Menu
Hlavní stránka / Příběhy / Dopisy od klientů

Pomohli jsme - dopisy od klientů

Chlubit se nechceme, ale poděkování, která do nadace přicházejí, vyjadřují radost z pomoci a často i úlevu, kterou Konto BARIÉRY přineslo finančním darem. A o tu se s vámi chceme podělit.

Dobrý den, 

jmenuji se Markéta B. a Konto BARIÉRY mi pomohlo k absolvování Adeli terapie otevřením sponzorského podúčtu.

První (a doufám, že ne poslední) rehabilitační kurz v Adeli jsem absolvovala v termínu od 24.3. do 5.4. a po návratu začínám sčítat pokroky. Jsou neuvěřitelné. Rehabilitačnímu týmu se podařilo uvolnit spastické svaly, zejména achillovky. Zpevnila jsem také celé tělo. Stoj je kvalitnější. Dokonce na pár chvil už i samostatný (viz. přiložené foto).

Pomalu ale jistě začínám nakračovat a k samostatnému chození, tedy ke splnění mého snu, už chybí jen kousek. Těžko se popisuje, jakou radost mám z nově nastalé situace. Chtěla bych Vám tedy ještě jednou MOC poděkovat. Adeli terapie byla pro mě opravdu přínosem.

S díky a přáním pěkného dne,

Markéta 

(Pokud byste měli zájem, podívat se na více fotek, jak terapie probíhala, přikládám odkaz na otevřenou galerii na serveru rajce.net - http://marketabrozova.rajce.idnes.cz/Adeli_24.3._-_5.4._2014 )Dobrý den,
chtěla bych Nadaci Charty 77  strašně moc poděkovat za přidělení tak velkorysého finančního daru!! Byla jsem tím velice překvapená a udělalo mi to ohromnou radost!! Znamená to pro mne veliký krok blíže k pořízení elektrického kolečka Smart Drive! Proto ještě jednou upřímně děkuji všem, kteří se podíleli na mém obdarování!!! Velice si toho vážím!!

Budu vás všude chválit!!

                                                                                                   s pozdravem Jaroslava K. 


Dobrý den,

díky Vašemu nadačnímu příspěvku jsme Agátce mohli rychle pořídit iPad, ze kterého měla velkou radost.
Hned si oblíbila aplikace ze zrakové terapie, které jsou zpracované formou hry a ona si takto hraje a zároveň cvičí a zlepšuje zrak.
Ergoterapii rozvíjí již samotným dotykovým ovládáním iPadu.

Ještě jednou moc děkujeme za rychlou pomoc Vaší nadaci a firmě LUMIUS, spol. s r.o. 
V příloze posíláme fotky.

Rodiče Marcela a Tomáš
Dobrý den,
mockrát děkujeme za podporu na pořízení tiskárny pro tisk a kopírování komunikačních kartiček, díky tomu můžeme Honzíka rozvíjet, na tiskárně Honzíkovi můžu vytisknout nebo nakopírovat kartičky ke komunikaci, okopírovat různé pracovní listy k vybarvování , nebo k logopedickému cvičení. Děkujeme.
Posílám pár foteček s vyobrazením okopírovaných kartiček ke komunikaci a orientaci v denním režimu.

Soňa  - maminkaTímto bych Vám chtěla velice poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku ve výši 5 000 Kč na rehabilitační kočárek pro mého syna Vojtěcha. Je to pro nás veliké štěstí, syna již v kočárku vozíme a už v pondělí 17. února 2014 s ním odjíždíme na další léčebný pobyt v Janských Lázních. Tato kompenzační pomůcka je pro nás více než důležitá, a proto bychom Vám rádi ještě jednou z celého srdce poděkovali.

V příloze zasílám fotky syna v kočárku.

Velice děkujeme
S pozdravem
VeronikaVážená paní ředitelko, 
chtěli bychom Vám, Nadaci Charty 77 - Kontu Bariéry i firmě R4U jménem naší dcery Anny Kateřiny poděkovat za uhrazení doplatku za chodítko Nurmi Plus od firmy Otto Bock. Chůzi v chodítku s Andulkou trénujeme, abychom se byť malými krůčky přiblížili k velkému cíli, tedy chůzi s kompenzační pomůckou.
Jsme vděčni za pomocnou ruku všech, kteří nám na této cestě pomohli a pomáhají.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Hana, Martin, Andulka a Terezka z LitoměřicDobrý den, 
chtěli bychom tímto velmi poděkovat Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry za finanční dar na nákup elektrického invalidního vozíku, který jsme mohli díky Vaší nadaci pořídit a zlepšit tak kvalitu života našeho syna Petra. Díky tomuto vozíku je Petr mobilnější a dovoluje mu lépe se zařadit do společnosti, což je pro handicapovaného člověka velmi důležité.
Jsme moc rádi, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.
Patří Vám naše upřímné díky za poskytnutou pomoc a podporu a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v osobním a profesním životě.
V příloze Vám posíláme fotky syna Petra na novém vozíku.
Ještě jednou srdečně děkujeme za pomoc.
 
Petr a Alena D.Dobrý den paní Jirků, 
nedá mi to, ale musím se s Váma s touto fotkou podělit. I  díky Vám si Helenka mohla rozšířit poznání o další životní možnosti. Práce s iPadem ji začíná těšit a to je mentálně  jako miminko. Sama to nechápu, ale mám velkou radost.
Už má zařazený iPad i občas na pár minutek ve škole a dostává více svobody k životu. Mají ve škole bohužel omezené možnosti a snad jeden na mnoho dětí. Však to znáte. Tak jsem ráda, že ho má doma.
Vy asi máte tušení, co to pro mě vše znamená. Je to další možnost pro něco  žít, když děti mají svobodu a možnost se rozvíjet i když nejsou OK.
Děkujeme!!
Moc Vás zdravíme,
Zdeňka H


Chtěli bychom Vám všem poděkovat, že jste nám pomohli dát dohromady potřebnou částku k uhrazení rehabilitačních pobytů. 
Dále bychom chtěli poděkovat Kontu BARIÉRY za pomoc s výběrem těchto prostředků.
Velice  si vážíme vaší práce a nezištné pomoci lidem s podobným osudem.
Další náš veliký dík patří naší rodině, kamarádům, známým a lidem, kteří navštívili Vaše stránky, jejichž prostřednictvím nám finančně pomohli.
Nebýt Vás všech, velmi těžko bychom mohli Barunce tuto terapii dopřát.
Děkujeme, Kateřina a Jan D.Dobrý den Vám všem v nadaci Konto Bariéry 
V první řade bych Vám chtěla všem moc moc poděkovat, že jste nám ale hlavně především Žanetce podali pomocnou ruku a zároveň se podílíte i na Žanetky snu chodit. A to tím, že jste nám otevřeli sponzorský podúčet. Ale velké poděkování patří všem sponzorům, firmám a jednotlivcům co Žanetce pomáhají.
Jste pro nás všichni ohromnou podporou a velkou pomocí. Díky Vám, ,,Nadaci Charty 77“, se mohu obracet na sponzory a jednotlivé dárce, co chtějí Žanetce pomoci.
Tímto jsme dokázali za pomoci všech úžasných lidiček, co mají srdíčko na pravém místě a mají chuť a možnost pomáhat potřebným. Jelikož se podařilo vybrat překrásnou částku na léčbu v Klimkovicích na Klim Therapy a Žanetka má ohromnou naději dále bojovat. Bez Vás bychom to nedokázali.
Ještě jednou moc moc děkujeme Všem a věříme, že Žanetka si pro vysněné krůčky opravdu dojde.

