Menu
Hlavní stránka / Příběhy / Dopisy od klientů

Pomohli jsme - dopisy od klientů

Chlubit se nechceme, ale poděkování, která do nadace přicházejí, vyjadřují radost z pomoci a často i úlevu, kterou Konto Bariéry přineslo finančním darem. A o tu se s vámi chceme podělit.

Vážené dámy a vážená Rado Konta Bariéry,
bude to skoro rok, kdy jsme Vás oslovili s prosbou o pomoc financování elektrického vozítka pro našeho syna Ládíka. Byli jste tak laskaví, že jste nám pomohli naši žádost spolufinancovat. Během podzimu 2014 se mi podařilo sehnat zbývající finance a podařilo se nám vše dotáhnout do šťastného konce. Nyní se Ládík už dočkal a jsme moc šťastni,že jsme se přesně trefili v tom, co mu znova nahodí chuť do života.
Jezdíme na hezké procházky a Láďa je šťastný jak blecha, že alespoň na chvilku není na nikom závislý. Přála bych Vám vidět jak pookřál a tu jiskru v oku !
Posílám fotky a prosím předejte naše srdečné pozdravení a velké díky celé Radě Konta Bariéry!!!
Vaše práce má obrovský smysl - v našem případě radost našeho syna je i radostí nás  nejbližších  !!!
S úctou
Ládík a rodiče


Vážená paní Jirků,

chtěli bychom Vám, nadaci i sponzorům poděkovat za pomoc! 
Díky finančním darům a příspěvkům se podařilo opatřit motomed pro naši maminku, na kterém poctivě cvičí každý den. 
Přejeme Vám příjemné časy.

Se srdečným pozdravem Zuzana s rodinouVážená paní Jirků,
chtěla bych Vám a celé nadaci poděkovat za finanční dar na pořízení chodítka pro našeho syna. Jirka už v chodítku poctivě trénuje a opravdu se velmi snaží. Děkujeme Vám.
S úctou
Dagmar H. 

Vážení, 
v květnu 2014 jsem žádala Vaši nadaci o darování repasovaného notebooku pro mého syna Lukáška. 
Vaše nadace mi tento notebook darovala. 
Za Vaši vstřícnost Vám s Lukáškem velice děkujeme.            
Přejeme krásné dny.                
Maminka se synem Lukáškem


Dobrý den všem u vás v nadaci :)
Tak jsem dnes poprvé vyjela na novém vozíčku a byla to opravdu nádhera. 
Je to opravdu neuvěřitelný rozdíl :) nemordovat se na těžkém vozíku, ale jet si s lehkostí a minimální námahou :). 
Moc vám všem děkuju za pomoc při získávání financí... Třičtvrtěroční čekání se vyplatilo a já i můj šestiletý syn Šimon jsme moc šťastní. 
Ještě jednou a stokrát moc děkuju :) a přeju vám všem zdraví, štěstí a krásně prožité dny. 
S pozdravem Romana Š. 


Dobrý den, 
chtěla bych ještě jednou poděkovat vaší nadaci za finanční dar na elektrické zařízení k vozíku! Již ho nějakou chvíli používám a opravdu je to pro mne velký krok k tomu, být více samostatná a mohu ven bez cizí pomoci.  V příloze přikládám fotografie. Elektrické kolečko je dole vzadu pod vozíkem a baterie je zasunutá pod sedačkou, ta ale není na fotkách vidět. Ještě jednou vřelý dík!!
S pozdravem a přáním krásného léta Jaroslava K. 
 
Dobrý den,
děkuji Nadaci Charty 77 za finanční příspěvek na zakoupení nových, výkonnějších a kvalitnějších sluchadel.
Nosím je od 23. června. Jsem s nimi velmi spokojen. Svět okolo je bohatší o větší množství zvuků, které jsou mi, díky novým sluchadlům, bližší. Nová technika, která je v těchto sluchadlech, mi pomáhá více se orientovat v hlučném prostředí, potlačuje nežádoucí zvuky (silný vítr), lépe přenáší zvuky řeči. Jsem rád, že jsem si je mohl - i díky Vám - zakoupit.
S pozdravem
Michal P. 


