těžkým pohybovým postižením a špatnou rovnováhou v rámci diagnózy dětská mozková obrna. Na handbicích jezdí většinou paraplegici, tedy lidé po úrazech, při kterých došlo k těžkému postižení páteře a míchy.      
 
Podporujeme i Energy Team Handbike. Za podporu a fandění nám poslali toto video. 
 
Rada projektu
Božena Jirků (ředitelka Konta Bariéry); 
Dana Štěrbová (přednáší psychologii na Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci, zabývá se mimo jiné pohybovými a volnočasovými aktivitami osob se zdravotním postižením, členka Rady Konta Bariéry); 
Běla Hejná (členka Rady Konta Bariéry, členka Správní rady České nadace sportovní reprezentace); 
Martin Kovář (ombudsman banky a ředitel péče o klienta Poštovní spořitelny); 
Pavel Kolář (přednosta rehabilitační kliniky nemocnice v Motole)

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více