Děkuji za čas, který jste příběhem strávili!


HanaVážená nadace, 
ještě jednou bych Vám touto cestou chtěla velice poděkovat za finanční dar, který jste nám poskytli na nákup zvukového procesoru pro mého syna Dalibora. Dne 6. 12. 2013 jsme si jej převzali. Z nového procesoru je Dalibor nadšený. Audiologické vyšetření jsme sice zatím ještě neabsolvovali, ale syn slyší mnohem lépe. Je velice spokojený i s tím, že přístroj je minimálně vidět. Jako přílohu Vám posíláme fotku.
Děkujeme a  nadaci přejeme spoustu úspěchů.
Renáta se synem Daliborem


Dobrý den Vám všem v nadaci Konto Bariéry. 
chceme Vám poděkovat za práci, kterou děláte pro hendikepované děti i dospělé. Pomáháte jim ulehčit od tíživé životní situace a to je v dnešní uspěchané a dá se říct i chaotické době potřeba.
Musím říct, že patříme mezi ty, kterým jste „vytrhli trn z paty“. Máme syna Vojtěcha, který se narodil předčasně ve 25. týdnu tj. 19. 8. 2005. Teď už má naše sluníčko 8 let. Je to kluk pořád se usmívající, s dobrou náladou hned po ránu, a když ji má on, máme ji i my. Má DMO. Nemluví, plenkuje, ale jsme rádi, že v rámci možností se snaží „chodit“, leze, stoupne si u opory. Prostě máme radost ze všeho, co se mu podaří, jako každý, kdo ví a prožil nebo prožívá co my. Víte, vzpomínám na chvíli, kdy propouštěli Vojtíška z porodnice na Obilním trhu v Brně, když nám s manželem říkali, co to bude obnášet, takhle brzo narozené dítě. Řeknete si, to nebude tak hrozný. Ale dokud člověk tohle neprožije, nepochopí, o čem je vlastně řeč.
Ovšem jsme rádi za to, co se stalo. Člověk přehodnotí svůj život. Neřeší malichernosti, bere život tak jak je a to si myslím, že je důležitý. Vojta má ještě staršího bráchu Rosťu 18 let a starší sestru Lenku 19 let a mladší Markétku 15 let. Takže je u nás frmol. A díky Vám nám ten život líp utíká.
Přispěli jste nám na vozík za kolo od firmy Benecykl , potom na tříkolku od firmy  Loped  a teď na bezpečnostní zábranu na postel. Děkujeme moc a přejeme, ať jste tak hodní a milí jako do teď.
                                                                                    Vojtova rodinaDobrý den chtěli bychom vám velice poděkovat za příspěvek na el.vozík Quicke Rumba .Vozík nam hodně pomáha snáze s ním překonávame překažky a mužeme se svobodně pohybovat venku nebo v přírodě velmi nám váš finanční dar pomohl tak ješte jednou děkujeme , tyto vánoce byli pro naší Petu opravdu nejhezči z vozíku je nadšená . V příloze zasílám foto  naší spokojene Petrušky.
Srdečne zdravíme


Maminka Žanetky poslala poděkování Lucii Bílé. Díky výtěžku z prodeje srdíček, která Lucie vlastnoručně uháčkovala a která se prodávala v rámci Černobílého turné na podzim 2013, bude Žanetka moci absolvovat speciální rehabilitaci. 

Milá paní Boženko, 
díky Vám a Vaší nadaci mi dorazil předčasný vánoční dárek – přijel mi nový elektrický vozík Quickie Salsa M. Touto cestou Vám a nadaci velmi poděkuji za finanční pomoc, kterou jste mi poskytli na doplatek tohoto elektrického vozíku. V příloze posílám fotečku. 
Přejeme vám s babičkou krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2014 hodně zdraví, štěstí a pro nadaci stálé dárce, kteří vám pomohou vracet lidi do života. (My přispíváme malou částkou, ale přispíváme každý měsíc.)
Krásný den
Jana H. a Marta K.Dobrý den,

ráda bych Vám jménem našeho Kubíčka moc poděkovala za finanční podporu, díky které jsme mohli absolvovat další rehabilitační pobyt v ADELI centru v Piešťanech. Pobyt jsme absolvovali v termínu od 18. do 30. listopadu a byli jsme se vším moc spokojení. Kubík cvičení krásně zvládal, všichni se o nás starali s maximální péčí. Kubík opět nabral na svalech, uvolnil zatuhlé nožičky, začal více vnímat a zvukově se projevovat. Věříme, že až si jeho tělíčko odpočine, dostaví se ještě další pokroky.

V příloze posílám fotku z rehabilitace. Vše o našem pobytu se můžete také dočíst na našich stránkách: http://jakubnavara.webnode.cz/adeli-centrum-piestany/pobyt-18-30-11-2013/

Ještě jednou nesmírně děkujeme. Na další pobyt se chystáme v březnu 2014 a věříme v další nové pokroky.
S pozdravem
Petra, maminkaVážená nadace,
rádi bychom vyjádřili obrovské poděkování všem dárcům, kteří nám přispěli na Konto Bariéry na rehabilitační pobyt Klim-therapy v Klimkovicích pro našeho syna Kubíka. Klim-therapy jsme absolvovali od 24.9. do 22.10.2013 a velmi nám pomohla. Kubíček si zlepšil koordinaci pohybu, rovnováhy a celková chůze je kvalitnější. Doufám, že tento pobyt budeme moci příští rok ještě zopakovat. Ještě jednou všem moc děkujeme a hlavně Kontu Bariery za otevření sponzorského podúčtu.
Kubíček a rodina


Touto cestou děkujeme všem, kteří finančně podpořili našeho syna Šimonka P. a dovolili mu tak další rehabilitační pobyt v sanatorium v Klimkovicích – takzv. KLIM-THERAPY.
I když jsme prostřednictvím podúčtu u Konta BARIÉRY nevybrali požadovanou částku, přispěla nám nadace SYNER a AGROFERT a fakturu na prosinec 2014 jsme pokryli. Hurá za posílením tělíčka !!!!

Ještě jednou velké díky Šimonkova rodina Vážení,
velmi děkujeme Nadaci Charty 77-Konto Bariéry a celému týmu  za otevření sponzorského podúčtu na úhradu speciální rehabilitace v KLIM-THERAPY v Klímkovicích,  obrovské díky také všem sponzorům za jejich finanční dary,  které umožnily  naší dceři  Leonce tuto rehabilitaci absolvovat od 29.7. do 26.8.2013. Leonce tento pobyt velmi prospěl,  i když cvičení bylo intenzivní a náročné.  Znatelně se jí zpevnilo celé tělo, zvládne teď chvíli  posedět rovně - předtím  se stále ohýbala- také pevněji drží hlavičku. Začala se na kočárku pokoušet  zvedat , jako by se chtěla postavit, také  s oporou rukou o zábradlí, což se jí předtím vůbec nedařilo.  Zlepšila částečně i plazení , otáčení  , zvednutí “ na čtyřech“  . Vidíme na Leonce výrazné pokroky a máme z toho obrovskou radost. Pro nás znamená mnoho každý, byť i nepatrný pokrok. Věříme , že další opakování  pobytu v KLIM-THERAPY by posunulo Leonku ještě hodně kupředu. Speciální vybavení , zkušené cvičitelky a všechen odborný personál nám daly hodně naděje, že se Leonka jednou postaví sama na nohy. Stále to nevzdáváme.  Také  Leončin odborný lékař  doporučuje další rehabilitaci . Doufáme , že se podaří  využít zbytku peněz  na podúčtu a sehnat ještě další finanční prostředky, abychom mohli s dcerou tento pobyt ještě v příštím roce zopakovat.  Přikládám fotografie ze cvičení.                                                

Všem dárcům  ještě jednou moc děkujeme za finanční pomoc.   Neslyšící rodiče s Leonkou a synem.

