Menu
Hlavní stránka / Příběhy / Dopisy od těch, komu jsme pomohli

Pomohli jsme - dopisy od klientů

Chlubit se nechceme, ale poděkování, která do nadace přicházejí, vyjadřují radost z pomoci a často i úlevu, kterou Konto Bariéry přineslo finančním darem. A o tu se s vámi chceme podělit.
Dobrý den,
v loňském roce jsem vás požádal o příspěvek na invalidní skútr-tříkolku a vaše organizace mně přispěla na její koupi. Moc bych Vám chtěl podekovat aspoň touto cestou. Jsem moc rád, že jsem si ji mohl s vaším přispěním zakoupit a mohu jezdit, kde se jen dá. Je stále v provozu a je pro mě k nezaplacení vzhledem k tomu, že nemohu používat nohy. Jezdím s ním na sportovní utkání, do přírody na nákupy, mohu s ním nastoupit do vlaku i do některých autobusů i do MHD.
Ještě jednou děkuji!
Petr L.
Dobrý den,
zasílám Vám fotku z první procházky.

Přeji krásný den
Míša B. 


Vážená paní Jirků,
chtěli bychom Vám i Vaší nadaci poděkovat za příspěvek na pořízení vozíku Otto Bock pro naši dceru Annu Kateřinu.
I díky Vám má Andulka vozík s kvalitním sezením. Na fotografii je Andulka ve své třídě na škole v Litoměřicích, kde je integrovaná v běžné třídě.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
rodiče
Dobrý den,
chci touto cestou poděkovat Kontu bariéry za finanční podporu k pořízení nového počítače.
Do nového roku všem pohodu a pevné zdraví. 
Honza V.  
Vážená nadace, děkujeme Vám za příspěvek na mechanický vozík Easy Max Life pro naši dceru Elišku.
Vaše rozhodnutí o příspěvku jsme dostali téměř symbolicky v den Eliščiných narozenin 26. 3. 2015. Nějakou dobu ještě trvala výroba a kompletace vozíku, ale od května se v něm už Eliška vozí.
Nový vozík jsme za tu dobu už stačili pořádně vyzkoušet a jsme opravdu velmi spokojeni. Velmi dobře se s ním manipuluje a zatáčí, je lehký a dostatečně stabilní. Tyto jeho kvality oceníme všichni, kteří se o Elišku staráme, hlavně rodiče a asistentky ve škole a stacionáři.
Nejpodstatnější ale je, že se v něm Elišce dobře sedí. Díky sedacímu systému sedí dcera rovně, nezatěžuje se jí páteř a nevytáčí nohy v kyčlích. Na základě výrazu tváře a pohybů usuzuji, že i ona sama je ve vozíku spokojená.
Ještě jednou Vám tedy děkujeme za Váš příspěvek.
Hana L. 


Dobrý den, všem v Nadaci Konto Bariéry,  
chtěla bych vám poděkovat za poskytnutý finanční dar. Požádala jsem o pomoc při
získání finančních prostředků na zakoupení zdravotní pomůcky - vozíčku pro mého zdravotně
postiženého synka. Vaše nadace mi vyhověla a dar nám byl poskytnut. Velice vám děkuji,
že jste pomohli významnou částkou, takže s pomocí vašeho daru a za pomoci dalších 2 nadačních darů byla soustředěna potřebná částka a vozíček Cheetah jsme již zakoupili.
Můj synek ještě samostatně nechodí, a tak s vozíčkem můžeme lépe absolvovat docházku do stacionáře a do školního zařízení.
Z celého srdce vám děkuji i za mého synka Františka. 
Nadaci Konta Bariéry přeji mnoho úspěchů, aby se dařilo, aby bylo možno i nadále pomáhat nám s postiženým dítětem.
Soňa L. 

Dobrý den,
chtěli jsme Vám moc poděkovat za nadační příspěvek na cvičení pro našeho syna Šimonka, hrozně moc nám to pomohlo při plánování dalších účinných terapií.

Ještě jednou moooc děkujeme! 
rodiče

Dobrý den,
moc bychom Vám chtěli poděkovat za váš finanční dar, který pomohl při koupi invalidního vozíku pro mou dceru Elišku.
Eliška je z vozíku nadšena, dal jí možnost sama se rozhodnout, kde chce být, a ne jen čekat na mou pomoc.
Za to vám moc děkujeme.
Eliška s maminkou


Přeji krásný den,
píši Vám, jak jsem slíbil, že až dostanu nový mechanický vozík, se kterým jste mi pomohli, že Vám pošlu první foto, které udělám, až si ho dovezu. Dnes se tomu tak stalo a mám tak díky Vám nádherný vánoční dárek. Za který moc děkuji celé nadaci a Všem hodným lidem, kteří přispívají na dobré věci. 
S pozdravem David K. z Mostu

Štastné a Veselé Vánoce se spousty dárečků a krásný pohodový nový rok 2016 hlavně hodně zdraví a štěstí přeji celé nadaci tak i Všem lidem.


