Menu
Hlavní stránka / Příběhy / Dopisy od klientů

Pomohli jsme - dopisy od klientů

Chlubit se nechceme, ale poděkování, která do nadace přicházejí, vyjadřují radost z pomoci a často i úlevu, kterou Konto Bariéry přineslo finančním darem. A o tu se s vámi chceme podělit.

Dobrý den, 
chtěla bych ještě jednou poděkovat vaší nadaci za finanční dar na elektrické zařízení k vozíku! Již ho nějakou chvíli používám a opravdu je to pro mne velký krok k tomu, být více samostatná a mohu ven bez cizí pomoci.  V příloze přikládám fotografie. Elektrické kolečko je dole vzadu pod vozíkem a baterie je zasunutá pod sedačkou, ta ale není na fotkách vidět. Ještě jednou vřelý dík!!


                               s pozdravem a přáním krásného léta Jaroslava K. 
Dobrý den, 
je nám ctí poděkovat Vám za Vaši pomoc a podporu při organizaci Mezinárodní letní školy znakových jazyků 2014 (CISL 2014). Díky Vaší pomoci a podpoře se našemu týmu podařilo zrealizovat projekt, který Českou republiku staví po bok světových vědeckých pracovišť, otevírá cestu společné spolupráci a v neposlední řadě nachází nové cesty v komunikaci a vylepšuje vztahy mezi komunitou neslyšících a veřejností. Letní školy se zúčastní slyšící i neslyšící delegáti z 25 zemí světa.
V případě, že byste rádi více pronikli do problematiky znakových jazyků, budeme potěšeni, přijdete-li se na Letní školu Open (určenou pro veřejnost), která se uskuteční 28. a 29. srpna 2014, podívat.
Další potřebné informace naleznete na našich internetových stránkách: http://ujkn.ff.cuni.cz/CISL

Moc děkujeme!


Dobrý den vážení z Nadace Charty 77. Chceme Vám poděkovat za poskytnutí příspěvku na zakoupení sluchadel pro našeho sluchově postiženého syna Vojtěcha. Naši žádost jste schválili v březnu 2014, syn nová sluchadla používá od května 2014 a je spokojen. Ještě jednou děkujeme, velice jste nám tímto pomohli. Vážíme si toho, co pro klienty děláte a ve vaší práci vám přejeme všechno dobré.
Bohdana a Milan O. 


Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat Radě Konta Bariéry a vám všem za poskytnutí příspěvku na vertikální schodišťovou plošinu. Velice mi to pomohlo a jsem ráda, že jsou také lidé, kteří dovedou pomoci v nouzi. Nejsem žádná spisovatelka, a tak přijměte poděkování tímto způsobem.

Ještě jednou děkuji a přeji jen to nejlepší v dalším životě.
                                                                                                                                     Radka Ř.Dobrý den,
dovolte mi prosím vyslovit úpřímné poděkování za váš dar, velice si toho vážím. Je toho více, než je potřeba. Rovněž jsem poděkoval i nadaci Agrofert za darování 15 000 kč a nadaci Výbor dobré vůle za 5000kč. Doplatek je 25863kč. Rád si předplatím magazín Můžeš, je tam mnoho zajímavých informací.
Přeji vám všem, kteří pomáháte jiným lidem pevné zdraví,  pohodu a štěstí v pracovním i osobním životě.
Díky, s pozdravem Jozef V.Dobrý den,
děkuji Nadaci Charty 77 za finanční příspěvek na zakoupení nových, výkonnějších a kvalitnějších sluchadel.
Nosím je od 23. června. Jsem s nimi velmi spokojen. Svět okolo je bohatší o větší množství zvuků, které jsou mi, díky novým sluchadlům, bližší.
Nová technika, která je v těchto sluchadlech, mi pomáhá více se orientovat v hlučném prostředí, potlačuje nežádoucí zvuky (silný vítr), lépe přenáší zvuky řeči.
Jsem rád, že jsem si je mohl - i díky Vám - zakoupit.

S pozdravem
Michal P. 


Dobrý den vážená nadace,
tímto bych Vám chtěla moc poděkovat za přispění na zdravotní kočárek. Dnes jsme ho dostali a jsme z něj doslova nadšení, Kubíček v něm nádherně sedí, nic ho netlačí, protože je měkký, a má v něm krásný rozhled na okolí.
Nebýt Vás a Vašeho příspěvku, nemohli bychom si kočárek užívat, proto ještě jednou ze srdce moc děkuji, že jste mému synovi umožnili vidět okolí i z jiného pohledu, než jen vleže.
Díky moc
Vděčná maminka Hana V.