Dovolte mi mnohokrát poděkovat všem v Nadaci Charty 77  za práci, kterou pomáháte a děláte radost druhým, i za darovanou částku, kterou jste mi přispěli na zakoupení motomedu. Tím posílám velký dík i všem, kteří s vaší nadací spolupracují a všem dobrým lidem.  
Díky vám se mi splnil sen pořídit si lékaři a fyzioterapeuty doporučovaný motomed k dennímu cvičení při roztroušené skleróze. Po jeho převzetí  od dodavatele jsem jej hladila nejen rukama, ale i očima. Střídal se úsměv i slzy radosti. Připadalo mi, že se vznáším. Byl to krásný nepopsatelný pocit, který trvá dodnes. Je to úžasný vysněný přístroj, který mi moc pomáhá a předpokládaný efekt se opravdu dostavuje. Mám za sebou okolo 300 km. Denně jej využívám celou 1,5 hodiny. Nepovolím, přestože dlouho netrénované svaly se stále ozývají. O to větší radost mám, protože vidím, že vše zase začíná fungovat:-). Zpočátku se motomed, který zaznamenával spazmy, i zastavoval. Postupem času jsou nohy  lehčí, při šlapání jdou i plynuleji bez trhavých pohybů, zmírňují se spazmy, křeče i otoky nejen nohou, ale i v obličeji, podaří se cvičit i s nevybočenými koleny a cítím tak, že se v chodidlech objevuje náznak síly, dokonce jsem se přistihla i při aktivním cvičení!, což je velký pokrok. Nejúžasnější je i "vyšplhání" po třech schodech s dopomocí. A hlavně - poprvé před skupinou známých lidí. Díky posílenému tělu, je samozřejmě lepší i psychika, protože si víc věřím, že se mi přesun podaří:-). Zlepšuje se zažívání a někdy vydržím chvilku sedět bez opory. Jsem z něho nadšená, protože se podle mého očekávání začíná lepšit samozřejmě fyzická stránka (děti mi i přestávají přendávat nohy do auta), ale s ní i psychická ( zpevňují se i břišní svaly, s odcházejícími otoky se objevuje i přirozenější úsměv :-) ). Díky sponzorskému daru Nadace Charty 77  mám každý den k dispozici to, co jsem si tolik přála:-).  Sama jsem tak dlouho cvičit nevydržela, lékaři doporučená pobytová rehabilitace je opět v nedohlednu a cvičení u paní doktorky je fajn, ale není denně. Mám velikou radost nejen já sama, ale celá rodina a určitě nejvíc děti, které mi pomáhají upínat končetiny k přístroji a září jim oči, když jim sděluji "pokroky". Udělám všechno pro to, abych se postavila na hole a hlavně... mohla chodit. Moc tomu věřím:-). Jsem ráda, že mám motomed doma a tak dostupný kdykoli.

Ještě jednou vám všem moc a moc děkuji za finanční pomoc i za psychickou podporu, která je při RS velice důležitá a přeji pevné zdraví a mnoho úspěchů.

Marta D.

Poděkování stipendisty. 

Děkuju za peněžní podporu v minulém školním roce na mé maturitní studium. Poslední maturitní zkoušky jsem složil ve čtvrtek a pátek minulého týdne a včera jsem si byl ve Starém Plzenci pro maruritní vysvědčení.
Půlku zkoušek jsem si odložil, protože po tříleté přestávce ve studiu kvůli mé nehodě jsem se na ně v řádném termínu ještě necítil.
Zítra nechám vysvědčení naskenovat a pošlu. Bez vaší podpory bych to určitě nezvládl, a tak moc děkuju celému vašemu kolektivu.

Pavel
Dobrý den,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za zakoupení speciální polohovací pracovní plochy pro syna  Míšu s kombinovaným postižením kterou bude potřebovat do školy. Pracovní plocha mu usnadní už tak dost složitý život. Protože nástup integrovaného dítěte na základní školu je finančně náročnější, tak nám Váš finanční dar opravdu ulehčil situaci.
Ještě jednou moc děkujeme s pozdravem rodičeVážené dámy a pánové,

velice si vážíme toho,že jste podpořili našeho syna a věnovali mu ipad.
Přinesl mu spoustu radosti a určitě mu bude dobrým pomocníkem do školy.
Moc děkujeme a přílohou Vám posílá dopis i náš syn Ládík

S pozdravem a přáním jen toho dobrého

manželé Jana a Ladislav F.


IMG_0322.JPG

Dobrý den, 
minulý týden jsme pořídili našemu synovi  Jirkovi loped, na který nám přispěla vaše nadace částkou 4000 kč jako jediná ze všech, které jsme žádali. Jirkovi loped pomůže při pohybovém a orientačním rozvoji. Ještě jednou vám děkujeme.
S pozdravem rodiče
Vážená paní ředitelko,
rád bych Vám a Kontu Bariéry dodatečně poděkoval za poskytnutí finančního daru ve výši 20 000 Kč na financování mechanického sportovního vozíku RGK. Tento vozík mi umožňuje věnovat se naplno mému oblíbenému sportu, kterým se florbal na vozíku bezpochyby stal, a dává mi možnost se neustále zlepšovat. Dostavily se už i první výsledk
y, kdy jsem napomohl získat svému týmu FBC United České Budějovice 3. místo na mezinárodně obsazeném turnaji Prague Wheel Open 2013, který se nedávno konal v Praze.
V příloze zasílám fotografie.
Moc vám děkuji za pomoc a vážím si vaší činnosti.
S pozdravem
Jan H.


Dobrý den,
dovoluji si zaslat foto z letošního pobytu v lázních, kterým vděčím za to, že už nemusím s Helenkou tahat tolik invalidní vozík. A stále se modlím za to, ať našim dětem lázně u nás neruší.P8080866.JPG
Fotky z domova Vám musím také přiložit, protože díky Vám mohu s Heli nyní  mnohem snadněji překonávat  překážky, kde dřív pro Helenku byla bez těchto úprav velká bariéra.
Jedná se o různá zábradlí a speciální povrchy proti uklouznutí a častým jinak jejich těžkým pádům.
I díky Vašemu přispění je pro nás a hlavně Heli život doma mnohem snadnější a zase o kousek veselejší.
Viz. foto v dalších přílohách.

Velké díky za vše.

Se srdečným pozdravem,

   Zdeńka H.

Vážení, 
ráda bych ještě jednou poděkovala Vaší nadaci za finanční podporu na zakoupení vozíku za kolo KOZLÍK Max pro mého syna Daniela. Vozík máme od podzimu loňského roku a velmi často ho využíváme. Je opravdu skvělé, že můžeme celá rodina trávit volný čas společně a Daneček je ve vozíku moc spokojený. Moc si Vaší pomoci vážíme. Posílám několik fotek mého spokojeného syna. Děkuji a přeji mnoho úspěchů. S pozdravem Hana K. 


992818_521951974538652_847706407_n.jpgDobrý den,
chtěli bychom Vám velice poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku na pořízení nasedací plošiny která pomůže lidem s postižením pohybového aparátu se lépe dostat do sedla koně.
Rampa je už zcela hotová a nainstalovaná a už jsme schopni nabídnout postiženým lidem návštěvu v našem 1070101_521556117911571_719526269_n.jpgprojektu “jezdectví lidí se zrakovým nebo jiným handicapem”
právě díky rampě můžeme tuto možnost zprostředkovat i lidem na vozíku nebo jinak pohybově postiženým.
Ještě jednou děkujem a v příloze jsou 2 fotografie z prvního zkoušení plošiny.
Teď o prázdninách je provoz s koněm omezený, ale od září se projekt pro lidi s pohybovým postižením rozjede zase v plném proudu. 