Dobrý den,
rádi bychom touto cestou poděkovali za projevovanou podporu našeho syna Libora, který trpí vzácným onemocněním - chronická intestinální pseudoobstrukce a v příloze zasíláme fotky Libora s bratrem Romanem u vozidla.
Rovněž přikládáme PF2016 a věříme, že se Vám bude st ále více a více dařit pomáhat těm, kteří to potřebují.
Moc si Vaší pomoci vážíme.

S pozdravem Aleš a Iva S. Děkujeme všem dárcům kteří nám zaslali finanční pomoc na zakoupení automobilu pro našeho syna Jaroslava.
S pozdravem rodina B.Milí dárci, dobří lidé,
ráda bych touto cestou poděkovala všem kteří se podíleli na sbírce pro mou dceru.
Všem organizátorům a hlavně dárcům! !
Bez Vás by Naty nebyla tam kde dnes je!!!!! Nesmírně si toho vážím a děkuji Vám -lidem s dobrým srdcem♡!!!
Lenka Ř. 
Upřímně a s velkým vděkem ke všem dárcům děkujeme za vaše příspěvky, které nám pomohly uskutečnit jeden velký sen. Když jsme při zkoušce poprvé Danielka posadili do elektrického vozíčku, byl jako nový člověk. Byl to úžasný pocit vidět ho, jak mohl sám řídit to, co chce dělat, a být tam, kde chce být. Brzy už bude mít svůj vlastní vozíček. Umožní mu to být mnohem víc samostatný a nezávislý a také mu přinese víc radost ze života.
Bez vás by se nám to ale nepodařilo. Děkujeme!


Dobrý den,

tímto bych ráda poděkovala celé nadaci zároveň Vám, paní ředitelko, za podporu a  za příspěvek na elektrický vozík, který již dnes používám.
Jsem velmi spokojená a Vám jsem moc vděčná.
Katka Š.


Ještě jednou mockrát děkuji a  s pozdravem Katka Šůlová

Dobrý den.
Moc bych chtěla poděkovat nadaci za finanční dar pro koupi naslouchadel pro mou dcerku Nelinku, která tak může slyšet zvuky, které dosud neslyšela. Udělali jste z Nelinky moc šťastné děvčátko a já jsem vám za to vděčná.
Jste úžasní jak ne jenom nám, ale i ostatním pomaháte.

S úctou Štěpánka S.  Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za úžasnou spolupráci. V příloze posílám fotografii paní Zdenky. Její radost při převzetí skútru a prvních jízdách byla obrovská. Obratem si i po několika letech "zašla" sama na kávu ke kamarádce. Nemusela nikoho žádat a cesta autobusem je vždy velmi vyčerpávající. Myslím, že leckoho pak chuť na kávu přejde. I letní zranění je na dobré cestě a ona mohla opět začít chodit do práce. Moc se těšila a teď po třech týdnech si dovoluji napsat, že skútr zatím "šlape" výborně. 
Ještě jednou velký dík, přeji plno bohatých přejících sponzorů a vše dobré
S pozdravem
Ivana M. 
Z domova pro seniory ve Vrbně pod Pradědem poděkovali za příspěvek na vozíky touto krásnou fotkou. Vážená paní Jirků,
jménem naší dcery Zoiky bychom Vám chtěli poděkovat za schválení nadačního příspěvku na repasovanýc elektrický vozíček od firmy Petričko.
Přikládáme fotku, jak se Zoice vozík líbí a sama ho dokáže krásně ovládat. 
Děkujeme všem, kdo nás podpořili a pomohli Zoice koupit elektrický vozík, který bude využívat každý den ke svému rozvoji a samostatnosti. 
Rodina Zoiky Vážení a milí dobří lidé,
kteří jste přispěli finanční částkou na Adélčinu rehabilitaci. Byla jsem velmi mile překvapena, že se podařila částka dosbírat tak v krátkém čase.
Mnohokrát Vám všem ze srdce se svou dcerkou Adélkou děkujeme za finanční podporu, která Adélce pomůže více rehabilitovat.
Adélka  s  maminkou.František S. 

Dobrý den vážená nadace,
touto cestou bych vám chtěla poděkovat za poskytnutí finančního daru ve výši 25 000,- Kč na rekonstrukci bezbariérové koupelny pro našeho syna Romana. Tato koupelna nám usnadňuje život při práci s naším synem.
Děkuji Romana F.  Dobrý den,
chodítko máme doma a Nikča v něm doslova běhá. Nějak zatím nepřišla na to, že by mohla chodit pomalu, vždy vyrazí v obrovském tempu, a pak stojí na místě a nabírá energii k dalšímu "běhu". Je šťastná z pohybu, což jsme dosud u ní nepoznali, její nadšení se nedá ani popsat. Každému chce ukazovat jak umí "chodit".
Jsem moc ráda, že nám chodítko stojí v obýváku|!
Moc Vám všem děkuji za Vaši obrovskou pomoc.
Jana H. 
"Ohlédnutí za sezónou"
Tým Slowpitch Choceň uspořádal na konec sezóny turnaj.  A všichni návštěvníci mohli přispět částkou v libovolné výši. 
Výtěžek věnovali Michalovi a jeho věrnému parťákovi- asistenčnímu psovi Wantymu. Peníze poslouží na kvalitní krmivo pro Wantyho a na nové pláště na Michalův vozík.
Další fotky na Facebooku Slowpitch Choceň Vážená Nadace Charty 77, vážená paní Šritrová, 
Vaše finanční pomoc se dočkala fyzické podoby, za což Vám, s Rozárkou, slovy těžko charakterizující, hluboký dík!

