Menu
Hlavní stránka / Projekty / Aukční salony výtvarníků

Aukční salony výtvarníků

V roce 2014 pořádáme již 12. aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry... A opět bude rekordní. Od 436 výtvarníků jsme shromáždili 500 děl.  Všechna si můžete prohlédnout od 28. listopadu do 12. prosince ve Veletržním paláci. A v neděli 14. prosince vydražit tamtéž. 
 
Na jaře a v první půlce léta jsme sbírali od "našich" výtvarníků věnovaná díla. Obrazy, plastiky... Rádi jsme opět viděli známé tváře našich věrných podporovatelů. Stejně rádi jsme však poznali nové umělce, kteří věnovali artefakt do aukce. 
Na podzim vznikly katalogy: aukční (s cenami děl) i výstavní (s fotkami jednotlivých děl). Při rekordním počtu 500 uměleckých děl to nebyla hračka, ale taková práce nás těší. 
Obrázek: Černé nulové linie, serigrafie, 2011, autor Zdeněk Sýkora, autorská spolupráce Lenka Sýkorová, hodnota daru 250 000 korun.
"Takový dar můžete dostat, když dárce nadaci věří, když jde o dlouhodobé přátelství. Troufnu si říci, že u Lenky Sýkorové, která opečovává odkaz
Zdeňka Sýkory, je to obojí," říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Zájemci si artefakty budou moci prohlédnout v rámci výstavy ve Veletržním paláci, a to od 28. listopadu do 12. prosince, denně kromě pondělí mezi 10 a 18 hodinou.

Celý aukční salon zakončí 
v neděli 14. prosince dražba vystavených děl tamtéž. Z jejího výtěžku Konto Bariéry financuje stipendia pro studenty s těžkým zdravotním handicapem. 
Prostor je pro aukční salon výtvarníků nový, osvědčené Karolinum letos pořádá výstavu k 25. výročí 17. listopadu, proto jsme se vydali do neznáma. Věříme ale, že darovaná díla, mezi nimiž jsou i skvosty Z. Sýkory, K. Malicha, V. Janouškové nebo S. Kolíbala, se budou ve Veletržním paláci úžasně vyjímat a najdou své kupce. Výstavní katalog děl věnovaných do 12. aukceAukční katalog - s cenami jednotlivých dražených děl

 

 
Hlavní sponzoři 


Hlavní partneři

 
Mediální partneři

 
                             
Partneři, kteří nám pomohli se zajištěním výstavy a aukce:
Galerie La Femme Miroslav Lipina, Architektonický ateliér Petr Keil, Gabriel Urbánek, Inter-Kontakt-Grafik, Rámování Čvančara a Houska, DANA JODASOVÁ, pasparty a rámy, Stöhr - výstavy, Ivan Pokrný, AUTO JAROV s.r.o., Vinařství Lahofer, a.s.

Díla, která se v minulých aukcích neprodala, si stále můžete pořídit: 
Výtěžek již tradičně poputuje na Stipendium Bariéry. Fond, který jsme zřídili v roce 2000. Je určen pro středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Středoškolákům (od druhého ročníku studia) a vysokoškolákům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000 až 4000 korun na jejich konto. Tento příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Pro mnohé studenty je tato podpora rozhodující.
 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více