S přáním hezkých dnů zdraví
Tomáš Franěk
jednatel sdružení SYMBIO, o. s.
Hornomlýnská 1255/6b; 148 00 Praha 4; www.symbioos.cz


Vážení,Ondra-na-ctyrech.jpg
velmi děkuji Nadaci Charty 77 - Konto BARIÉRY a paní ředitelce Jirků za otevření sponzorského podúčtu a všem dárcům, kteří přispěli Ondrovi na speciální rehabilitaci v Adeli centru v Piešťanech (20.6. – 6.7.). Ondra je díky cvičení v Adeli celkově daleko pevnější, zlepšil oporu o ruce a lépe drží hlavu. Díky tomu se i lépe krmí. Jsem moc šťastná, když vidím, jak se po malých krůčcích zlepšuje a to jen díky Vám, kteří nám pomáháte.
Vím, že to dá ještě moc a moc práce, ale věřím, že díky sponzorskému podúčtu u Vaší nadace a nezištné pomoci skvělých lidí absolvuje Ondra ještě další rehabilitační pobyty a udělá velký pokrok. Přikládám fotky z rehabilitace a také odkaz na záznam ze cvičení https://www.youtube.com/watch?v=ZkJ3Nq5MYC4 Ještě jednou moc děkujeme.
Marie DOBRÝ DEN ,
DĚKUJI MOCKRÁT ZA PŘÍSPĚVEK NA VZDĚLÁNÍ, MÁM Z TOHO VELKOU RADOST, ŽE SE MŮŽU UČIT A RADOST Z TOHO MAJÍ I UČITELKY VE ŠKOLE I PANÍ ŘEDITELKA.
MIROSLAV


954737_10151762305405520_511737641_n.jpg


Dobrý den paní Jirků,

před časem jste uhradili iPad (z Fondu Pražská energetika) pro mého syna Jana, za což Vám chci poděkovat. Syn se pomalu učí a určité hry má velmi rád.
Takže ještě jeden dík, protože bez Vaší pomoci, bych mu ho nemohla pořídit.

Se srdečným pozdravem

Irena a Jan V.SLOVY nemohu vystinout pocit, který cítím.

Díky Vám - BARIERÁM - DÁRCI, mohu v září tohoto roku absolvovat kosmickou léčbu na klinice pro neurologii v Piešťanech - v centru ADELI.

Je mi známo jen jméno mého dárce, proto mu nemohu osobním dopisem poděkovat.

Jsme jen lidské bytosti, které si nesou své osudy, a je úžasné, že jsou mezi námi i takoví, kterým není lhostejné, jak žijí druzí.

Tato bezištná pomoc je nejen pomocí finanční, ale i morální.

Hluboce si tohoto skutku vážím a úpřimně děkuji mému dárci.

Děkuji mu, za jeho velké SRDCE a věřím, že štěstí a radost bude sdílet stále více klientů.

 

Edita 

 Milá nadace KONTO BARIÉRY,
touto cestou by jsme Vám chtěli velice poděkovat za pomoc pro naší dceru Natálku.... Díky Vašemu projektu, do kterého jste zařadili naší malou princeznu Natálku se podařilo získat finance na ultrazvukový přístroj, bez kterého nemůže Natálka fungovat.
Proto Vám touto cestou chceme z celého srdíčka poděkovat za to, že existujete a že jste nám nepomohli poprvé....Už jednou jste nám zakoupením tohoto přístroje pomohli a na to nikdy nezapomenem...Jen díky Vám jsme si totiž mohli Natálku odvézt domů po dlouhém pobytu v nemocnici....Nesmírně si Vaší pomoci vážíme a nikdy Vám nepřestaneme být zavázáni....
Je úžasné, že jsou nadace a hodní lidé s dobrým srdíčkem, kterým není osud těchto dětí lhostejný a dokáží pomoci ....

Díky Vám všem co jste pomohli se Natálce bude lépe dýchat !!!!

Ještě jednou moc děkujeme za naší princeznu rodina Natálky.


Dobrý den,
Ráda bych Vám dodatečně poděkovala za finanční dar na financování asistence v soukromé  školce Petrklíč kterou již čtvrtým rokem navštěvuje naše dcera Ruth. Ruth má genetickou metabolickou poruchu a potřebuje dopomoc téměř ve všech činostech. Mimo jiné díky skvělé paní asistentce a také díky hodným spolužákům je Ruh ve školce spokojená a integrace se daří. Ve spádové školce dceru integrovat nechtěli a proto jsme moc rádi že jsme objevili Petrklíč kde již 10 let integrují děti s různými handicapy. Je to bohužel finančně náročné a v naší současné situaci bychom nezvládli hradit školné a plat paní asistentky. Moc tedy děkujem za podporu a doufáme že jednou budeme přispívat aby mohlo být pomoženo někomu kdo to bude potřebovat.
Přikládám fotky Ruth s paní asistentkou a také, jak to vypadá, když se pomoci ujmou kamarádky.
Radka Vážená Nadace,

jmenuji se Jan H., a tímto dopisem bych vám chtěl velmi poděkovat za vámi před časem poskytnutou finanční pomoc při pořízení elektrického invalidního vozíku Puma 40. Vozík pro mne představuje pomůcku, která mně umožňuje o něco samostatnější pohyb venku, než kdykoliv dříve. Při použití městské hromadné dopravy jsem schopný se alespoň někam sám dopravit. Díky vozíku se pro mě otevřou nové možnosti. V Příloze posílám fotografie.

Ještě jednou vám moc děkuji za pomoc.

S pozdravem
Jan 


Vážená nadace,
touto cestou bychom Vám chtěli velice poděkovat za příspěvek na zakoupení polohovacího lehátka do vany pro našeho syna Antonína.Lehátko používáme nejen do vany, ale i na zahradě, ve škole i na návštěvě.Toníčkovi se lehátko moc líbí a hlavně nám pomáhá při manipulaci a polohování .

Velice si Vaší pomoci vážíme a děkujeme.
rodiče Antonína

Vážení, dovolte mi, abych touto cestou ze srdce poděkovala Nadaci Charty 77 za poskytnutí finančního daru na částečnou úhradu osobní asitence pro naši dceru Kristýnku, která navštěvuje 9. třídu základní školy v Moravské Třebové. Dcera je těžce tělesně postižená a osobní asistentka jí pomáhá v překonávání bariér a při veškeré činnosti při výuce. Moc jste nám tímto pomohli v naší současné tíživé finanční situaci. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme celému kolektivu hodně zdraví a štěstí. Maminka Kristýnky Zdena  VÁŽENÁ NADACE 
RÁDI BYCHOM TOUTO CESTOU MOC PODĚKOVALI VŠEM DÁRCŮM, KTEŘÍ PŘISPĚLI PÉŤOVI A UMOŽNILI MU TAK ABSOLVOVAT REHABILITAČNÍ POBYT KLIM-THERAPY V KLIMKOVICÍCH, KTERÝ SE USKUTEČNIL 6.2. - 6.3.2013. 
TATO REHABILITACE PÉŤOVI POZITIVNĚ OVLIVNILA DRŽENÍ TĚLA V KL
EČE NA ČTYŘECH A VE VYSOKÉM KLEKU, ZLEPŠENÍ HYBNOSTI, K POSÍLENÍ SVALSTVA A CELKOVĚ MU MOC PROSPĚLA.
JEŠTĚ JEDNOU MOC A MOC DĚKUJEME
PÉŤA S RODINOU 