Hezký říjnový čas a všeho dobrého v životě přeje, i za Rozárku,
Ester B.Dobrý den, Touto zprávou bych Vám chtěl ze srdce poděkovat za Vaší finanční podporu a s radostí Vám oznamuji že jsem úspěšně absolboval maturitní zkoušku. Bez Vaší pomoci bych jistě nedosáhl na tuto možnost. Věřím že díky této možnosti se mi otevřeli dveře do lepší budoucnosti jak pracovní tak i osobní. Mnohokrát děkuji. Přeji Vám mnoho takových spokojených studentů i nadále.
S pozdravem Libor H.

stipendista Konta Bariéry

Dobrý den,
rád bych touto cestou poděkoval všem kteří nám pomohli. Opět po několika letech jezdíme všichni společně jako rodina jedním autem, protože se tam vlezeme a současně nám auto umožňuje téměř každodenní operativní přepravu Petra.
Velké díky patří Stanislavovi Matušů, z firmy BFI, který nám o možnosti použít sponzorský podúčet řekl, a tím otevřel cestu i pro ostatní. Také nám to zjednodušil, protože nadace se pak už starala o smlouvy a veškeré papírování.
Zajišťování sponzorů, oslovením našich známých a obchodních partnerů, bylo také pro nás cenná a překvapivá zkušenost,
tam kde jsme očekávali podporu, tak se s námi ani nebavili a tam kde jsme je tiše doufali tak přicházelo velké překvapení. 
Nemalý dík patří také všem, kteří nám s organizací koupě auta pomohli: panu Klimešovi (Citroen), paní Mičulková a Sikorová (ÚP), panu Píbalovi (JP servis-úprava auta). 
Ještě jednou díky. Ať se daří nadaci a všem jejím pracovníkům a držíme pěsti, ať to vyjde i ostatním čekatelům/žadatelům.

Tatínek Petra K. 


 
Dobrý den,
chtěla bych Vaší nadaci moc poděkovat za finanční příspěvek na pořízení elektrického vozíku pro dceru Adélu. Díky vašemu příspěvku už zažila Adélka krásné prázdniny, kdy nemusela být závislá na pomoc druhé osoby. Mohla si vozík ovládat sama na procházkách, výletech i zahradě a mohla si tak hrát se svými kamarády. Moc jí to psychicky pomohlo a nám rodičům fyzicky ulevilo.
Ještě jednou moc děkujeme za opakovanou pomoc a velmi si vážíme úsilí a práce, kterou pro handicapované občany děláte.
Rodiče a Adélka
                                                                                                                      

 

Vážená paní ředitelko,
chtěli bychom celé Vaší nadaci i všem dárcům ještě jednou poděkovat za poskytnutí daru na zakoupení sportovního vozíku Benecykl. Vozík již aktivně využíváme a během léta jsme s ním podnikli spoustu nádherných výletů, převážně na kole.
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši opakovanou pomoc,
Jirka Jiříček s rodinou.
Dobrý den,
Ještě jednou moc děkujeme za příspěvek od vaší nadace.
Příspěvkem jste nám pomohli uskutečnit bezbariérovou úpravu našeho domu pro naši dcerku Elišku.
V příloze posílám foto Elišky a hotové schodišťové plošiny :-)
Děkujeme a přejeme hezký den,

rodiče Elišky
Dobrý den,
rádi bychom poděkovali Vaší nadaci za finanční dar, který jste poskytli mému synovi Štěpánkovi na nákup chodítka. Štěpánkovi to umožnilo samostatný pohyb bez mámy a cítí se moc spokojeně a vesele si vandruje po cyklostezce a užívá si volnosti a přitom zpevňuje svaly nohou a trupu, tak věříme, že časem bude moci i po obou nohou zase bez pomoci.
Mnohokrát celé nadaci děkujeme a  všem lidem, kterým není lhostejný osud jiných a bojují za druhé, proto bych ráda přispívala měsíčně nadaci alespoň menší finanční částkou, abychom taky přispěli v boji o životy jiných nejen mého syna.
Váš dar mě i mé okolí vlastně otevřel oči, protože každý z nás tvrdí a kdo pomůže mě, ale dnes vím, že si máme pomáhat všichni navzájem a tím tvoříme jednotu, která mění životy. 
Moc obdivuji Vaši práci těch všech lidí, co v nadaci mění činy ve skutečnost.
Přejeme celé nadaci mnoho úspěchů a dobrých lidí.
Děkujeme.
rodina Štěpánka


