Menu
Hlavní stránka / Projekty / Aukční salony výtvarníků

Aukční salony výtvarníků

V roce 2014 pořádáme již 12. Aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry... A opět bude rekordní. Shromáždili jsme 505 děl od 432 výtvarníků. děkujeme!!! 


 

 

Na jaře a v první půlce léta jsme sbírali od "našich" výtvarníků věnovaná díla. Obrazy, plastiky... Rádi jsme opět viděli známé tváře našich věrných podporovatelů. Stejně rádi jsme však poznali nové umělce, kteří věnovali artefakt do aukce. 
V průběhu srpna musíme všechna díla, která jsme dostali, nafotit pro aukční i výstavní katalog. Při rekordním počtu 505 uměleckých děl to nebude hračka, ale taková práce nás těší. 
Obrázek: Černé nulové linie, serigrafie, 2011, autor Zdeněk Sýkora, autorská spolupráce Lenka Sýkorová, hodnota daru 250 000 korun.
"Takový dar můžete dostat, když dárce nadaci věří, když jde o dlouhodobé přátelství. Troufnu si říci, že u Lenky Sýkorové, která opečovává odkaz
Zdeňka Sýkory, je to obojí,"
říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.


Zájemci si artefakty budou moci prohlédnout v rámci listopadové výstavy ve Veletržním paláci, a to po vernisáži konané 27. listopadu. Celý aukční salon zakončí v neděli 14. prosince dražba vystavených děl tamtéž. Z jejího výtěžku Konto Bariéry financuje stipendia pro studenty s těžkým zdravotním handicapem. 
Prostor je pro aukční salon výtvarníků nový, osvědčené Karolinum letos pořádá výstavu k 25. výročí 17. listopadu, proto jsme se vydali do neznáma. Věříme ale, že darovaná díla, mezi nimiž jsou i skvosty Z. Sýkory, K. Malicha, V. Janouškové nebo S. Kolíbala, se budou ve Veletržním paláci úžasně vyjímat a najdou své kupce. 11. Aukční salon výtvarníků - 383 dárců pro Konto Bariéry

V neděli 9. prosince 2012 vyvrcholil úspěšnou dražbou již 11. aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry. Výnos z dražby uměleckých děl opět poslouží na financování stipendií pro studenty s handicapem. Celkem aukce vynesla 4 986 000 korun. A další přibyly z doprodeje věnovaných artefaktů.

Nabídka děl z 11. aukce 


Aukci předcházela výstava celkem 436 dražených exponátů, které věnovalo rekordních 383 umělců ve prospěch Konta Bariéry. Výstava si získala pozornost veřejnosti. Mnozí z řad sběratelů umění, zástupců galerií či obchodníků s uměním přicházeli s cílem vytipovat si objekty, o něž budou mít v dražbě zájem. Modrá posluchárna Karolina se na nedělní odpoledne stala aukční síní.

Vyvolávací ceny byly se souhlasem autorů stanoveny na zhruba polovinu skutečné hodnoty. Pohybovaly se v rozmezí 700 až 150 000 Kč. O mnohé artefakty se rozpoutal lítý boj. Za nejvyšší cenu – 310 000 korun - byla vydražena Kulová hlava, tavené broušené sklo dvojice Libenský-Brychtová. Boj o ni byl dramatický, z vyvolávací ceny podražila více než třikrát.
I jiné artefakty však učinily velký skok. Například „Vzpomínání“ Olbrama Zoubka se z 15 tisíc vyšplhalo na úctyhodných 60. I další velikáni šli „na dračku“. Barevné nulové linie Zdeňka Sýkory se vydražily za 220 000 korun, obraz Adrieny Šimotové „Z cyklu Ruce (VII.) za 200 000 korun.
Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry, byla po skončení aukce spokojená. „Letošní ročník byl v mnoha ohledech opravdu rekordní. Jsem z atmosféry aukce naprosto nadšená. Zájemci soupeřili, přetahovali se, přihazovali a to vše pro to, aby získali nejen umělecké dílo, ale také přihodili peníze na naši chloubu – na Stipendium bariéry. Věřím, že další peníze ještě přibudou díky doprodeji, který zahajujeme hned v nadcházejícím týdnu na www.kontobariery.cz.“ 


Výtěžek již tradičně poputuje na Stipendium Bariéry. Fond, který jsme zřídili v roce 2000. Je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Středoškolákům (od druhého ročníku studia) a vysokoškolákům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000 až 4000 korun na jejich konto. Tento příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Pro mnohé studenty je tato podpora rozhodující.


Poděkování generálnímu sponzorovisponzorovi
hlavním partnerům

   
 
mediálním partnerům

     

                            

a partnerům, kteří nám pomohli se zajištěním výstavy a aukce:

Architektonický ateliér Petr Keil, Gabriel Urbánek, Inter-Kontakt-Grafik, Microsoft ČR, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Rámování Čvančara a Houska, DANA JODASOVÁ, pasparty a rámy, Galerie Pokorná, s.r.o., Univerzita Karlova Praha, AUTO JAROV s.r.o., Vinařství Lahofer, a.s., top vision s.r.o.
Nabízíme Vám "ochutnávku" děl, která jsme letos dražili.

            B. Jirků                                                       Z. Sýkora                                   A. Vašíček


       K. Válová                                               J. Exnar                  A. Šimotová

         

     D. Balabán                                          K. Malich                                     A. Born


 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více