Vážená nadace,

ráda bych Vám touto cestou srdečně poděkovala za Váš finanční dar na pořízení zdvižné sedačky u elektrického vozíku od firmy OttoBock. Díky pořízení takovéto sedačky si mohu podat věci z vyšších míst, které potřebuji ke každodennímu životu. Vzhledem k mému velmi malému růstu mi někdy dělalo problém si sama přivolat výtah, který je pro mě v životě důležitý při přepravě do vyšších pater budov.
Přeji Vám v roce 2013 mnoho úspěchů v konání Vaší práce. 
S pozdravem
Barbora K


Vážená nadace,
ve dnech 8.1.2013-5.2.2013 absolvovala moje dcera Anička rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY v Klimkovicích, na který jste nám přispěli částkou 16 060 Kč.
Děkujeme Vám, že jste pomohli tuto rehabilitaci uskutečnit. Již pár dnů po ukončení musím říci, že tato rehabilitace byla velkým přínosem. Anička si zlepšila koordinaci pohybu, rovnováhy a celková chůze o berlích je výrazně kvalitnější. Věřím že se nám podaří ještě do Klimkovic na další cvičení vrátit a budeme mít možnost vyčerpat zbytek finanční částky, kterou máme u Vaší nadace nastřádanou.
Ještě jednou Vám chci ze srdce poděkovat a přeji Vám ve vaší další činnosti hodně úspěchů.
Zasílám fotečky z rehabilitace.

S pozdravem
Alena a Anička Š.Dobrý den, 
 
rádi bychom touto cestou vyjádřili obrovské poděkování všem dárcům, kteří nám přispěli na KONTO BARIÉRY na rehabilitační pobyt v Adeli centrum v Piešťanech pro naši dceru Nikolku.
Tento pobyt jsme absolvovali od 7.1 do 19.1. 2013 a velmi nám pomohl. Nikolka celkově posílila svaly, má lepší stabilitu, lépe chodí za jednu ruku a dokonce se jí v oblečku povedlo i pár samostatných krůčků.
Doufáme, že tento pobyt budeme moci tento rok ještě jednou zopakovat.
Ještě jednou velký DÍK všem a hlavně i Kontu Bariéry za otevření sponzorského podúčtu.
 
Rodiče Nikolky
Vážená nadace,

rádi bychom Vám touto cestou srdečně poděkovali za Váš finanční dar na pořízení speciální autosedačky pro naši Johanku. Díky pořízení autosedačky může bezpečně absolvovat všechny potřebné akce - školní přípravka, rehabilitace, ergo- a logopedie, speciální kroužek ..... Ze zdravotních důvodů nemůžeme jezdit hromadnou dopravou a jsme tedy odkázáni na osobní přepravu. Ještě jednou velký dík a úsměv od spokojené Johanky, která si jízdu v autě velice oblíbila.
Přejeme Vám v roce 2013 spoustu zdraví a sil v konání dobrých skutků.
Johanka a rodina


Vážení přátelé,

dovolte nám touto cestou vyjádřit co nejsrdečnější poděkování za poskytnutí příspěvku ve výši 4000,- Kč na částečnou úhradu zdravotního kočárku pro našeho syna Tomáška. Potýkáme se u něho se závažnými zdravotními problémy a nevíme, co bychom si bez kočárku počali. V současné době není schopný vůbec chodit, a proto i díky vám můžeme jezdit na procházky, které má tak rád (vlakové nádraží, kačenky na rybníku apod.).

Blíží se Vánoce a my vám přejeme jejich krásné a pohodové prožití a do nového roku 2013 přejeme všem hodně zdraví a úspěchů ve vaší záslužné práci.

Ještě jednou díky, díky díky.

Tomášek, Eva a Leoš Z.                                                               Dobrý den,

rádi bychom poděkovali Všem dárcům, díky kterým jsme mohli absolvovat opakovaný rehabilitační pobyt v Adeli centru v Pieštanech.
Pobyt nám velmi pomohl, Davídek se díky chodítku naučil pár dalších skoro samostatných krůčků, celkově posílil všechny svaly v těle a dokonce sám vydrží sedět na židli bez pomoci a opory... Rehabilitace je hodně náročná a fyzicky namáhavá, ale Dáda ji i tentokrát skvěle zvládl. Takže velmi děkujeme Všem úžasným lidem, kteří ochotně pomohli.
Rádi bychom poděkovali i paní ředitelce Konta BARIÉRY, paní Boženě Jirků, za umožnění otevření podúčtu na stránkách Konta BARIÉRY, protože nám sbírka touto cestou transparentního účtu pomáhá.
Víme, že zdaleka nemáme vyhráno a že nás čeká ještě hodně rehabilitací, cvičení a dřiny, ale musíme být trpěliví.

S úctou a díky Davídkovi rodiče
Dobrý den,
 
ráda bych touto cestou vyjádřila obrovské poděkování společnostem Maxpharma servis s.r.o. a VITAR, s.r.o. za pomoc při získání hiporehabilitační pomůcky JOBA 7805 pro naši zdravotně postiženou dcerku Terezku.
V srpnu 2012 po návratu z Adeli rehabilitačního centra v Piešťanech, kde jsme měli tu možnost se s koníkem seznámit, vyzkoušet ho a po rozhovoru s odborníky zjistit, že koník by byl pro naší dcerku velmi vhodnou pomůckou v jejím boji s nemocí dětská mozková obrna, jsme hledali cestu, jak tuhle pomůcku Terezce opatřit. Terezka je dítě, které po velké dřině a každodenním cvičení sice chodí, ale velmi vtáčí nožičky dovnitř a právě hiporehabilitační pomůcka JOBA 7805 napomáhá uvolňovat a posléze posilovat právě ty svalové partie, které má Terezka spastické a nezapojené do svého motorického pohybu (zádové svalstvo, oblast vnitřních stehen). A to se nám cvičením Vojtovou metodou, vířivkou, masáží, plaváním ani jízdou na speciální tříkolce stále nedaří zapojit. A tak v koníkovi JOBA 7805 vidíme velkou naději, že se Terezky stav zase o krůček přiblíží ke stavu zdravého človíčka.
 
A to DÍKY Vám: firmám Maxpharma servis s.r.o a VITAR, s.r.o., kteří jste nám pomohli tuhle úžasnou pomůcku pořídit.
 
Dne 12. 11. 2012 nám koník dorazil domů, radost, jakou měla Terezka, nelze ani vyjádřit, hned ke koníkovi šla a začala jej hladit, moc dobře ví, že tenhle koník jí v Adeli pomáhal a teď jí bude pomáhat každý den. J
Moc, moc Vám touto cestou děkujeme za pomoc a velmi si ceníme toho, že jsou mezi námi lidé, kteří pomáhají našim dětem, kterým osud nadělil místo spokojeného a šťastného dětství čas plný dřiny, cvičení a boje za lepší budoucnost.
 
Velké poděkování patří i KONTU BARIÉRY, které pomohlo zprostředkovat nákup a pořízení pomůcky.
S pozdravem a přáním krásných Terezka s rodinou ♥♥♥
Vážení přátelé,

tímto bychom Vám chtěli poděkovat za všechny naše uživatele a kolektiv domova BESKYD DZR, o.p.s. za poskytnutí finančního daru na pořízení sprchovacího lehátka. Vaší podpory si vážíme a je pro nás velice důležitá. 