Chtěla bych moc poděkovat za obrovskou pomoc dcerce, doufám, že Nikolku chodítko posune blíže k samostatnému pohybu a vykouzlí jí úsměv na tváři. Nikča když měla chodítko půjčené v Klimkovicích tak zářila jak sluníčko, moc bych si přála jí vidět už jen s úsměvem na tváři. Bolesti a utrpení, která její nemoc sebou nese už si užila až až.
Už se těším až uvidím Nikolku s rozzářenýma očima jak kráčí a směje se na celý svět.
Chtěla bych poděkovat i Kontu Bariéry za jejich opakovanou pomoc a podporu. Pokaždé, když jsme se na Konto Bariéry obrátili s prosbou o pomoc, byla nám vždy nabídnuta jejich ochranná křídla.
Všem moc děkujeme rodiče Nikolky

Vážení členové nadace,
přijměte prosím naše poděkování za Váš štědrý finanční dar, který jste nám věnovali, a tak jste našemu synovi umožnili podstoupit léčbu v Renoně Šúrovce.
Kryštof se už během rehabilitace pěkně vzpřímil, zvýšila se ohebnost kloubů a nabral trochu svalové hmoty. S porovnáním s klasickými lázněmi, by tento pokrok neudělal ani za 4 týdny.
Byli jsme moc spokojení i s přístupem a prací personálu. Kryštof je velmi společenský a i přes velkou fyzickou námahu si pobyt s jeho "ženským týmem" celkově užil.
Vašeho daru moc vážíme a ještě jednou velké DÍKY  i za syna Kryštofa
S přáním všeho dobrého
Markéta a Vítězslav S. Nevíme, jak bychom Vám poděkovali za Váš finanční příspěvek. Tak alespoň to činíme touto cestou. Hodně nám to pomohlo vyřešit pohyb syna po domě. A popřípadě i na nákupy, když jede s námi. Určitě je to další krok k jeho osamostatnění při jeho každodenních činostech. Ještě jednou moc, moc, moc děkujeme!!!!!!!!!!!!
rodiče Tondy


Vážená paní ředitelko,

s opravdu velkou radostí a vděčností Vám píšu těchto pár řádků, v jejichž  obsahu  Vám chci vzdát  velkou pochvalu a hlubokou poklonu, za veškerou péči a starostlivost o nás, zdravotně postižené lidi. Hodně moc se omlouvám, že jsem Vám nebyl schopen napsat daleko dřív. Třeba, že by to šlo, ujmout se takového úkolu, ale nechtěl jsem nic dělat bez klidu v okolí a větší soustředěnosti na celou tuto práci.
Hodně moc jste mi svou pomocí, kterou byl Váš finanční dar v celkové hodnotě 8314 Korun českých, udělali radost. Těší mne, že se zase opět mohu kontaktovat  pomocí  počítače s širým okolím, číst a objednávat si nové zvukové knihy. V budoucnu mám plány, upravit a  vyrobit  si pro svou potřebu, lepší  orientace na svém pracovišti, telefonní seznam zdejší NsP. Situace se zde mění mnohdy ze dne na den, člověk musí být stále v obraze, a jak to už většinou bývá, že co si člověk pro svou bezproblémovou práci neudělá sám, od druhých většinou nemůže čekat.
Díky ZOOMTEXTU, odečítači s hlasovým výstupem, se mi s počítačem perfektně pracuje, díky mé zrakové indispozici, se snažím mozek namáhat, aby si víc pamatoval, jak spoléhal na oči, ale někdy to přece jenom nejde. Náš nový PC-člen rodiny umí hodně věciček a má mnoho dobrých vychytávek, ukrytých, ve svých útrobách,  kterých se budeme snažit využívat, a učit se novým dovednostem.
Tak ještě jednou vřelé díky a hodně zdraví a štěstí ve Vaší další činnosti.
S přátelským pozdravem a přáním všeho nejlepšího se loučí
Miroslav Ž. 
Vážená nadace Konto Bariéry,

tímto dopisem bych Vám ráda poděkovala za poskytnutý finanční příspěvek ve výši6 000 Kč na zakoupení speciální tříkolky LOPED 113 pro naši dceru Elišku. V listopadu bude Elišce dvanáct let. Z juniorské tříkolky už vyrostla, takže jsme museli pořídit tříkolku dospěláckou. A i díky Vám jsme mohli tříkolku koupit během krátké doby a umožnit tak Elišce samostatnost a volnost, kterou si při jízdě na tříkolce užívá.
Ještě jednou Vám ze srdce děkuji za Váš finanční dar a přeji Vaší nadaci jen to nejlepší a ať se Vám daří i dál pomáhat všem, kteří to moc potřebují.

S přáním všeho dobrého

Marcela (maminka Elišky)Dobrý den,
s radostí Vám mohu oznámit, že bezbariérvový automobil už byl předán do našeho střediska v Chotěboři, kde už je plně v provozu – především ve službě osobní asistence. Pro zajímavost Vám zasílám fotografie z předávání a odkaz na zprávu na našem webu (http://bit.ly/1eZUSIq).

