Menu
Hlavní stránka / Projekty / Konto BARIÉRY / Lucie Bílá - patronka Konta BARIÉRY

Lucie Bílá - patronka Konta BARIÉRY

Aktuální spolupráce s Lucií Bílou fungovala v rámci ČERNOBÍLÉHO TURNÉ, které se konalo napříč českými a slovenskými městy od 14.10. do 3.11. 2013.
Návštěvníci koncertů si mohli koupit černá a bílá srdíčka, která Lucie vlastnoručně uháčkovala. 
Výtěžek prodeje získají dvě klientky Konta BARIÉRY - Martina a Zuzana. Slečna Martina jej využije na pořízení vertikalizačního stojanu. Slečna Zuzana na doplacení vozíku na míru. Zbývající prostředky rozdělíme mezi Aleška, Barborku a Žanetku, děti potřebují vysbírat peníze na speciální rehabilitační terapie. 


Lucie Bílá se oficiálně patronkou Konta BARIÉRY stala 15. dubna 2008. Její spolupráce s námi je však mnohem delší. Vine se již od legendárních Ostrovů života, jejichž první vlna se datuje už do roku 1999! 
"Na ostrovy života vzpomínám velice ráca. Myslím, že je důležité upozornit lidi na věci, které mohou někomu zachránit život - zvlášť, když jde o děti," komentuje dosavadní spolupráci Lucie. 

Lucie se zlatým hřebem mimořádné aukce - knihou Josefa VáchalaPrvním projektem, na kterém se Lucie po oznámení patronství podílela, byla II. mimořádná aukce obrazů 27. dubna 2008 na Žofíně. Výtěžek šel na podporu projektu Nový start.

„Lucie se osobně účastní našich aktivit, setkává se s lidmi s handicapem, kterým Konto BARIÉRY pomáhá. Její přirozený talent nadchnout lidi pro dobrou věc je velkým přínosem k tomu, abychom přiblížili život handicapovaných široké veřejnosti a inspirovali ji k pravidelné pomoci,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.


Lucie se zúčastnila charitativních golfových turnajů ve prospěch Konta BARIÉRY, setkání se stipendisty Bariér a byla hlavní tváří prvního televizního Večera Konta BARIÉRY 28. října 2008. V roce 2011 zase patronovala projekt Konta BARIÉRY Cesty k lidem - v jeho rámci jsme předali 16 velkoprostorových aut organizacím pro lidi s postižením. S Davidem Drahonínským na charitativním golfovém turnaji Pražská jamka, květen 2008

„Pánbůh mi nadělil krásnou práci a já to musím vracet. Ke zdravotně postiženým lidem mám silný vztah. Jsou to nejčistší lidé, které jsem kdy poznala. Dvě třetiny svých představení se snažím jim dávat a jsem s nimi často ve spojení. Nejsem doktor, abych jim mohla fyzicky pomoct, ale využívám jakékoli příležitosti, abych pomohla, jak můžu,“ popisuje svůj vztah k charitě Lucie Bílá.

„Lucie se netají tím, že se nadacím spíše vyhýbá. Charitativní koncerty si raději organizuje sama, aby si byla jistá, kam plynou vybrané peníze. Proto si opravdu velice vážíme, že si Konto BARIÉRY sama vybrala ke spolupráci a že nám věří,“ říká Božena Jirků.
              

                        
Setkání se stipendisty, únor 2007                                                         
 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více