Menu
Hlavní stránka / Projekty / Pomáhej (s) humorem

Pomáhej (s) humorem

Pátý ročník televizního pořadu  „Pomáhej s humorem – Konto Bariéry“

Konto Bariéry připravilo ve spolupráci s Českou televizí již pátý ročník zábavného pořadu „Pomáhej s humorem – Konto Bariéry“.
Bude jej vysílat ČT1 ve středu 28. září 2016 ve 21.20.


Živé vysílání doplní hvězdně obsazené skeče. Budou účinkovat např. Jiří Lábus, Pavel Liška, Barbora Poláková,  Jitka Schneidrová, Miroslav Žbirka a mnozí další.


KB_POMAHEJ_CLV_nahled.png


"Pomáhej s humorem"
,  tedy bav se a pomoz těm, kdo to opravdu potřebují. Finanční prostředky tomuto fondu Konta
Bariéry vynáší televizní zábavný pořad, společně s prodejem červených nosů - symbolu Konta Bariéry.  

Web projektu pomáhej s humorem

Rada Konta Bariéry projednávala rozdělení finančních prostředků z fondu Pomáhej s humorem 27. dubna 2016.  Mezi sedm organizací bylo rozděleno celkem 1 080 000 korun. Příspěvky jsou určeny  pro licencované poskytovatele registrované sociální služby osobní asistence dle zákona č. 108/2006 Sb., například na rozšíření služby osobní asistence a mzdové náklady asistentů

Podporu získaly tyto organizace:
Asistence, o.p.s.
Arpida, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z.ú.,
Liga vozíčkářů
Apropo Jičín, o.p.s.
Charita Zábřeh
Klub vozíčkářů Petýrkova, o.p.s.

Židovská obec v Praze


Celoročně nosy prodáváme v síti lékáren Dr. Max a knihkupectvích Neoluxor. 
V rámci kampaní jsme nosy prodávali do konce roku 2015 u našich partnerů: v síti čerpacích stanic Benzina, v restauracích KFC a Burger King, knihkupectvích Neoluxor, lékárnách Dr. Max, kavárnách CrossCafé a nově v síti drogerií DM. Cena zůstala na 50 korunách. 

Novinkou je i nadále možnost přispět prostřednictvím sdílené DMS, tzv. Dobrobota.
Ke každé odeslané dárcovské SMS je možno připojit až tři telefonní čísla známých a přátel, kterým přijde informace o zaslané DMS. Mohou se následně k zaslání dárcovské SMS připojit a podpořit vznik dárcovské vlny. Řetězovou DMS lze poslat ve tvaru DMS VYZVA KONTOBARIERY (tel. číslo 1 - 3 kamarádů) (jméno dárce) na telefonní číslo 87777. Například: DMS VYZVA KONTOBARIERY 987654321 Josef Beranek. www.dobrobot.cz 


V létě 2015 jsme zahájili prodej dalšího humorného předmětu, který je 
ale zároveň praktický - aromavisačky. V síti čerpacích stanic Eurooil tak na zákazníky čekal praktický voňavý doplněk. Nyní lze aromavisačku na podporu Konta Bariéry koupit na našich webových stránkách
Od podzimu 2015 prodáváme premiérově trika Konta Bariéry, která navrhli špičkoví čeští výtvarníci Věra Tataro, Stanislav Diviš a Jiří Votruba - naši věrní dárci z Aukčních salonů pro Konto Bariéry. K čemu získané peníze slouží?
Prostředky získané díky projektu Pomáhej s humorem rozděluje Konto Bariéry vždy mezi organizace poskytující služby lidem s handicapem. 
 

A jak to celé vzniklo?
Kampaň se inspirovala britským „Comic Relief“, v překladu právě „pomoc humorem“. Britští autoři komedií Richard Curtis a Lenny Henry ji vymysleli v reakci na hladomor v Etiopii. Prvním počinem Comic Relief bylo vysílání televizní stanice BBC ONE na Vánoce 1985. O tři roky později se poprvé konal „Red Nose Day“, neboli „Den červených nosů“. Tedy série událostí, akcí a happeningů a především živého nočního televizního vysílání. V jeho rámci vystoupili přední baviči a komici a vysílání, v jehož průběhu lidé telefonicky věnovali peníze na charitu, se stalo tradicí. Navíc napsat skeč nebo písničku pro Den červených nosů se stalo prestižní záležitostí. Comic Relief shromažďuje prostředky celoročně prostřednictvím dalších akcí a pořadů – například britské páté série oblíbené taneční soutěže Star Dance. Dnes je největší charitou ve Velké Británii a shromáždila prostředky ve výši přesahující 950 milionů liber, z nichž financuje pomoc po celém světě.  

Jednotlivé skeče z předchozích let máme i na You Tube kanálu Konta Bariéry. Pro zvednutí nálady doporučujeme. Pořad je součástí projektu "Pomáhej s humorem".Partneři prodeje
 
Mediální partneři
 
 
 
  logo-1.jpg logo-RR_do-OFFICE_BARVA.png

Poděkování

Partner pro distribuci

Partner pro tisk
     

bighummer.jpg
 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více