Ještě jednou Vám mnohokrát děkujeme za podporu naší činnosti a za Vaši vstřícnost.
Přeji Vám krásné léto,
Lucie MarkováMilá nadace, milí dárci,

rádi bychom Vám mnohokrát poděkovali, že jste pomohli při dofinancování zvláštní pomůcky - zádržný systém pro dvouletého syna Nicolase, který trpí DMO, pravostranná hemiparéza, obstrukčním hydrocefalem, má zaveden VP shunt, Dandy walker variantu. 
Nicolas tuto speciální pomůcku aktuálně potřeboval a využívá, což je prospěšné pro jeho pravostranné postižení.

Vážíme si všech, kteří se nebojí pomáhat.
Děkujeme
Ivana U. 


 
Dobrý den,
chtěla bych jménem Jiříka a celé naší rodiny moc poděkovat vaší nadaci za finanční pomoc s pořízením naslouchátek pro našeho syna.
S pozdravem a přáním hezkého dne maminka Jirky

Dobrý den.
Chtěla bych Vám a celé Nadaci Charty 77 moc poděkovat za poskytnutí 
peněžitého daru na nákup elektrického skútru HS-589 DELUXE pro mého bratra Jiřího. Zásluhou Vaší finanční podpory se stal 10. června 2015 jeho majitelem. Skútr vyhovuje především snadno nastavitelnou rychlostí, otočnou sedačkou pro nástup a výstup i košíkem pro potřebné věci a má výbornou stabilitu a je velice vhodný do terénu. Díky tomuto skútru můžeme s Jirkou vyrazit i dále do přírody, kterou tak miluje. Velice pookřál a je šťastný, že může něco udělat úplně sám, bez pomoci druhého a má z toho velikou radost.
Upřímné poděkování i za mne. Neboť i já jsem po infarktu a nezvládnu všechno pouze s mechanickým invalidním vozíkem. Jsem Vám vděčna mnoho za to, že se věnujete handicapovaným lidem a můžete pomáhat.
S velkou úctou Eva a Jirka.


 
Dobrý den,

Chtěla bych Vám moc poděkovat za poskytnutí peněžního daru na nákup speciálního kočárku Kozlík pro naši dceru Vendulku. Vážíme si práce, kterou pro postižené děti děláte. Díky nákupu tohoto vozítka můžeme s Vendulkou vyrazit do přírody.
Posílám fotku z výšlapu na rozhlednu Brdo (Chřiby). Se zdravotním kočárkem bychom se tam nedostali.
Na druhé fotografii je tým běžců, kteří s Vendulkou běželi 28. března Pražský 1/2 maraton.
                                                                                                             Pavlína Č. 

Vážení a milí dárci, rodino, přátelé, kamarádi a Nadace Charty 77/Konto Bariéry,

dovolte, abychom Vám srdečně poděkovali za Vaše rozhodnutí finančně podpořit  koupi auta bez bariér pro našeho syna Jirku.
V jeho komplikovaném životě s hendikepem jste mu pomohli ulehčit dennodenní boj s překážkami .

Mnohokrát děkujeme za perfektní spolupráci. 
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Jiřík, Iva , Jirka a Matyáš Š. Vážená paní ředitelko a týme Konta Bariéry,
děkujeme za podporu, kterou jste nám projevili v rámci našeho projektu Nákupu kompenzačních pomůcek.  Moc si jí vážíme. Za přislíbenou částku jsme nakoupili dva nové mechanické vozíky a vysoké chodítko, které slouží klientům, kteří využívají služeb naší odlehčovací péče, a také klientům, kteří si pomůcky půjčují do domácího prostředí, kde o ně pečuje rodina.
Díky Vám můžeme s více klienty a jezdit na výlety a procházky. 

Děkujeme za přízeň
S pozdravem a přáním krásného dne
Mgr. Veronika Olejníková
Dotek, o.p.s. Vizovice
Dobrý den,
chtěla bych Kontu Bariéry moc poděkovat za finanční dar na nákup nového mechanického vozíku. Velice si toho vážím. Na vozíku se mi moc dobře sedí a skvěle se ovládá.
Bude mým každodenním společníkem na několik dalších let. Přikládám i fotku.
Ještě jednou děkujii za několikátou podporu.
Hezký den
Bára A. 

Dobrý den, paní Babková a všichni pracovníci nadace,
ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat za podporu při nákupu tříkolky pro našeho syna Lukáše.
Již ji máme doma. Čekáme na hezké počasí a vyrazíme do terénu. Tříkolka je velmi kvalitní a věříme, že Luky na ní ujede spoustu kilometrů bez nehod. 
Ať se Vám Vaše záslužná práce daří.
S přáním hezkého dne Petra H.Hezký den, posílám pár fotografií z naší domácí školy.
S pozdravem Gabriela P.

Dobrý den tímto chceme moc a moc poděkovat Nadaci Charty 77 | Konto Bariéry na doplatek 6397Kč na elektrický vozík.Tomášek je moc spokojený ještě jednou z celého srdce děkujme a posíláme fota Tomáška.
Rodina TomáškaDobrý den,

chtěla bych vám alespoň touto cestou upřímně poděkovat za finanční dar na nový vozík od firmy Otto Bock, který již několik týdnů užívám a jsem s ním opravdu velice spokojená – je lehoučký a tak snadno se ovládá...Bez vaší pomoci bych byla nadále odkázána na již vyřazený starý vozík. Ještě jednou velice děkuji. 
S pozdravem a s úctou
Ilona H. 