Dobrý den vážená nadace,
tímto bych Vám chtěla moc poděkovat za přispění na zdravotní kočárek. Dnes jsme ho dostali a jsme z něj doslova nadšení, Kubíček v něm nádherně sedí, nic ho netlačí, protože je měkký, a má v něm krásný rozhled na okolí.
Nebýt Vás a Vašeho příspěvku, nemohli bychom si kočárek užívat, proto ještě jednou ze srdce moc děkuji, že jste mému synovi umožnili vidět okolí i z jiného pohledu, než jen vleže.
Díky moc
Vděčná maminka Hana V.

Dobrý den,

Ondra už dostal nový rehabilitační kočár. Hezky v něm sedí a je v něm velmi spokojený. Moc Vám děkujeme za finanční dar, který nám umožnil Ondrovi kočár pořídit.
S přáním všeho dobrého
Marie
Vážené Konto Bariéry, 
na podzim jste nám poskytli finanční dar na zdravotní kočárek Major Buggy pro syna Vojtěcha. Dnes kočárek dovezli. Syn je nadšený, že konečně pojedeme na výlet a ještě dnes ho chce vyzkoušet. Chtěli bychom Vám strašně moc poděkovat. Jsme vděčni za usnadnění situace a moc si toho vážíme, co děláte pro druhé. Ještě jednou děkujeme. 
Rodiče Vojtíška
Velké poděkování 

Vážená nadace,
děkujeme, že jste umožnili zakoupení sportovního kočárku pro našeho syna Šimonka, který tak oslavil s velkou radostí své 5. narozeniny. Nyní můžeme kompletně celá rodina podnikat výlety. Šimonek je v kočárku spokojený a pozoruje svět kolem sebe.
Ještě jednou velký dík – Eva, Radoslav, Mára a Šimonek 
Dobry den, 

chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem dárcům a Kontu Bariéry za uhrazení rehabilitačního pobytu v centru Adeli. Laře tento pobyt velmi pomohl a posunul ji k chůzi s berličkami, takže má obrovskou radost a moc si přejeme, aby se Laře splnil sen stát se baletkou…

S velkou úctou maminka Michala s rodinou
Dobrý den,
díky Vašemu nadačnímu příspěvku jsme Agátce mohli rychle pořídit iPad, ze kterého měla velkou radost. Hned si oblíbila aplikace ze zrakové terapie, které jsou zpracované formou hry a ona si takto hraje a zároveň cvičí a zlepšuje zrak. Ergoterapii rozvíjí již samotným dotykovým ovládáním iPadu.

Ještě jednou moc děkujeme za rychlou pomoc Vaší nadaci a firmě LUMIUS, spol. s r.o. 


Rodiče Marcela a TomášDobrý den,
mockrát děkujeme za podporu na pořízení tiskárny pro tisk a kopírování komunikačních kartiček, díky tomu můžeme Honzíka rozvíjet, na tiskárně Honzíkovi můžu vytisknout nebo nakopírovat kartičky ke komunikaci, okopírovat různé pracovní listy k vybarvování , nebo k logopedickému cvičení. Děkujeme.
Posílám pár foteček s vyobrazením okopírovaných kartiček ke komunikaci a orientaci v denním režimu.

Soňa  - maminka
Dobrý den, 
chtěli bychom tímto velmi poděkovat Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry za finanční dar na nákup elektrického invalidního vozíku, který jsme mohli díky Vaší nadaci pořídit a zlepšit tak kvalitu života našeho syna Petra. Díky tomuto vozíku je Petr mobilnější a dovoluje mu lépe se zařadit do společnosti, což je pro handicapovaného člověka velmi důležité.
Jsme moc rádi, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.
Patří Vám naše upřímné díky za poskytnutou pomoc a podporu a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v osobním a profesním životě.
V příloze Vám posíláme fotky syna Petra na novém vozíku.
Ještě jednou srdečně děkujeme za pomoc.
 
Petr a Alena D.


Dobrý den paní Jirků, 
nedá mi to, ale musím se s Váma s touto fotkou podělit. I  díky Vám si Helenka mohla rozšířit poznání o další životní možnosti. Práce s iPadem ji začíná těšit a to je mentálně  jako miminko. Sama to nechápu, ale mám velkou radost.
Už má zařazený iPad i občas na pár minutek ve škole a dostává více svobody k životu. Mají ve škole bohužel omezené možnosti a snad jeden na mnoho dětí. Však to znáte. Tak jsem ráda, že ho má doma.
Vy asi máte tušení, co to pro mě vše znamená. Je to další možnost pro něco  žít, když děti mají svobodu a možnost se rozvíjet i když nejsou OK.
Děkujeme!!
Moc Vás zdravíme,
Zdeňka H

 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více