Dobrý den,

Ondra už dostal nový rehabilitační kočár. Hezky v něm sedí a je v něm velmi spokojený. Moc Vám děkujeme za finanční dar, který nám umožnil Ondrovi kočár pořídit.

S přáním všeho dobrého

MarieVážené Konto Bariéry, 
na podzim jste nám poskytli finanční dar na zdravotní kočárek Major Buggy pro syna Vojtěcha. Dnes kočárek dovezli. Syn je nadšený, že konečně pojedeme na výlet a ještě dnes ho chce vyzkoušet. Chtěli bychom Vám strašně moc poděkovat. Jsme vděčni za usnadnění situace a moc si toho vážíme, co děláte pro druhé. Ještě jednou děkujeme. 
                                                                                                                                                 Rodiče VojtíškaVelké poděkování 

Vážená nadace,
děkujeme, že jste umožnili zakoupení sportovního kočárku pro našeho syna Šimonka, který tak oslavil s velkou radostí své 5. narozeniny. Nyní můžeme kompletně celá rodina podnikat výlety. Šimonek je v kočárku spokojený a pozoruje svět kolem sebe.
Ještě jednou velký dík – Eva, Radoslav, Mára a Šimonek 
Dobry den, 

chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem dárcům a Kontu Bariéry za uhrazení rehabilitačního pobytu v centru Adeli. Laře tento pobyt velmi pomohl a posunul ji k chůzi s berličkami, takže má obrovskou radost a moc si přejeme, aby se Laře splnil sen stát se baletkou…

S velkou úctou maminka Michala s rodinou
Dobrý den, 
chtěla bych Vám poděkovat za poskytnutí finančního daru pro mého syna Jakuba. Váš příspěvek byl použit na nákup polohovacího zařízení Mygo. Jak jsem uvedla ve své žádost, Jakub židličku potřebuje každý den. Jsem moc ráda, že jste mé žádosti vyhověli, ještě jednou děkuji a posílám fotku Jakuba v židličce.
S pozdravem
Monika T. 
Dobrý den,
zasílám Vám několik fotografií dcery Šárky, které Nadace Charty 77/Konto Bariéry přispěla na pořízení polohovací židličky Leckey. Jak vidíte, v nové židličce se jí opravdu líbí a ještě jednou moc děkujeme celé nadaci.

Pomůže-li to k propagaci či prezentaci, souhlasíme s uveřejněním přiložených fotografií pro potřeby Nadace Charty 77.

Hezký den přeje
Martin K.


Děkujeme všem,
kteří přispěli na konto Kristiana, a to na speciální rehabilitaci Klim-therapy, jíž nehradí pojišťovna. Díky Vašim finančním darům se u Kikiho podařilo skoro nemožné. Za velkého úsilí fyzioterapeutů a hlavně Kikiho již lezeme plynule po čtyřech a dokonce si stoupneme. Je to vše sice ještě zapotřebí zdokonalit, ale start je to úžasný. Bez finanční podpory by se to ale neuskutečnilo a tak všem ze srdce děkuje celá rodinka Kristiána.

Dobrý den, 

jmenuji se Markéta B. a Konto BARIÉRY mi pomohlo k absolvování Adeli terapie otevřením sponzorského podúčtu.

První (a doufám, že ne poslední) rehabilitační kurz v Adeli jsem absolvovala v termínu od 24.3. do 5.4. a po návratu začínám sčítat pokroky. Jsou neuvěřitelné. Rehabilitačnímu týmu se podařilo uvolnit spastické svaly, zejména achillovky. Zpevnila jsem také celé tělo. Stoj je kvalitnější. Dokonce na pár chvil už i samostatný (viz. přiložené foto).

Pomalu ale jistě začínám nakračovat a k samostatnému chození, tedy ke splnění mého snu, už chybí jen kousek. Těžko se popisuje, jakou radost mám z nově nastalé situace. Chtěla bych Vám tedy ještě jednou MOC poděkovat. Adeli terapie byla pro mě opravdu přínosem.

S díky a přáním pěkného dne,

Markéta 

(Pokud byste měli zájem, podívat se na více fotek, jak terapie probíhala, přikládám odkaz na otevřenou galerii na serveru rajce.net - http://marketabrozova.rajce.idnes.cz/Adeli_24.3._-_5.4._2014 )Dobrý den,
chtěla bych Nadaci Charty 77  strašně moc poděkovat za přidělení tak velkorysého finančního daru!! Byla jsem tím velice překvapená a udělalo mi to ohromnou radost!! Znamená to pro mne veliký krok blíže k pořízení elektrického kolečka Smart Drive! Proto ještě jednou upřímně děkuji všem, kteří se podíleli na mém obdarování!!! Velice si toho vážím!!

Budu vás všude chválit!!