S pozdravem a velkým díkem

Michaela Stavárková
administrativní pracovnice

Beskyd DZR, o.p.s.
Hlavní třída 2326
738 01 Frýdek-Místek
email: beskyddzr.sta@seznam.cz
www.beskyd-dzr.czDobrý den,

rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří nám přispěli na Konto BARIÉRY na rehabilitační pobyt pro Štěpánka.
V Adeli centru v Piešťanech jsme byli od 3. do 15.9.2012. Pobyt byl pro Štěpánka velmi prospěšný. Cviční bylo sice náročné, ale byl za něj pokaždé odměněn příjemnou masáží. Doufáme, že se brzy budeme moci zúčastnit dalšího rehabilitačního kurzu v Piešťanech a ještě jednou všem moc děkujeme!
Více o pobytu najdete na Štěpánkových stránkách


Vážená paní ředitelko,
chtěla bych Vám poděkovat za celou naši rodinu za finanční pomoc, kterou jste nám poskytla na pořízení pomůcky vozíku za kolo Kozlík od firmy Benecykl pro našeho syna Adama. Je to vynikající pomůcka a jsme Vám velmi vděčni za to, že jste nám ji umožnila ji pořídit.
S pozdravem
Eva a Robert P. , Břeclav


Velmi Vám všem děkujeme za podporu a finance na doplacení vozíku a autosedačky pro naši Bětušku. Oboje už máme nějaký čas doma. Bětuška se pomalu učí vozík ovládat a i já se s ním učím jezdit - je to úplně něco jiného než kočárek. Myslím, že to je pro Bětku důležitý krok k sebevědomí a samostatnosti. Potřebuje jít dál, už je to velká holka. Po prázdninách nastoupí do první třídy.

Vaši M. z Říčan


Za Vaši finanční pomoc Vám také moc děkuji, protože díky tomu jsou splaceny všechny potřebné výdaje za bezbariérovou úpravu bytu a já se mohu věnovat rehabilitaci a zapojení se do normálního života. Nejvíc se těším na návrat do školy, ale to si budu muset ještě chvilku počkat.
Ještě jednou děkuji všem, kteří přispěli a podíleli se na této
sbírce a přeji Vám mnoho štěstí.

S pozdravem Hana Volfová


Dobrý den,
Kolo máme doma. S Borisem jsme už vyjeli třikrát, zatím má najeto 20km, ale je to zabíračka hlavně do kopců mu musím pomáhat, ale techniku jízdy už si osvojil. Musíme pomalu,protože po prvních jízdách ani nešel do školy, jak byl utahanej.
Je za kolo strašně štastnej. Víte, o tohle mi šlo hlavně, vidět ho, jak je spokojenej, a dát mu zase nějakej ten sportovní impulz, aby měl nějaký cíl, a to se povedlo.
Boris je prostě takovej, že musí být vždy nejlepší. Když hrával fotbal, tak opravdu byl jeden z nejlepších na okrese. On na sobě hodně pracoval, on má rád dřinu a handbike je dřina.
Chtěl bych Vám všem ještě jednou poděkovat. S pozdravem T.

Bětušce, Hance a Borisovi jsme pomohli díky projektu Český internet pomáhá


Vážená paní ředitelko, vážená nadace!
Dovolujeme si Vám touto cestou poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku, díky kterému jsme mohli naší dceři Elišce pořídit cyklovozík Kozlík. Eliška je v cyklovozíku spokojená a my s ní můžeme jezdit na výlety a do přírody. Rádi jsme využili Vaší nabídky a předplatili jsme si časopis Můžeš na dva roky.
Za Vaši velkorysou pomoc děkují T.
Vážená nadace,198374_426672930697487_197937257_n.jpg
posíláme pozdrav z pobytu z Orlických hor a znovu moc a moc děkujeme (a taky děkujeme Globusu), že máme čím jezdit a že se můžeme přepravovat všichni pospolu. Foto viz: http://www.facebook.com/home.php#!/media/set/?set=a.426672377364209.99620.128749393823177&type=1
 
Klienti z Denního stacionáře, Klášter Nová Paka, tým Život bez bariér, občanské sdružení.
Celá naše rodina Vám mnohokrát děkuje za velkorysý příspěvek na pořízení vozíku za kolo Kozlík od výrobce Benecykl. Díky získání vozíku, díky počasí jsme celá rodina na kolech, těšíme se na každé odpoledne, které trávíme venku a trénujeme jízdu. Tonička je v Kozlíku maximálně spokojená, je to ten nejpohodlnější vozík, který kdy měla, a moc se jí v něm líbí! Zuzka se na kole učí a tím, že jsme všichni pohromadě i při jejím "zácviku", plníme na 100% úlohu kompletní rodiny, která tráví volný čas společným aktivním pohybem. Neumíme popsat pocity, které prožíváme, když se vrátíme z odpolední vyjížďky a máme všichni nádherný pocit z krásně prožitých společných chvil. Rodina Toničky.Vážení,
jménem Aničky Vám chci za sebe i celou rodinu poděkovat za Váš peněžní dar – příspěvek na kočárek Kimba spring od firmy Otto Bock. Díky tomuto daru jsme si mohli pořídit kočárek, který umožňuje správné polohování a fixaci při transportu naší dcery. Na Aničce vidíme, že vertikalizace v kočárku zlepšuje a obohacuje vnímání podnětů z okolního světa, což by bez tohoto kočárku nebylo možné. Vzhledem k těžkému postižení mozku, které Anička má, je její motorický vývoj silně opožděný, což znamená, že ve dvou letech ještě neudrží hlavičku, nepase, nesedí, neotáčí se, je silně spastická …
Tento kočárek jí umožňuje alespoň částečné zpevnění trupu, držení hlavičky a nedochází tak k špatnému držení těla. Anička s námi může také alespoň očním kontaktem lépe komunikovat a fixovat předměty, a kdyby mohla, určitě by i Vám sama poděkovala.

Ještě jednou Vám moc děkujeme a moc si Vážíme Vaší pomoci.

S pozdravem
rodina Aničky


Vážená paní ředitelko,

děkuji Vám a nadaci Konto BARIÉRY za poskytnutí daru ve výši 9.723Kč. Bez Vaší pomoci by se synkovi nesplnil jeho velký sen. A to je invalidní vozík Avantgarde. Který mu velmi usnadnuje pohyb a vyhovuje mu po všech stránkách. Moc Vám všem děkujeme za pomoc a vážíme si Vaší činnosti, že pomáháte handicapovaným lidem.  

S dokonalou úctou děkuje za syna Viktora
Jiřina Š.


Dobrý den,
Chtěli bychom Vám s manželem moc poděkovat za finanční dar, kterým jste přispěli naši dceři Elišce na zdravotní pomůcku-MOTOMED. Jsme rádi,že Eliška může cvičit i na Motomedu doma.
Zasíáme Vám fotografii Elišky už na svém motomedu.
S pozdravem rodiče
Dobrý den,

chtěla bych tímto vaší Nadaci Charty 77 velmi poděkovat za finanční příspěvek. Nadace tím velmi pomohla k nákupu nového rehabilitačního kočárku a domácí houpačky pro mého syna Pavla.
Jako rodiče těžce tělesně postiženého syna si vážíme každé pomoci a vaše nadace nám velmi ulehčila nastalou situaci.
Posílám fotografii z vánoc 2011.