Dobrý den,

rádi bychom vaší nadaci touto cestou z celého srdce poděkovali za finanční pomoc na zakoupení speciálního cyklovozíku pro naši dcerku Marušku. Díky tomu můžeme jezdit častěji s Maruškou do hor, na výlety a moc se těšíme na léto, kdy vozík využijeme i na kolo. Maruška je vždy moc nadšena a pro nás není nic krásnějšího než vidět jak je spokojená a usměvavá.

Ještě jednou velké díky.

Mějte se krásně.
S pozdravem
Marcela a Zbyněk K. 
Dobrý den,
posílám fotku spolu s poděkováním za poskytnutí finančního příspěvku na nový Motren. Přístroj mám krátce, zcela mi vyhovuje a pomáhá při  domácí rehabilitaci.
Díky vašemu příspěvku věřím, že se brzo můj zdravotní stav zlepší, velmi si vážím vaší práce a pomoci.                                                                                                                               
Děkuji Roman H. s rodinou

Untitled-(1).png


Dobrý den, 
chtěl bych tímto velice poděkovat Nadaci Charty 77  za finanční dar na nákup nového invalidního mechanického vozíku Progeo Joker Energy od firmy DMA, který jsem si mohl díky vám pořídit a zlepšit tak kvalitu svého života.
Jsem rád, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každoddeně prát se svým handicapem. 
Patří vám mé upřímné díky za poskytuntou podporu. 
Přeji vám hodně zdraví a úspěchu v osobním i profesním životě. 
Ještě jednou moc díky!
Milan K. 

PODĚKOVÁNÍ Kontu Bariéry a neurorehabilitační klinice AXON:
Naše Kristýnka měla velkou možnost absolvovat 4-týdenní terapii na této klinice. Neurorehabilitační klinika AXON je vysoce specializovanou soukromou klinikou zaměřenou především na dětské pacienty. Hlavní terapeutickou metodu kliniky představuje terapie Kosmík, která tvoří jedinečný koncept spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku.
Jelikož Kristýnka měla již 2x možnost absolvovat tuto terapii v lázních Klimkovice a po prvním pobytu byly znát již první výsledky po deseti dnech léčby, proto jsme byli moc rádi, že se tato terapie povedla zařídit i v Praze, kde je to pro nás bližší a výhodnější. Na klinice AXON, kde dle mého názoru je cvičení a terapie intenzivnější než v Klimkovicích a účinky tak byly rychlejší a dříve viditelnější.
Od 2. února nastupujeme na další 4-týdenní terapii a to hlavně díky Nadace Charty 77 - Konto Bariéry a sponzorům a neznámým přispěvatelům. Moc se těšíme na další zlepšení zdravotního stavu Kristýnky.Vážení a milí,
chtěla bych Vám moc a moc poděkovat za finanční pomoc, za Vaše příspěvky, na 
speciální rehabilitační program KLIM-THERAPY, pro naše dvojčata Elišku a Oldíka. Již minulý rok jsem s dětmi tuto speciální rehabilitaci absolvovala a viděla jsem, jaké úžasné pokroky obě děti udělaly, posílily trup, zlepšila se jejich motorika a celková koordinace těla. A protože jim toto cvičení tak pomohlo a  je potřeba pro zachování účinku této dlouhodobé léčby, kromě domácí rehabilitace,  toto speciální cvičení stále opakovat, spojila jsem se s nadací Konto Bariéry a umístila náš příběh na jejich webové stránky v sekci Příběhy lidí, kterým můžete pomoci. A díky Vám všem, kteří jste na náš podúčet u nadace přispěli, můžeme s dětmi na tuto léčebnou rehabilitaci po roce opět nastoupit.
Ještě jednou z celého srdce děkuji Vám i nadaci Konto Bariéry a přeji Vám v novém roce jen to nejlepší, spousty štěstí, zdraví a hlavně lásky.
S přáním všeho dobrého
Marcela Č. (maminka dvojčat)               Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat Nadaci Charty 77 za finanční příspěvek na zakoupení sluchadel pro syna Maxíka. Díky sluchadlům mohl vůbec poprvé v životě slyšet alespoň ty nejhlasitější zvuky, máme obrovskou radost, že postupně slyší i další sluchové podněty. Moc děkuji za příspěvek, který Maxíkovi pomohl vnímat okolí opravdu všemi smysly.


Helena B.