                                                                                                   s pozdravem Jaroslava K. 


Dobrý den,

díky Vašemu nadačnímu příspěvku jsme Agátce mohli rychle pořídit iPad, ze kterého měla velkou radost.
Hned si oblíbila aplikace ze zrakové terapie, které jsou zpracované formou hry a ona si takto hraje a zároveň cvičí a zlepšuje zrak.
Ergoterapii rozvíjí již samotným dotykovým ovládáním iPadu.

Ještě jednou moc děkujeme za rychlou pomoc Vaší nadaci a firmě LUMIUS, spol. s r.o. 
V příloze posíláme fotky.

Rodiče Marcela a Tomáš
Dobrý den,
mockrát děkujeme za podporu na pořízení tiskárny pro tisk a kopírování komunikačních kartiček, díky tomu můžeme Honzíka rozvíjet, na tiskárně Honzíkovi můžu vytisknout nebo nakopírovat kartičky ke komunikaci, okopírovat různé pracovní listy k vybarvování , nebo k logopedickému cvičení. Děkujeme.
Posílám pár foteček s vyobrazením okopírovaných kartiček ke komunikaci a orientaci v denním režimu.

Soňa  - maminkaTímto bych Vám chtěla velice poděkovat za poskytnutí finančního příspěvku ve výši 5 000 Kč na rehabilitační kočárek pro mého syna Vojtěcha. Je to pro nás veliké štěstí, syna již v kočárku vozíme a už v pondělí 17. února 2014 s ním odjíždíme na další léčebný pobyt v Janských Lázních. Tato kompenzační pomůcka je pro nás více než důležitá, a proto bychom Vám rádi ještě jednou z celého srdce poděkovali.

V příloze zasílám fotky syna v kočárku.

Velice děkujeme
S pozdravem
VeronikaVážená paní ředitelko, 
chtěli bychom Vám, Nadaci Charty 77 - Kontu Bariéry i firmě R4U jménem naší dcery Anny Kateřiny poděkovat za uhrazení doplatku za chodítko Nurmi Plus od firmy Otto Bock. Chůzi v chodítku s Andulkou trénujeme, abychom se byť malými krůčky přiblížili k velkému cíli, tedy chůzi s kompenzační pomůckou.
Jsme vděčni za pomocnou ruku všech, kteří nám na této cestě pomohli a pomáhají.
S pozdravem a přáním všeho dobrého
Hana, Martin, Andulka a Terezka z LitoměřicDobrý den, 
chtěli bychom tímto velmi poděkovat Nadaci Charty 77/Kontu Bariéry za finanční dar na nákup elektrického invalidního vozíku, který jsme mohli díky Vaší nadaci pořídit a zlepšit tak kvalitu života našeho syna Petra. Díky tomuto vozíku je Petr mobilnější a dovoluje mu lépe se zařadit do společnosti, což je pro handicapovaného člověka velmi důležité.
Jsme moc rádi, že se stále najdou lidé, kteří nejsou lhostejní a pomáhají těm, kteří nemají v životě tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.
Patří Vám naše upřímné díky za poskytnutou pomoc a podporu a přejeme Vám hodně zdraví a úspěchů v osobním a profesním životě.
V příloze Vám posíláme fotky syna Petra na novém vozíku.
Ještě jednou srdečně děkujeme za pomoc.
 
Petr a Alena D.Dobrý den paní Jirků, 
nedá mi to, ale musím se s Váma s touto fotkou podělit. I  díky Vám si Helenka mohla rozšířit poznání o další životní možnosti. Práce s iPadem ji začíná těšit a to je mentálně  jako miminko. Sama to nechápu, ale mám velkou radost.
Už má zařazený iPad i občas na pár minutek ve škole a dostává více svobody k životu. Mají ve škole bohužel omezené možnosti a snad jeden na mnoho dětí. Však to znáte. Tak jsem ráda, že ho má doma.
Vy asi máte tušení, co to pro mě vše znamená. Je to další možnost pro něco  žít, když děti mají svobodu a možnost se rozvíjet i když nejsou OK.
Děkujeme!!
Moc Vás zdravíme,
Zdeňka H