Děkujeme za pomoc Veronika, Pavel a Pavlík


Před pár měsíci se na nás obrátili rodiče devítileté Helenky s prosbou o pomoc. Takto vyprávěli její příběh:

Naše Helenka byla v 7 měsících operovaná s cévním útvarem na hlavičce. Byla to malá boulička, nemělo se jednat o nic vážného. Při operaci však nastaly komplikace, Helenka masivně krvácela. Dnes vůbec nemluví, má středně těžkou retardaci a autismus. Snažíme se učit, rehabilitovat, dvakrát ročně jezdíme do lázní. Je stále na plenách a bezlepkové dietě. To vše je hodně nákladné. Důchod takového dítěte nevyjde ani na asistenci a stacionář. Helenky náklady jsou kolem 35 tisíc měsíčně. Důchod je 9 tisíc. Pracuji s ní 24 hodin denně, matka pečující o takové dítě nedostává žádný "plat". Přitom kdybych ji dala do ústavní péče, bude stát přispívat měsíčně velké peníze. Helenka by byla v kleci na uklidňující medikaci.
Jsme nyní s manželem vděční životu za další dítě, zdravou Anetku, která nám snad jednou i s náročnou Helenkou trochu pomůže v našem stáří. Náš příběh není šťastný, ale naučil nás nevzdávat se. Prosíme vás o příspěvek na to, abychom mohli dále platit Helence asistenty. Asistence v průměru vychází na 8 - 12 tisíc za měsíc podle toho, zda Helenku zvládne jedna či dvě... Pokud byste nám chtěli pomoci s "věcnými" potížemi, potřebovali bychom koupit pro Helenku speciální upevňovací židličku Tobi. I s doplňky přijde na více než 47 tisíc. Zbývají mnohé úpravy našeho bydlení, aby bylo pro Helenku bezbariérové.
Za několik měsíců poslali lidé Helence 200 tisíc korun. Konto BARIÉRY přispělo 25 tisíci na bezbariérové úpravy bytu. Pomáhat ovšem můžete i nadále.

Vděční rodiče nám takto napsali…

Dobrý den paní Jirků,
MOC VÁM DÍKY!

A budu vám vždy děkovat. Jako jediná nadace jste nám a naší Helence vždy pomohla. Potěšilo mě i to, že máte zájem o naše foto. Každý nám obdivuje tu naši malou, zdravou Anetku a nikdo nemluví o postižené Helence. A ona je také naše velké sluníčko. Jen lidi mají strach asi říci něco. Budu ráda, když naše foto potěší i někoho dalšího a třeba pak se nebude cítit tak sám na světě s postižením.
Máme každý den prolito moře slz, matky těchto dětí, ale musíme se dokázat i radovat.
Naše vůbec nemluvící a těžce retardovaná, autistická Helenka dříve nechtěla na sebe léta nechat sáhnout a dnes má ráda i kontakt po 9ti letech se svou 2letou sestrou.
To byl pro mě největší dar, vyfotit ji letos o Vánocích, jak se jí dotýká.
Žiji z mála, které pro mě znamená mnoho.

Všem, kdo jste poslali Helence jakýkoliv příspěvek, ze srdce děkuji!!!

Zdeňka H. 

 


Dobrý den vážená Nadace Charty 77,

jako poděkování za finanční příspěvek na zdravotní kočárek od Otto Bocku Vám posílám foto naší Aničky. Moc se jí v kočárku líbí a je v něm velmi spokojená. Dle fotky asi není co dodat.

Ještě jednou moc děkujeme s pozdravem Monika L., maminkaDobrý den všem,
chtěli by jsme moc poděkovat za Váš finanční dar ve výši 9 320 Kč na mechanický vozík Avantgarde T od firmy Otto Bock s.r.o.
Bez Vaší pomoci by jsme ho nemohli pořídit. Moc si toho vážíme, a dcera je nadšená že se může pohybovat sama bez pomoci. Můžem na dlouhé procházky i výlety. Protože máme přírůstek do rodiny tak jsem s ní nemohla nikam sama. Vždy jsme museli být dva dospělí, teď už můžeme i sami.
Dcera jde za 14 dní na operaci a vozík je pro ni velkým dárkem po kterém toužila.
Ještě jednou moc děkujeme, A vážíme si Vaší práce co děláte.

S pozdravem Veronika K. s rodinou

Vážená nadace,

chtěla bych Vám a vašemu celému týmu ze srdce poděkovat za velkolepý finační dar, který byl použit na pořízení kočárku Kimba Spring , pro našeho dvouletého syna Štěpánka. Kočárek používáme již měsíc,a tolik radosti z cestování a z procházek nikdy Štěpánek neměl, co má díky novému kočárku.
Lenka a Štěpánek V.


Vážená paní Jirků,

před několika týdny společná pracovní komise Konta BARIÉRY a zástupců akciové společnosti SKANSKA schválila pro našeho syna Jakuba, tříletého chlapečka se speciálními potřebami, nadační příspěvek ve výši 10 000 Kč. Díky tomuto finančnímu daru mohl Kubík absolvovat rehabilitační pobyt ve zdravotnickém zařízení Fyzio Beskyd. Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za Váš dar a vyjádřili, jak nesmírně si Vašeho rozhodnutí vážíme.
Již během pobytu se Kubíčkovi ruka značně uvolnila a snadněji ji dokázazal natáhnout, což mu umožnilo mj. snaději vsunout ruku do rukávu při oblékání. Rovněž dokázal dát ruku tak vysoko nad hlavu jako doposud ještě nikdy předtím. Dozvuky pozorujeme stále i nyní po návratu domů - Kubíček se snaží levou horní končetinu při činnostech na pobídnutí častěji zapojit, někdy se o ni dokáže pěkně opřít, natáhnout ji a přisunout si hračku apod.
Jsme opravdu šťastni, že Kubíkovi terapie tak výrazně pomohla zkvalitnit jeho život a Vám patří náš velký dík za to, že jste jeho zdravotní stav podpořili tak velkorysým finančním darem, díky němuž mohl léčebný pobyt absolvovat.
Ještě jednou Vám velice děkujeme!

rodiče


Dobrý den,Bez-nazvu-(1).bmp

před časem jsme od vaší nadace získali finanční příspěvek na zakoupení speciálního kočárku pro našeho syna Damiána. Vaše pomoc výrazně urychlila jeho pořízení.
Kočárek již nějaký čas slouží svému účelu. Používáme jej denně a už si vůbec nedokážeme představit, že bychom ho neměli. Mnoho věcí se nyní zjednodušilo a i na synovi je vidět, že mu nový kočárek prospívá. Když jsme ho nedávno jen tak zkusili povozit v tom starém, moc se mu to nelíbilo.
Chtěli bychom vám moc poděkovat. Nejen za tento konkrétní příspěvek, ale také za to, že jste se pro pomáhání potřebným vůbec rozhodli.

Michal, Magdalena a Damián T.
P1080619.jpg
Dobrý den,
posílám Vám fotografii mé nové schodišťové plošiny,na kterou jste mi přispěli velkorysou částkou. Tímto bych Vám chtěla ještě jednou moc a moc poděkovat.
Aneta Š. 
Vážená nadace,02-AzubJerry.JPG
moc rádi bychom vám touto cestou poděkovali za váš dar 6000 Kč, za který jsme koupili našemu synovi vozík za kolo Azub Jerry. V pátek 3.6. jsme ve schránce našli obálku se smlouvou a už za týden jsme si mohli vozík smontovat a v sobotu vyrazit na první výlet. Bylo to moc příjemné, Matěj byl nadšený a doufám, že takových výletů bude ještě hodně. Brácha Tomáš mu ho trochu závidí, tak mu Matěj sem tam dovolí přisednout (hlavně když už máma nemůže a má pocit, že s Tomem za sebou ten kopec už ani nevyjde, natož ho vyšlapat:)
Ještě jednou moc DĚKUJEME Matěj, Tomáš, Jana a Martin G.
e.jpgVážená paní ředitelko,
chtěli bychom Vám poděkovat za poskytnutí daru ve výši 10 000 Kč na pořízení zdravotního kočárku pro naši dceru Elišku. Velice si vážíme Vaší pomoci v tak nelehké době. Elišce se v kočárku líbí, je v něm spokojená, veselá a září jako sluníčko.
Jelikož si Vaší pomoci opravdu vážíme, rozhodli jsme se předplatit si časopis Můžeš a stát se pravidelnými dárci.