 
 
Dobrý den,
chtěla bych srdečně poděkovat Vaší nadaci za poskytnuté finanční prostředky na zakoupení motomedu pro mého syna Josefa. Nelze ani slovy  vyjádřit naší vděčnost za Vaši pomoc, které se nám dostalo, říká se, že každý by měl věřit na zázraky, které mění krutý osud, já v něj věřila a jsem šťastná, že se najdou báječní lidé a pomohou tam, kde je potřeba největší. Motomed už máme doma a syn na něm trénuje svůj návrat na nohy a jde mu to báječně. Posílám fotečky a podílím se s Vámi o obrovskou radost, jaká se nám od Vás dostala.
Prosím zveřejněte naše velké poděkování, ať lidé vidí, jakou úslužnou práci odvádíte.
S úctou a láskou Věra a syn Josef 

Pozn.: Josef získal příspěvek

• 35 000 Kč od firmy HORMEN CE
• 20 502 Kč od firmy Forbes – výtěžek z charitativní dražby konané na společenském večeru „Česko. Naše odpovědnost“, pořádaném časopisem Forbes dne 22.5.2014


Rádi bychom poděkovali Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry za pomoc při získávání finančních prostředků na úhradu rehabilitačního pobytu KLIM-THERAPY, Sanatoria Klimkovice, pro našeho již skoro pětiletého syna, Ladislava. V současné době již je Ladislav v péči lékařů a terapeutů  v Klimkovicích. Dík za to patří všem dárcům, kteří přispěli na Ládíkův rehabilitační pobyt a Kontu za zveřejnění Ládíkova příběhu na jejich stránkách, zřízení a vedení  podúčtu Konta Bariery.
Ještě nevíme, jak výrazně pobyt v Klimkovicích pomůže Láďovi po stránce rozvoje psychomotoriky.  Pomoc organizovaná Nadací Charty 77 však poskytla Láďovi příležitost zapojit se do programu KLIM-THERAPY a za to jí patří náš upřímný dík.
Rodiče Ladislava J.  Vážené dámy a vážená Rado Konta Bariéry,
bude to skoro rok, kdy jsme Vás oslovili s prosbou o pomoc financování elektrického vozítka pro našeho syna Ládíka. Byli jste tak laskaví, že jste nám pomohli naši žádost spolufinancovat. Během podzimu 2014 se mi podařilo sehnat zbývající finance a podařilo se nám vše dotáhnout do šťastného konce. Nyní se Ládík už dočkal a jsme moc šťastni,že jsme se přesně trefili v tom, co mu znova nahodí chuť do života.
Jezdíme na hezké procházky a Láďa je šťastný jak blecha, že alespoň na chvilku není na nikom závislý. Přála bych Vám vidět jak pookřál a tu jiskru v oku !
Posílám fotky a prosím předejte naše srdečné pozdravení a velké díky celé Radě Konta Bariéry!!!
Vaše práce má obrovský smysl - v našem případě radost našeho syna je i radostí nás  nejbližších  !!!
S úctou
Ládík a rodiče


Vážená paní Jirků,

chtěli bychom Vám, nadaci i sponzorům poděkovat za pomoc! 
Díky finančním darům a příspěvkům se podařilo opatřit motomed pro naši maminku, na kterém poctivě cvičí každý den. 
Přejeme Vám příjemné časy.

Se srdečným pozdravem Zuzana s rodinouVážená paní Jirků,
chtěla bych Vám a celé nadaci poděkovat za finanční dar na pořízení chodítka pro našeho syna. Jirka už v chodítku poctivě trénuje a opravdu se velmi snaží. Děkujeme Vám.
S úctou
Dagmar H. 

Vážení, 
v květnu 2014 jsem žádala Vaši nadaci o darování repasovaného notebooku pro mého syna Lukáška. 
Vaše nadace mi tento notebook darovala. 
Za Vaši vstřícnost Vám s Lukáškem velice děkujeme.            
Přejeme krásné dny.                
Maminka se synem Lukáškem


Dobrý den všem u vás v nadaci :)
Tak jsem dnes poprvé vyjela na novém vozíčku a byla to opravdu nádhera. 
Je to opravdu neuvěřitelný rozdíl :) nemordovat se na těžkém vozíku, ale jet si s lehkostí a minimální námahou :). 
Moc vám všem děkuju za pomoc při získávání financí... Třičtvrtěroční čekání se vyplatilo a já i můj šestiletý syn Šimon jsme moc šťastní. 
Ještě jednou a stokrát moc děkuju :) a přeju vám všem zdraví, štěstí a krásně prožité dny. 
S pozdravem Romana Š. 


Dobrý den, 
chtěla bych ještě jednou poděkovat vaší nadaci za finanční dar na elektrické zařízení k vozíku! Již ho nějakou chvíli používám a opravdu je to pro mne velký krok k tomu, být více samostatná a mohu ven bez cizí pomoci.  V příloze přikládám fotografie. Elektrické kolečko je dole vzadu pod vozíkem a baterie je zasunutá pod sedačkou, ta ale není na fotkách vidět. Ještě jednou vřelý dík!!
S pozdravem a přáním krásného léta Jaroslava K. 
 