Chtěli bychom Vám všem poděkovat, že jste nám pomohli dát dohromady potřebnou částku k uhrazení rehabilitačních pobytů. 
Dále bychom chtěli poděkovat Kontu BARIÉRY za pomoc s výběrem těchto prostředků.
Velice  si vážíme vaší práce a nezištné pomoci lidem s podobným osudem.
Další náš veliký dík patří naší rodině, kamarádům, známým a lidem, kteří navštívili Vaše stránky, jejichž prostřednictvím nám finančně pomohli.
Nebýt Vás všech, velmi těžko bychom mohli Barunce tuto terapii dopřát.
Děkujeme, Kateřina a Jan D.Dobrý den Vám všem v nadaci Konto Bariéry 
V první řade bych Vám chtěla všem moc moc poděkovat, že jste nám ale hlavně především Žanetce podali pomocnou ruku a zároveň se podílíte i na Žanetky snu chodit. A to tím, že jste nám otevřeli sponzorský podúčet. Ale velké poděkování patří všem sponzorům, firmám a jednotlivcům co Žanetce pomáhají.
Jste pro nás všichni ohromnou podporou a velkou pomocí. Díky Vám, ,,Nadaci Charty 77“, se mohu obracet na sponzory a jednotlivé dárce, co chtějí Žanetce pomoci.
Tímto jsme dokázali za pomoci všech úžasných lidiček, co mají srdíčko na pravém místě a mají chuť a možnost pomáhat potřebným. Jelikož se podařilo vybrat překrásnou částku na léčbu v Klimkovicích na Klim Therapy a Žanetka má ohromnou naději dále bojovat. Bez Vás bychom to nedokázali.
Ještě jednou moc moc děkujeme Všem a věříme, že Žanetka si pro vysněné krůčky opravdu dojde.

Děkuji za čas, který jste příběhem strávili!


HanaVážená nadace, 
ještě jednou bych Vám touto cestou chtěla velice poděkovat za finanční dar, který jste nám poskytli na nákup zvukového procesoru pro mého syna Dalibora. Dne 6. 12. 2013 jsme si jej převzali. Z nového procesoru je Dalibor nadšený. Audiologické vyšetření jsme sice zatím ještě neabsolvovali, ale syn slyší mnohem lépe. Je velice spokojený i s tím, že přístroj je minimálně vidět. Jako přílohu Vám posíláme fotku.
Děkujeme a  nadaci přejeme spoustu úspěchů.
Renáta se synem Daliborem


Dobrý den Vám všem v nadaci Konto Bariéry. 
chceme Vám poděkovat za práci, kterou děláte pro hendikepované děti i dospělé. Pomáháte jim ulehčit od tíživé životní situace a to je v dnešní uspěchané a dá se říct i chaotické době potřeba.
Musím říct, že patříme mezi ty, kterým jste „vytrhli trn z paty“. Máme syna Vojtěcha, který se narodil předčasně ve 25. týdnu tj. 19. 8. 2005. Teď už má naše sluníčko 8 let. Je to kluk pořád se usmívající, s dobrou náladou hned po ránu, a když ji má on, máme ji i my. Má DMO. Nemluví, plenkuje, ale jsme rádi, že v rámci možností se snaží „chodit“, leze, stoupne si u opory. Prostě máme radost ze všeho, co se mu podaří, jako každý, kdo ví a prožil nebo prožívá co my. Víte, vzpomínám na chvíli, kdy propouštěli Vojtíška z porodnice na Obilním trhu v Brně, když nám s manželem říkali, co to bude obnášet, takhle brzo narozené dítě. Řeknete si, to nebude tak hrozný. Ale dokud člověk tohle neprožije, nepochopí, o čem je vlastně řeč.
Ovšem jsme rádi za to, co se stalo. Člověk přehodnotí svůj život. Neřeší malichernosti, bere život tak jak je a to si myslím, že je důležitý. Vojta má ještě staršího bráchu Rosťu 18 let a starší sestru Lenku 19 let a mladší Markétku 15 let. Takže je u nás frmol. A díky Vám nám ten život líp utíká.
Přispěli jste nám na vozík za kolo od firmy Benecykl , potom na tříkolku od firmy  Loped  a teď na bezpečnostní zábranu na postel. Děkujeme moc a přejeme, ať jste tak hodní a milí jako do teď.
                                                                                    Vojtova rodinaDobrý den chtěli bychom vám velice poděkovat za příspěvek na el.vozík Quicke Rumba .Vozík nam hodně pomáha snáze s ním překonávame překažky a mužeme se svobodně pohybovat venku nebo v přírodě velmi nám váš finanční dar pomohl tak ješte jednou děkujeme , tyto vánoce byli pro naší Petu opravdu nejhezči z vozíku je nadšená . V příloze zasílám foto  naší spokojene Petrušky.
Srdečne zdravíme


Maminka Žanetky poslala poděkování Lucii Bílé. Díky výtěžku z prodeje srdíček, která Lucie vlastnoručně uháčkovala a která se prodávala v rámci Černobílého turné na podzim 2013, bude Žanetka moci absolvovat speciální rehabilitaci. 


 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY
  • Roční podpora DMS ve tvaru
   DMS ROK KONTOBARIERY
   Pošlete na číslo 87777
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více