S pozdravem Eliška, Lenka a Luboš T. 
P1060998-(1).jpg
Dobrý den,
děkujeme vám všem za věnovanou částku 9527,- na dětský kočár Kimba Spring.Velice si toho vážíme a posíláme vám fotku Lucky, jak je spokojená.
Díky, díky, V. - maminkaDobrý den,zemnsene1.jpg

Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za velikou pomoc při pořízení speciální židle
x: panda pro naší dceru Terezku Votavovou.
Židli máme pár dní doma a Terezka i my jsme nadšeni tím, že ji můžeme využívat při všech činnostech: práce na počítači, práce do školy, při jídle, ale i při hře. A to všechno s vědomím, že když máme židli doma víme, že už ji nemusíme vozit do školy, že ve škole je druhá a že my tuhle máme nejen ve dnech prázdnin či nemoci, ale že ji můžeme využívat každý den. A že má Terezka zajištěný správný sezení, jak ve škole tak i doma.

Ještě jednou moc, moc děkujeme za pomoc při pořízení židličky

Leoš, Lenka a Terezka V.


Vážená nadace CIMG1677.jpg

touto cestou Vám chceme moc poděkovat za zakoupení fixačního aparátu pro našeho Tomáška. Je to první, ale velice důležitý krok před další operací, při které se ruka zafixuje. Díky jeho malým rozměrům a nízké hmotnosti ho nijak neomezuje. Do budoucna bude využit i pro ostatní děti s tímto postižením.
Chceme tímto dopisem ze srdce poděkovat vaší nadaci a hlavně všem dárcům, kteří karel-zmensene.jpgpřispěli našemu synovi na pořízení mechanického vozíčku. Kájovi je 8 let a trpí spinální svalovou atrofíí. Bylo pro něj velmi důležité, aby získal velmi lehký vozík, který se mu bude snadno ovládat. I díky vám se nám podařilo zajistit pro něj doplatek cca 43 000,- Kč, pojišťovna na takové vozíky přispívá pouze částečně. Posíláme fotečku a doufáme, že mu bude dobře a dlouho sloužit.
Ještě jednou velmi děkujeme a jsme s pozdravem rodina Karla V.

Vážená nadace - Vážená p.Jirků,

chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat, za Váš opravdu velkorysý nadační dar, díky kterému jsem mohla zakoupit mojí dceři Michalce vytouženou speciální tříkolku. O prázdninách na ní zažila spoustu zážitků a byla opravdu moc šťastná, že jí má.

V příloze Vám posílám Michalčinu fotografii na tříkolce.

S přátelským pozdravem,

Kateřina K.


Vážená nadace,
chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku na pořízení vozíku Chariot za kolo.
Máme velkou radost, že i s postiženou dcerkou se můžeme věnovat cykloturistice. 

Ještě jednou moc děkujeme Eliška, Rozárka, Apolenka a Jiří D.
Dobrý deň,

dnes nám doviezli pre Ondráška kočárek a je v ňom velmi spokojný, ako je vidieť aj na fotkách. O 100% sa mu v ňom lepšie sedí než v stávajúcom. Ešte raz vám chcem velmi pekne poďakovať, bez vás by ho Ondrášek tak skoro nemal. Faktúru vám pošlem doporučene zajtra, číslo darovacej listiny pripíšem.

Prajem krásny deň.
Monika F.

Dobrý den,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za finanční dar ve výši 10 tisíc korun, který Nadace Charty 77 věnovala naší dceři Klárce. Velmi si toho vážíme. Dar byl použit na zakoupení rehabilitačního přístroje Kimba Spring od firmy Otto Bock.
S pozdravem Petra a David Č.

Vážená Nadace,
tímto bychom Vám chtěli poděkovat za zprostředkování sbírky na zakoupení Benecyklu pro naši dceru Karolínku.
Ihned jak jsme, jak říká Karolínka, „kolo“ dostali, chtěla se v něm vozit. Velice dobře v něm relaxuje a už se těšíme jak se zlepší počasí a celá rodina budeme moci na kolech vyrazit na první vyjížďku.
Za celou rodinu by jsme tímto chtěli Vaší Nadaci poděkovat a nesmírně si vážíme Vaší pomoci.

Oldřich a Vlaďka P.Vážená aní ředitelko,

dovolujeme si Vám a celé nadaci poděkovat za schválení příspěvku na zakoupení vozíku pro našeho syna Filipa.  
Vážíme si Vaší štědrosti, díky níž může náš Filip letos do přírody bez bariér a rádi bychom částěčně splatili dluh pravidelným příspěvkem na účet Vaší nadaci.

S přátelským pozdravem Rodina M.
Vážená nadace,
tisíceré díky za Váš příspěvek, ani netušíte, jak jste mi pomohli. Procházím teď těžkým obdobím, kdy po téměř ročním hledání práce se mi podařilo najít místo programátora, problémem však je moje nedoslýchavost a již slabá sluchátka. Mám problémy se sluchem při telefonování, na poradách a při verbálním kontaktu s cizími lidmi z firem zákazníků. Strašně moc doufám, že mi nová sluchátka pomůžou úspěšně překonat zkušební dobu, zvládnout práci a ve firmě se udržet.
Netušila jsem, že by Konto BARIÉRY mohlo pomoci i mně, vždy jsem si myslela, že je pro vozíčkáře. Ale sluchové problémy jsou vlastně taky bariéra, je jich víc, než si člověk napoprvé uvědomí. Také znám nedůvěru lidí, zda se darované peníze dostávají k lidem, kteří je potřebují.
Všude rozhlásím, odkud se mi dostalo pomoci, abych přesvědčila lidi, že solidarita má smysl. Sama občas - pokud mi to finanční situace dovolí - přispívám. Nesmírně si vážím Vaší práce v nadaci a ještě jednou Vám ze srdce děkuji.

Elena S.

Dobrý den,
rádi bychom poděkovali za finanční dar, který jste nám poskytli na pořízení asistenčního psa Avalon pro naši šestiletou dceru Terezku. Avalon se velmi rychle přizpůsobila našemu domovu a stala se pomocnicí a kamarádkou Terezky. Dělá ji společnici, slouží pro canisterapii, přináší předměty, pomáhá se svlékáním a s otevíráním dveří. Přikládáme i jednu fotografii Terezky a Avalon.
Ještě jednou děkujeme a s pozdravem
Andrea a Roman H. - rodiče


Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat za finanční příspěvek na vozík za kolo od firmy Benecykl pro našeho syna Matyáše.
Za celou rodinu Vaší nadaci děkuji a opravdu si toho moc vážíme. Díky tomuto vozíčku už jezdíme na kolech celá rodina. :-) Ještě jednou děkuji, hlavně za Matyáška.

S pozdravem
manželé B.

Vážená nadace, milá paní ředitelko,

chci Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za vstřícný přístup k mé žádosti o finanční dar na koupi externího elektrického vozíku, kdy s využitím Vašeho příspěvku (25 tisíc) jsem si pořídil vozík.

S přáním všeho nejlepšího se loučí

Zdeněk L.
Brno


Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více