Dobrý den,
děkuji Nadaci Charty 77 za finanční příspěvek na zakoupení nových, výkonnějších a kvalitnějších sluchadel.
Nosím je od 23. června. Jsem s nimi velmi spokojen. Svět okolo je bohatší o větší množství zvuků, které jsou mi, díky novým sluchadlům, bližší. Nová technika, která je v těchto sluchadlech, mi pomáhá více se orientovat v hlučném prostředí, potlačuje nežádoucí zvuky (silný vítr), lépe přenáší zvuky řeči. Jsem rád, že jsem si je mohl - i díky Vám - zakoupit.
S pozdravem
Michal P. 


Dobrý den vážená nadace,
tímto bych Vám chtěla moc poděkovat za přispění na zdravotní kočárek. Dnes jsme ho dostali a jsme z něj doslova nadšení, Kubíček v něm nádherně sedí, nic ho netlačí, protože je měkký, a má v něm krásný rozhled na okolí.
Nebýt Vás a Vašeho příspěvku, nemohli bychom si kočárek užívat, proto ještě jednou ze srdce moc děkuji, že jste mému synovi umožnili vidět okolí i z jiného pohledu, než jen vleže.
Díky moc
Vděčná maminka Hana V.

Dobrý den,

Ondra už dostal nový rehabilitační kočár. Hezky v něm sedí a je v něm velmi spokojený. Moc Vám děkujeme za finanční dar, který nám umožnil Ondrovi kočár pořídit.
S přáním všeho dobrého
Marie
Vážené Konto Bariéry, 
na podzim jste nám poskytli finanční dar na zdravotní kočárek Major Buggy pro syna Vojtěcha. Dnes kočárek dovezli. Syn je nadšený, že konečně pojedeme na výlet a ještě dnes ho chce vyzkoušet. Chtěli bychom Vám strašně moc poděkovat. Jsme vděčni za usnadnění situace a moc si toho vážíme, co děláte pro druhé. Ještě jednou děkujeme. 
Rodiče Vojtíška
Velké poděkování 

Vážená nadace,
děkujeme, že jste umožnili zakoupení sportovního kočárku pro našeho syna Šimonka, který tak oslavil s velkou radostí své 5. narozeniny. Nyní můžeme kompletně celá rodina podnikat výlety. Šimonek je v kočárku spokojený a pozoruje svět kolem sebe.
Ještě jednou velký dík – Eva, Radoslav, Mára a Šimonek 
Dobry den, 

chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem dárcům a Kontu Bariéry za uhrazení rehabilitačního pobytu v centru Adeli. Laře tento pobyt velmi pomohl a posunul ji k chůzi s berličkami, takže má obrovskou radost a moc si přejeme, aby se Laře splnil sen stát se baletkou…

S velkou úctou maminka Michala s rodinou
Dobrý den,
díky Vašemu nadačnímu příspěvku jsme Agátce mohli rychle pořídit iPad, ze kterého měla velkou radost. Hned si oblíbila aplikace ze zrakové terapie, které jsou zpracované formou hry a ona si takto hraje a zároveň cvičí a zlepšuje zrak. Ergoterapii rozvíjí již samotným dotykovým ovládáním iPadu.

Ještě jednou moc děkujeme za rychlou pomoc Vaší nadaci a firmě LUMIUS, spol. s r.o. 


Rodiče Marcela a TomášDobrý den,
mockrát děkujeme za podporu na pořízení tiskárny pro tisk a kopírování komunikačních kartiček, díky tomu můžeme Honzíka rozvíjet, na tiskárně Honzíkovi můžu vytisknout nebo nakopírovat kartičky ke komunikaci, okopírovat různé pracovní listy k vybarvování , nebo k logopedickému cvičení. Děkujeme.
Posílám pár foteček s vyobrazením okopírovaných kartiček ke komunikaci a orientaci v denním režimu.

Soňa  - maminka
Dobrý den, 
chtěli bychom tímto velmi poděkovat Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry za finanční dar na nákup elektrického invalidního vozíku, který jsme mohli díky Vaší nadaci pořídit a zlepšit tak kvalitu života našeho syna Petra. Díky tomuto vozíku je Petr mobilnější a dovoluje mu lépe se zařadit do společnosti, což je pro handicapovaného člověka velmi důležité.
Jsme moc rádi, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.
Patří Vám naše upřímné díky za poskytnutou pomoc a podporu a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v osobním a profesním životě.
V příloze Vám posíláme fotky syna Petra na novém vozíku.
Ještě jednou srdečně děkujeme za pomoc.
 
Petr a Alena D.


Dobrý den paní Jirků, 
nedá mi to, ale musím se s Váma s touto fotkou podělit. I  díky Vám si Helenka mohla rozšířit poznání o další životní možnosti. Práce s iPadem ji začíná těšit a to je mentálně  jako miminko. Sama to nechápu, ale mám velkou radost.
Už má zařazený iPad i občas na pár minutek ve škole a dostává více svobody k životu. Mají ve škole bohužel omezené možnosti a snad jeden na mnoho dětí. Však to znáte. Tak jsem ráda, že ho má doma.
Vy asi máte tušení, co to pro mě vše znamená. Je to další možnost pro něco  žít, když děti mají svobodu a možnost se rozvíjet i když nejsou OK.
Děkujeme!!
Moc Vás zdravíme,
Zdeňka H

 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více